Junioři na Bílé Tygry nestačili, prohráli 5:1

• pátek 08. ledna 2010
  • Filip Lefenda, Veronika Kadavá

Vstup do nového kalendářního roku se juniorskému mužstvu Slezanu Opava nevyvedl zrovna nejlépe. Dlouhá cesta na sever Čech extraligové body nepřinesla, jelikož domácí zvítězili 5:1. Slezan vedl od 10. minuty zásluhou Vítka, ale to bylo ze strany Opavy vše a góly poté stříleli už pouze domácí. Další zápas čeká na juniorku zítra na Kladně.

32. kolo, pátek 8. 1. 2010

HC Bílí Tygři liberec

5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kedršt (Lacek, Morong), 30. Lacek (Chlouba, Mulač), 35. Kedršť (Bittner, Morong), 40. Bulíř (Filippi), 53. Miškovský (Chlouba, Bartejs) - 10. Vítek (Seidler). Rozhodčí: Wagner Radek - Jech Roman, Valta Jan. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 26. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Jelínek - Šimek, Lacek, Bartejs, Říha, Příkazský, Pulec, Sobotka - Oppelt, Bulíř, Kedršt - Mizerík, Filippi, Skalický - Chlouba, Mulač, Miškovský - Morong, Bittner, Jirků, Maďar

Trenčan - Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Kukla, Dohnal - Vlašánek, Herman,Vítek - Seidler, Baďura, Verrlič - Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

První desetiminutovku zápasu proti HC Slezan Opava zvládli lépe Bílí Tygři. Až na úplný úvod, kdy si zahrál Slezan přesilovku, si liberečtí hokejisté vytvořili více šancí. Útočná hra domácích přinesla dokonce gól, který ale nemohl být uznán pro hru vysokou holí. Trenčan měl několikrát velké problémy uhlídat kotouč. První a zároveň jedinou branku Slezanu Opava vstřelil v desáté minutě do tygří klece Jakub Vítek. Hosté se však dlouho neradovali. Dufkovo hákování potrestal již o minutu později Jaroslav Kedršt a vyrovnal na 1:1. Na obou týmech byla vidět snaha skóre zvýšit. Jelínek musel zneškodnit najíždějícího Mlýnka a výborně rozjetého Vítka. Severočeši měli dobře rozehranou přesilovku v patnácté minutě. Rychle se usadili v útočném pásmu, z jejich aktivity ale nakonec nic nebylo. Po první dvacetiminutovce se odjíždělo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Již ve dvaadvacáté minutě měl na holi navyšující gól Kedršt. Z bezprostřední blízkost branku minul. Pěknou bekhendovou střelu zkusil na Jelínka Baděra, na libereckého gólmana nevyzrál. Další možnost skórovat měli Slezané v přesilovce, kdy na trestné seděl za napadení Lacek. Jelínek společně s obránci svou svatyni uhlídal. Na druhé straně střelu Jirků Trenčan ještě zachytil mezi betony. Když si ale Václav Lacek počkal před brankou na přihrávku od Chlouby, neměl Trenčan šanci parádně zavěšený puk zarazit – 2:1. Opavští se pokusili o rychlý protiútok. Samostatně najíždějícího Mlýnka Jelínek s přehledem vychytal. Také se střelou Hermana neměl větší potíže. Vyrážečkou odpálil puk za sebe, kde se ho ujali liberečtí útočníci. Nejprve se pokusil zakončit Bulíř, branku minul. Se Skalického střelou si Trenčan poradil. Na Tomáše Jirků už byl ale krátký – 3:1. V sedmatřicáté minutě zachránila Opavu tyčka, kterou rozezněl tvrdou ranou Skalický. Liberec dal soupeřům šanci snížit dvoubrankový náskok v podobě další přesilovky. Ta se Slezanu vůbec nepovedla. Jedinou střelu na branku vyslal Džemla. Naopak dvakrát puk pod lapačkou musel ukrývat Trenčan. Pět vteřin před koncem se potřetí ve druhé třetině rozvlnila síťka v opavské brance. Kotouč poslal za záda hostujícího gólmana Michal Bulíř - 4:1.

Hned po úvodním vhazování posledního dějství musel zasahovat Jelínek. Puk na něho vyslal Herman. Šest vyloučených hráčů během osmi minut. Střídavě si chodili odpykat své tresty hráči obou mužstev. Stejně, jako se první přesilovka nepovedla Tygrům, nedokázal si ani Slezan vytvořit vyloženě gólovou šanci. Až další nabídku domácí přijali. Po přihrávce Chlouby zakončil Daniel Miškovský - 5:1. Ve čtyřiapadesáté minutě byl za faul loktem potrestán Skalický. Přesilovky si ale Slezan dlouho neužil. O padesát vteřin později ho následoval Slanina, který fauloval Říhu. Bílí Tygři dokázali ubránit i další oslabení a udrželi konečný stav 5:1. K sedmi bodům z pěti domácích utkání v řadě tak přibyly další tři.