V Novém Jičíně Slezan dvakrát vedl, zápas pak během minuty a půl ztratil

• středa 12. října 2022

Slezan venku nevyhrál ani na třetí pokus. Svěřenci kouče Tomáška měli zápas na ledě Nového Jičína dobře rozehraný, dvakrát vedli a ještě na začátku třetí třetiny ukazovala světelná tabule stav 1:2. Domácí ovšem udeřili dvěma rychlými góly na 3:2 a Opavě tak zbyly jen oči pro pláč.

6. kolo, středa 12. 10. 2022

3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Franek (Maliník, Hruška), 47. Konečný (Květoň), 49. Franek (Foltýn) – 7. Kadula (Věntus, Pachula), 20. Vašenka (Věntus, Beránek). Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Tvrdý. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 488.

Šimonů (Galuška) – Hladiš, Hruška, Foltýn, Tomeček, Váňa, Kožený, Holáň – Franek, Maliník, Hilšer, Flok, Lehečka (C), Pecha, Gebauer, Sluštík, Handl, Štefka, Konečný, Květoň, Bednář. Trenér: Kamil Gebauer.

Piták (Sotlar) – Pachula, Věntus, Zapletal, Thiel, Šindelář (C), Fědor, Vojtovič – Beránek, Štindl, Vašenka, Tomsa, Zelenka, Káňa (A), Buršík, Vojkůvka, Kadula, Wolf (A), Rousek, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

Opava v Novém Jičíně nastoupila v pozměněné sestavě. David Zelenka hrál v útoku, Jan Vojtovič v obraně, trenérský štáb promíchal i složením první a druhé formace.

Co se samotné první třetiny týče, s tou mohli být hosté spokojení. Brzká přesilovka sice zůstala i přes několik zajímavých momentů nevyužita, v čase 6:54 však Slezan šel do vedení. Ve středním pásmu dostal do jízdy kotouč Kryštof Kadula, zhruba na vrcholku levého kruhu vystřelil a ránu pod víko Šimonů nechytil. Potom byly k vidění početní výhody na obou stranách. Nejprve se činili Ďáblové, Lehečka ani Štefka naštěstí tváří v tvář Pitákovi selhali. Opava následně mohla po zlomení hole Lehečky trestat dlouhou výhodu pěti mužů proti třem a půl, s vypětím všech sil se však nakonec Ďáblové ubránili.

Pořádně divoká byla poslední minuta a půl. Tomeček sice ještě z levého kruhu z dobré pozice vyrovnání odmítl, 43 sekund před koncem první třetiny už ale srovnáno bylo. Opavská defenziva byla nedůrazná na vlastní modré, čehož k prosmýknutí se mezi beky využil Tomáš Franek a na jeho bekhendovou kličku Piták nestačil. Jenže Slezan i tak do kabin odcházel spokojenější. Beránek s Věntusem nevypustili nahození za branku, poté se kotouč mezi kruhy dostal k Janu Vašenkovi a ten puk nekompromisně uklidil do branky – 1:2.

Druhá dvacetiminutovka nabídla přítomným divákům o něco méně atraktivní podívanou. V jejím úvodu byla k vidění na hokejkách obou celků řada nepřesností, pískalo se hned několik zakázaných uvolnění. S výsledkem spokojená Opava se neměla kam hnát, hru se snažila zjednodušovat a vycházela z dobře pracující defenzivy, která soupeře do šancí nepouštěla. Navíc měla v jednatřicáté minutě zřejmě největší šanci prostřední části hry, když Slezané dokázali v útočném pásmu posunout kotouč na po levé straně najíždějícího kotouče. Opavský útočník ale na Šimonů nevyzrál a jeho pokus zastavila boční síť. Stav 1:2 tak platil i po čtyřiceti minutách.

Ve třetí třetině nejprve Opavští přežili velkou šanci Lehečky, kterou zlikvidoval Piták. Bohužel ve 47. minutě už brankář Slezanu kapituloval, když byl krátký na teč Viktora Konečného. Za pouhou minutu šli navíc Ďáblové poprvé v utkání do vedení. Slezan podruhé v utkání trestuhodně nechal projet středem hřiště Tomáše Franka a ten podruhé trestal – 3:2. Následně se červenobílí tlačili kupředu, na největší šance k vyrovnání ale museli čekat až do posledních dvou minut, kdy jim po faulu Tomečka byla nabídnuta přesilovka, jejíž závěr Opava odehrála v šesti. Před Šimonů sice vznikl jeden obrovský závar, vyrovnat se však Slezanu nepodařilo.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Co k tomu říct... Během zápasu se nám zranili Káňa s Rouskem, dva klíčoví hráči do přesilovek. Po dvou chybách jsme dostali první a třetí gól, přitom jsme po většinu zápasu byli možná i o fous lepší. Hraje se ale na góly. Jedeme skoro sami na branku, nedáme a poté hned inkasujeme. Je to pořád dokola, srážíme se tím sami a stojí nás to body. Na druhou stranu musím říct, že dvě třetiny jsme hráli dobře, hráči bojovali, skákali do střel a soupeře do ničeho nepustili. Ve třetí třetině ale rozhodla zkušenost Nového Jičína. "