Opava na ledě havířovského favorita rychle nabyté vedení neudržela

• středa 26. října 2022
  • Filip Lefenda, Klára Bártková

Opavští hokejisté se ve středu na půdě Havířova o překvapení nepostarali. Slezan šel sice na stadionu AZetu na konci třetí minuty do vedení, na trefu Vojtoviče ale reagoval domácí Mrva už po 24 vteřinách. Havířov postupně odskočil až do čtyřbrankového náskoku a zaznamenal před svými fanoušky na pátý pokus vůbec první letošní body. Na konečných 5:2 korigoval v 51. minutě Štindl. Svěřenci trenéra Tomáška zaznamenali už pátou porážku v řadě. Sérii budou moci zlomit v sobotu na půdě Vyškova.

9. kolo, středa 26. 10. 2022

5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Mrva (Spratek, Pawliczek), 6. Pawliczek (Spratek), 17. Kofroň (Dudáš, Zdeněk), 34. Pawliczek (Pastor), 35. Tvrdý (Zdeněk) – 3. Vojtovič (Wolf, Štěpánek), 51. Štindl (Štěpánek). Rozhodčí: Šico – Bartek, Klimek. Vyloučení: 6:10, navíc Štěpánek (Opava) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 659. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Šindelka (Štipčák) – Kunc, Kuboš, Dudáš (C), Havlík, Ševěček, Mrowiec, Ščurek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Kofroň, Zdeněk (A), Tvrdý – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Middleton, Plevka, Pastor Trenér: Jiří Raszka.

Piták (Sotlar) – Zapletal, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Kocián, Věntus – Beránek, Tomsa, Vojtovič, Štindl (A), Vojkuvka, Kadula, Wolf, Zelenka, Buršík Trenér: Aleš Tomášek.

Hned na začátku zápasu se do dobré pozice dostal opavský Beránek, který zakončoval z velké blízkosti, ale Šindelka nakonec puk zastavil. Havířov byl však také nebezpečný, dorážet se snažili Mrowiec s Kofroněm, nicméně i Piták byl připraven.

V čase 03:00 byla k vidění první branka zápasu. Havířovský gólman sice vyrazil první střelu Jana Vojtoviče, jenže na dorážku hostujícího útočníka už nestačil – 0:1. Neuběhlo ani půl minuty a domácí vyrovnali, Jakub Mrva si najel na pravý kruh a zakončil ke vzdálenější tyči – 1:1.

Po vyhraném vhazování před opavským brankářem vypálil Dominik Pawliczek a Piták si s jeho střelou nedokázal poradit – 2:1. V 8. minutě zahrozili hosté, když Zelenka trefil tyč a odkrytou bránu pak minul Buršík. AZet navýšil své vedení, když se puk dostal k Adamu Kofroňovi, který si najel k brance a nemýlil se – 3:1.

Ve druhém dějství se do dobré pozice protlačil hostující Wolf, ale na připraveného havířovského gólmana nevyzrál. I na straně domácích se naskytla příležitost skórovat. Pawliczek ujížděl sám na Pitáka, ale neuspěl. O chvíli později se ale Dominik Pawliczek prosadil. Puk totiž trefil tyč, od které se odrazil do brány – 4:1.

Jiří Tvrdý se pak šikovně prokličkoval před gólmana a zvedl kotouč nad beton opavského brankáře, domácí tak vedli o čtyři branky – 5:1. Opava se sice snažila snížit, ale domácí gólman všechny šance zhatil.

Deset minut před závěrečnou sirénou objel Plevka branku, jenže jeho zakončení z prostoru mezi kruhy se zastavilo u bránících hráčů. Právě Plevka byl v čase 49:48 vyloučen a opavský Jan Štindl propálil Šindelku – 5:2.

Hosté pokračovali v aktivní hře, proti střele opavského Kociána musel domácí brankář předvést zákrok vleže. V závěru zápasu ještě Kofroň přihrával Spratkovi, tomu se však nepovedlo zakončit.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Začalo to špatně a nedůrazně kolem brány, celý zápas byl ale před námi. Museli jsme dotahovat, ale to se nám podařilo. Vedli jsme 2:1, přidali jsme třetí branku a s klidem šli do další třetiny. Ve druhé třetině jsme odskočili. V posledních čtyřech minutách druhého dějství měla Opava několik šancí, ale podržel nás gólman, kterému patří dík. Pokud chcete vyhrát, musíte mít všechny aspekty a gólman je jeden z nich. Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná, my jsme dobře napadali a hráli zodpovědně.

Aleš Tomášek (trenér HK Opava): Bohužel, hokej se hraje na góly. Samozřejmě nechci říkat, co by bylo, kdyby... Ale není to náš první zápas. Nějaké šance máme, ale nedáme je. Havířov má zkušené hráče, byli silní. Až tady jsme slyšeli, že nejsou úplně v pohodě. Bylo to vidět i na zápase, byla spousta chyb, ale my je nevyužili. Nabídli jsme jim na jeden zápas až moc přesilovek.