Překvapení se nekonalo, Opava se ze Znojma vrací bez bodů

• sobota 15. října 2022

Ani Slezan na Znojmo nevyzrál. Opavští hokejisté na ledě suverénního celku prohráli 5:0 a ani oni se tak nestali prvním týmem, který by týmu z města okurek uzmul nějaký ten bodík. Základ výhry Znojemští položili už v první třetině, definitivně pak zápas rozhodli ve druhé. Ve středu má Opava volno, za týden doma hostí Hodonín.

7. kolo, sobota 15. 10. 2022

HC Znojemští Orli

5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Svoboda T. (Hruška, Adámek), 20. Štovíček (Špaček, Stránský), 27. Adámek (Svoboda T., Hruška), 29. Štovíček (Tejnor, Žajdlík), 37. Sklenář (Havlát, Špaček). Rozhodčí: Held – Bubela, Viskot. Vyloučení: 14:9, navíc Mareš (ZNO) a Beránek (OPA) na 5+do konce. Využití:2:0. Diváci:1535. Průběh utkání: 5:0.

Žajdlík – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – T. Svoboda (C), Hruška (A), Adámek – Sklenář, Šťovíček, Špaček – Havlát, Köver, Nižnikov – O. Svoboda, Pigl.

Bartošák (od 37. Piták) – Fědor, Věntus, Pachula, Šindelář (C), Zapletal, Štěpánek, Thiel – Vašenka, Štindl, Rousek (A), Římský, Buršík, Kadula, Beránek, Vojkůvka, Wolf (A), Vojtovič, Horný.

Opava nezačala ve Znojmě špatně a byli to právě hosté, kteří si vytvořili první vážnější příležitost zápasu. Na přihrávku směřující na osu hřiště si najel Tomáš Rousek, jeho zakončení bohužel zlikvidoval Žajdlík. A to se Slezanu vzápětí vymstilo, v páté minutě totiž z mezikruží vymetl šibenici Tomáš Svoboda. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, ani jeden z týmů si však nedokázal se svou početní výhodou poradit. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nejtěsnějšího možného stavu, domácí udeřili podruhé. Pouhých pět sekund před první sirénou Bartošák inkasoval z hole Martina Šťovíčka, který pálil z podobné pozice jako Svoboda.

Druhá třetina se ukázala býti pro další vývoj zápasu klíčovou. Kýžená kontaktní branka ze strany Opavských totiž nepřišla, naopak domácí v této části hry duel rozhodli. Ve 27. minutě sehráli Znojemští pohlednou kombinaci, na zakončení Lukáše Adámka neměl opavský brankář sebemenší nárok. Za další dvě minuty se podruhé v zápase prosadil Martin Šťovíček, který úspěšně dorazil svou vlastní střelu. V oslabení mohl ještě vykřesat jiskřičku naděje Kadula, v úniku ale na Žajdlíka nevyzrál. A tak přišel poslední direkt Znojma. Hru pěti proti čtyřem sehráli Orli na jedničku a Dominik Sklenář neměl zblízka problém kotouč napálit do sítě.

V poslední dvacetiminutovce už bylo jasné, že je o výsledku rozhodnuto, otázkou bylo pouze skóre. To už se i přes několik šancí především Jihomoravanů neměnilo a zřejmě nejzajímavějším momentem tak byl především pěstní souboj Beránka s Marešem. V samotném závěru už se hra hodně kouskovala a hrálo se především v nerovnovážném počtu hráčů na ledě.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Znojmo bylo samozřejmě lepší, což je samozřejmě vidět na skóre, i osobní souboje byly v jejich prospěch. Mrzí nás, že jsme opět měli přesilovky a opět jsme z nich nedali branky. Hrát se s nimi totiž dalo, ale opět jsme nedávali šance, neproměnili jsme ani přesilovku pět na tři. Je to trochu takový náš kolorit. Sice jsme bojovali, ale na soupeře to nestačilo. Přes týden máme volno, potřebujeme se dát dohromady a v sobotu doma jakkoliv vyhrát."