Trápení pokračuje. Slezan v nájezdech podlehl Hodonínu

• sobota 22. října 2022

Ani s Hodonínem se Slezanu nepodařilo prolomit černou sérii tří porážek, která se tímto zápasem natáhla už na čtyři. Tomáškovi svěřenci sice v utkání vedli 2:1, po vyrovnání ze druhé třetiny však utkání nakonec dospělo až do penalt. V těch byl úspěšnější Baník, který si ze Slezska odváží dva body.

8. kolo, sobota 22. 10. 2022

2:3sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:2)

SHKM Hodonín

Branky a nahrávky: 11. Wolf (Pachula, Šindelář), 17. Vojkůvka (Vojtovič, Věntus) – 8. Charvát (Dufek, Škápik), 26. Sajdl (Matějka, Peš), rozh. náj. Němec. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Rozhodčí: Kapitanov – Vengřin, Veselý. Diváci: 359.

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Zapletal, Thiel, Kocián, Věntus – Vojkůvka, Vojtovič, Zelnka, Beránek, Vašenka, Wolf (A), Štindl, Horný, Rousek (A), Tomsa, Kadula, Zelenka. Trenér: Aleš Tomášek.

Dolíška (Zollpriester) – Šmach, Škápik (A), Kališ, Polesný (A), Rauš, Němec – Peš, Matějka, Medek, Popelka, Krejčiřík, Bartes, Charvát, Štědrý, Hložánek, Sjdl (C), Krejčí, Dufek. Trenér: Radko Křivinka.

První vážnější šanci zápasu měla Opava. Tomáš Rousek se po přihrávce Wolfa zjevil před Dolíškou zcela sám, v rozhodující chvíli ale nedokázal kotouč zvednout přes betony. V osmé minutě přišel v oslabení možná i za tuto příležitost trest. Matěj Charvát hledal na druhé straně lépe postaveného spoluhráče, jeho přihrávku si ale zadák Slezanu nešťastně srazil do vlastní branky. O vyrovnání se naštěstí už o tři minuty později postaral ranou do vinklu Petr Wolf. Následně mohlo být ještě veseleji, Vašenka ale brankáře neprostřelil a Pachulu o gólovou radost obrala tyčka. Nakonec však Slezan šel ještě v první třetině do vedení, Marek Vojkůvka udělal brankáři kličku a jeho bekhendové zakončení se došouralo za čáru.

Po změně stran měl velkou šanci Matějka, který však v úniku neměl síly a Opavští mu znemožnili kvalitní zakončení. Vyrovnání však přišlo záhy. Těsně po skončení přesilovky pět na tři se ve skrumáži nejlépe zorientoval Sajdl a uklidil puk do sítě. Slezan mohl udeřit v dalším oslabení tří proti pěti. Rousek ve svém sólu nejprve neuspěl a následně ve zmatečné situaci, během které byl Dolíška hodně z ideální pozice, střílelo několik hráčů Opavy neúspěšně. Pak ještě mohl Opavě vrátit vedení Kadula, jenže jeho střelu z levé strany dokázal lapačkou Dolíška škrtnout a kotouč změnil svou trajektorii.

V poslední části hry měl Slezan k dispozici několik početních výhod. Bohužel se v nich ale spíše trápil. Největší příležitost si Opava vytvořila při rovnovážném počtu hráčů na ledě, Štindl po přihrávce Wolfa zakončoval do poloprázdné klece, Dolíška ovšem předvedl nejlepší zákrok zápasu a kotouč chytil. V 54. minutě dělal hostující obraně problémy znovu Štindl, který jezdil s kotoučem na holi po třetině Baníku, nakonec dal kotouč před branku, tam se bohužel Opavě puk do sítě dotlačit nepodařilo.

Zápas nakonec dospěl až do prodloužení a následně nájezdů. Ještě při hře tři na tři mohl v úniku rozhodnout Matějka, Piták ale dobrým zákrokem betonem zasáhl. V nájezdech se pak dařilo lépe hráčům Hodonína, Opavští se neprosadili ani jednou. Za hosty se prosadili Jakub Němec a Vojtěch Krejčiřík.

Vladimír Holík (asistent trenéra Opavy): "Věděli jsme, že nás čeká nesmírně náročný zápas o šest bodů. Soupeř je na koni, dvakrát vyhrál. Začali jsme velmi dobře, měli jsme šance, dostali jsme se do vedení. Pak jsme ale udělali hloupé fauly, rozhodčí nás trestali za všechno. Soupeři se podařilo přesilovky využít. Poté jsme měli navrch, byly tam nějaké přesilovky, bohužel jsme neproměnili ani pět na tři, chybí nám tam střela. V prodloužení jsme měli šance, bylo tam nějaké přečíslení, ale nespadlo nám to tam. Nájezdy už jsou loterie, tentokrát to bohužel vyšlo soupeři."