Slezan s Valmezem vydřel dva body, nájezdy rozhodli Šindelář s Pitákem

• středa 05. října 2022

Opavští hokejisté po dvou venkovních porážkách zabrali. V domácím prostředí si dokázali poradit s Bobry z Valašského Meziříčí v 3:2 po samostatných nájezdech. Výhra se ale nerodila vůbec lehce. Slezanům moc nejezdily nohy a Valaši byli v některých pasážích lepším týmem, jak sám přiznal jeden z opavských trenérů Vladimír Holík.

4. kolo, středa 5. 10. 2022

3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Beránek (Zelenka, Vašenka), 26. Rousek (Wolf, Štěpánek), rozh. náj. Šindelář – 15. Křivohlávek (Andris), 32. Vávra (Křivohlávek). Rozhodčí: Blaha – Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 6:5, využití: 1:1. Diváci: 257.

Piták (Sotlar) – Thiel, Věntus, Zelenka, Pachula, Štěpánek, Tomsa, Fědor, Šindelář (C) – Římský, Kadula, Wolf (A), Beránek, Buršík, Rousek, Káňa, Vojkůvka, Štindl, Vojtovič. Trenér: Aleš Tomášek.

Slovák (Pavlíček) – Báchor (A), Liss, Ďurkáč, Gabrhelík, Sviták, Mošnička, Holiš – Martinec, Vavřík, Vávra (A), Stodůlka, Křivohlávek (C), Kuchařík, Kozubík, Andris, Finsterle. Trenér: Lukáš Plšek.

Prvních dvacet minut nabídlo na opavském zimáku hodně zajímavou podívanou. Ani jeden z brankářů se rozhodně nenudil. A k velké radosti opavských fanoušků byl Slovák tím prvním, který kotouč lovil ze své sítě. Už po necelých třech odehraných minutách dokázal proměnit v branku přečíslení Slezanu Adam Beránek, který nepohrdl přihrávkou Davida Zelenky. Za další čtyři minuty mohla Opava udeřit podruhé, v oslabení se dostal Rousek ke střele přes obránce, brankář Bobrů však vytasil dobrý zákrok ramenem.

Poté hosté svou hru zlepšili a Piták musel vytasit důležitý zákrok proti střele Šimona Kuchaříka. Tuto nevyužitou příležitost hostů mohl záhy potrestat Kryštof Kadula, jenže jeho chytře schovanou ránu zastavila spojnice. V patnácté minutě bylo bohužel srovnáno. Andris zatáhl kotouč za opavskou branku, následně jej hodil do ohně. Před Pitákem se nejlépe zorientoval Jan Křivohlávek a bylo to 1:1. V závěru ještě oba týmy měly nějaké šance, do první sirény už se ovšem výsledek neměnil.

Neméně zajímavá byla také druhá část zápasu. Slezan si nejprve v čase 25:14 vzal zpět vedení. Opavě se podařilo využít faulu Vávry, tři vteřiny před koncem početní výhody se podařilo po chytré přihrávce Wolfa uklidit puk pod víko Tomáši Rouskovi. O necelou minutu později to mohlo být o dvě branky, Káňa ale nahození od modré tečoval těsně vedle. A tak si slovo vzali Valaši. Tomáš Vávra nejprve trefil boční síť, o půl minuty už ale dobře trefil puk z první a bylo to 2:2. V posledních pěti minutách druhé třetiny byla Opava pod velkým tlakem Bobrů, který byl ještě umocněn faulem domácích, naštěstí však Slezan tuto krizi přežil.

Ve třetí třetině se málem Opava dočkala kuriózní branky, když si málem Gabrhelík uklidil kotouč do vlastní branky. Potom Slezan přežil početní nevýhodu, ve kterém se opavská čtveřice ubránila s vypětím všech sil, hodně blízko byl brance Jakub Ďurkáč, který v rozhodující chvíli vypálil nad.

V posledních deseti minutách mohly oba týmy strhnout výhru na svou stranu. Rousek nejprve vyslal štiplavý projektil do masky Slováka, ten se zaskvěl i o chvíli později, když zlikvidoval únik Wolfa i následnou dorážku Rouska. Skvělou šanci rozhodnout měli červenobílí v posledních dvou minutách, ale nabídnutou přesilovku i přes dobré příležitosti nevyužili. Zápas tak přes prodloužení dospěl až do nájezdů. V nich rozhodla po dobrých výkonech brankářů až šestá série, jediným úspěšným exekutorem se stal Jiří Šindelář. Opava tak bere dva body, které bude chtít v sobotu znovu před vlastními fanoušky chtít potvrdit s Havlíčkovým Brodem.

Vladimír Holík (asistent trenéra Opavy): "Těžké utkání. Po dvou zápasech venku jsme potřebovali bodovat, věděli jsme, že Valmez má velkou kvalitu především v první lajně, výborně jim funguje hlavně přesilovka. Šli jsme dvakrát do vedení, soupeř dvakrát srovnal, třetí třetina už byla taková vylej - nalej. Ale odehráli jsme ji relativně dobře, kluci bojovali. Musím však říct, že se lehce trápíme, nedáváme šance. Jsme nicméně rádi, že máme dva body, Pity výborně zachytal v nájezdech. V některých pasážích byl Valmez lepší, živější, napadali ve třech a byli takoví drzí. My jsme byli trošku unavení, máme nějaké zraněné, takže nás soupeř přebruslil."