Na Havlíčkův Brod Slezan nestačil, Opava celý zápas dotahovala

• sobota 08. října 2022

Hokejisté Slezanu poprvé v sezoně na vlastním ledě prohráli. Po výhrách s Velkým Meziříčím a Valašským Meziříčím nestačili na Havlíčkův Brod, který si ze slezské metropole odváží tři body za výhru 4:2. V následujícím týdnu se Slezan představí dvakrát venku, Tomáškova družina hraje v Novém Jičíně a ve Znojmě.

5. kolo, sobota 8. 10. 2022

2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 13. Wolf (Káňa, Rousek), 39. Štindl (Vojkůvka) – 10. Valášek (Holenda, Čermák), 10. Kopic (Moučka), 23. Holenda (Košťál, Voříšek), 54. Valášek (Vašíček, Dušek). Rozhodčí: Šico – Rychlý, Vengřin. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 279.

Piták (Sotlar) – Zelenka, Věntus, Štěpánek, Pachula, Šindelář (C), Thiel, Fědor – Vojkůvka, Buršík, Wolf (A), Římský, Káňa (A), Kadula, Vašenka, Beránek, Štindl, Tomsa, Rousek, Horný. Trenér: Aleš Tomášek.

Nedvěd (Chaloupek) – Krejčí, Dvořák, Kerber, Benák, Vašíček (A), Kliment (A), Grauer, Čermák – Vacík, Dušek, Kopic, Moučka, Petržilka, Holenda, Voříšek (C), Košťál, Křehlík, Valášek. Trenér: Aleš Kraučuk.

Na první větší šanci se na opavském zimáku čekalo lehce přes pět minut. Poté se Římský u mantinelu šikovně vyhnul protihráči, před brankou našel dobře postaveného Štindla, který mířil do horního růžku. Proti úvodní změně skóre však byl brankář Nedvěd, který zasáhl ramenem. V polovině úvodní části hry pro Opavu přišla hodně studená sprcha. Přečíslení Bruslařů totiž ranou na zadní tyč úspěšně zakončil Milan Valášek, za pouhých dvacet sekund lovil Piták ze své sítě podruhé. Hrubku domácí defenzivy totiž potrestal Marek Kopic. Následky to ale na Slezanu nezanechalo, už na začátku třinácté minuty totiž v přesilovce po skvělé přihrávce Káni zpoza branky snížil zblízka Wolf. Tentýž hráč mohl ještě přidat i druhou branku, v osmnácté minutě ale netrefil odkrytou klec.

Po první změně stran měla Opava impozantní nástup. Obrovskou šanci měl už po půlminutě Káňa, brankář Nedvěd se ovšem parádně roztáhl a vyrovnávací trefě řekl jednoznačné ne. Poté ještě z další střely zvonila za hostující obranou tyč. Lauf Slezanů však po třech minutách Vojtěch Holenda, který se nejrychleji zorientoval při závaru v opavském brankovišti. Slezan nicméně zbraně nesložil, utkání muselo bavit fanoušky obou stran.

V minutě 26. domácí špatně rozehráli, skvělým zákrokem je však před čtvrtou pohromou pohromou zachránil výborným přesunutím Piták. Následně si vytvořila tlak druhá formace Opavy a hosté se jen stěží ubránili. Festival šancí kulminoval únikem Petržílky, jehož bekhend skončil na břevně.

Ve druhé části prostřední dvacetiminutovky se Slezané dočkali snížení. Jan Štindl sice napoprvé neuspěl a vykoledoval si v uvozovkách pouze dvouminutový trest pro soupeře, po chvilce už se ale radoval. Vojkůvka totiž obkroužil branku, mezi kruhy se kotouč dostal ke Štindlovi a ten puk za záda Nedvěda procedil – 2:3.

V poslední třetině se červenobílí snažili o vyrovnání, jenže jim zkrátka nebylo přáno. V čase 53:14 hosté navíc Slezanu uštědřili klíčový direkt. Vašíček vypálil od modré, Milan Valášek do jeho rány vložil hůl a bylo to z pohledu Opavy 2:4. Síly na zvrat už Slezan nenašel a poprvé tak v sezoně prohrál.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "S výsledkem ani předvedenou hrou nejsme vůbec spokojení. Šance tam byly, ale když je nedáte, nemůžete vyhrát. Naopak soupeř své příležitosti proměňoval. Zároveň Brod musím pochválit, hráli poctivý hokej, nemazlili se s tím a chodili před branku. Z naší strany to bylo bez chuti, bez nápadu, nechtěli jsme zkrátka dostatečně vyhrát. S takovým výkonem zkrátka budeme těžko vyhrávat."