Ve Vyškově Slezan sahal po třech bodech, nakonec má jeden

• sobota 29. října 2022

Tohle je škoda. Opavští hokejisté by sice před zápasem ve Vyškově asi bod brali, nakonec jim však je málo. Tomáškovi svěřenci totiž po většinu utkání vedli 1:0, inkasovali však v posledních pěti minutách a zápas nakonec dospěl do prodloužení. To už po necelé půlminutě rozhodl Vašíček a Slezan prohrál 2:1.

10. kolo, sobota 29. 10. 2022

HC Vyškov

2:1p (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Komínek (Blaha, Vašíček), 61. Vašíček (Žižka, Sebera) – 32. Rousek (Beránek). Rozhodčí: Čuňočka – Tvrdý, Voznička. Vyloučení: 1:4. Diváci: 300.

Kořének (Micka) – Hefka, Hohl, Mikulík, Blaha, Vosátko, Studený, Žižka (C) – Kořenek, Tomajko, Weintritt, Sebera, Vašíček, Janeček, Čuřík, Snášel, Komínek, Dobiáš, Čejka, Luža Trenér: Michal Konečný.

Piták (Sotlar) – Zapletal, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Kocián, Věntus – Vojtovič, Beránek, Rousek, Kadula, Tomsa, Vojkůvka, Zelenka, Wolf, Štindl, Krupa, Buršík, Horný Trenér: Aleš Tomášek.

Od samotného začátku se ve Vyškově hrál zajímavý hokej. Opava, hnána kupředu zhruba třiceti fanoušky, kteří Slezan přijeli podpořit ze zápasu Slezského FC v Prostějově, se prezentovala odvážným výkonem. Slezané si vytvořili několik solidních příležitostí, vždy však ztroskotali na dobře chytajícím Kořénkovi. Pozorný byl i maskovaný muž na druhé straně a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Ten se k velké radosti opavského sektoru ve druhé dvacetiminutovce změnil. V polovině třetiny dostal Tomáš Rousek kotouč za obranu a ve svém úniku si poradil i s brankářem, kterému kotouč procedil mezi betony – 0:1. K vidění ještě bylo několik dalších příležitostí, Vyškovští v závěru druhé části hry ještě neproměnili početní výhodu.

Ve třetí části hry Slezan svou hru zjednodušil, Opavští se spoléhali především na hru na brejky. Ta jim vycházela zčásti. Opava sice hrozila pravidelně a některé z jejich výpadů by se daly označit jako tutové, ale Vyškov všechny prekérní situace ustál. A za to přišel trest. V čase 55:51 se o vyrovnávací branku postaral kanonýr Tomáš Komínek a zápas dospěl až do prodloužení. V něm rozhodl už po čtyřiadvaceti odehraných minutách Dominick Vašíček a Slezan se tak musí spokojit s bodem.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Klukům dneska nemám co vytknout, protože se bojovali, podali jsme obětavý výkon a byl to dobrý hokej. Vyškov není v tabulce nahoře náhodou, my jsme bohužel dali i přes velké množství šanci jen jednu branku, na což se vyhrává těžko. Domácí pak už všechno házeli směrem na branku, nakonec jim tam jeden gól spadl a v prodloužení pak rozhodli. Je to škoda, jsou to dva ztracené body. Každopádně velké poděkování patří fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Byli skvělí.