Kudy z toho ven? Slezan doma podlehl i Kopřivnici

• středa 02. listopadu 2022

Trápení nekončí. Opavští hokejisté nedokázali navázat na solidní představení z Vyškova a doma Kopřivnici podlehli vysoko. Zápas se jim vymkl z kontroly už v první dvacetiminutovce, kterou prohráli 0:3. Nabrané manko se jim ve zbytku utkání nepodařilo dohnat, nakonec prohráli 3:8.

11. kolo, středa 2. 11. 2022

3:8 (0:3, 2:3, 1:2)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 26. Kadula (Zapletal), 30. Rousek (Šindelář, Wolf), 51. Rousek (Šindelář, Štindl) – 6. Pindel (M., Bail), 13. Pindel (Suchý), 18. Mach (Pargáč), 27. Mach (Kleniar, Velecký), 30. Ficek (Sluštík, Suchý), 35. Ficek (Gola), 49. Velecký (Ficek, Suchý), 53. Velecký (Sluštík). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Rozhodčí: Vaněk – Rychlý, Vengřin. Diváci: 245.

Piták (Sotlar) – Thiel, Zapletal, Zelinka, Šindelář (C), Pachula, Štěpánek, Kocián, Věntus – Vojkůvka, Horný, Kadula, Wolf (A), Rousek, Beránek, Buršík, Tomsa, Zelenka, Vojtovič, Štindl (A), Krupa. Trenér: Aleš Tomášek.

Slíž (Baldik) – Ficek, Már, Bartošák, Marek, Bail, Petrek – Pargáč, Suchý (A), Sluštík (C), Mach M., Kleniar, Pavlík, Urban, Pindel (A), Velecký, Indrst, Fojtík, Gola. Trenér: Ladislav Majkus.

Slezan nezačal úplně špatně, zajímavý tlak si vytvořila v páté minutě první formace, střely Rouska, Wolfa a nakonec ani Zapletala se ovšem neujaly. V následujících šedesáti sekundách přišly zlomové momenty celého zápasu. Šindelářovo vyloučení totiž potrestal ranou z otočky Vojtěch Pindel. Odpověď mohla přijít po chvilce z hole Petra Wolfa, ten bohužel v úniku neuspěl a Slíž jeho střelu srazil do ochranné sítě. Od času 12:13 se opavská hra začala bortit, přihrávku zpoza branky přetavil ve svůj druhý gól Vojtěch Pindel. Lavička Slezanu reagovala timeoutem, ten bohužel dění na ledové ploše příliš nezměnil. Necelé tři minuty před koncem to totiž bylo už o tři branky, Matěj Mach totiž zjevně okoukal umění Sidneyho Crosbyho a chytrou ranou zpoza brankové čáry o záda Dominika Pitáka zvýšil už na 3:0 z pohledu svého celku.

Ve druhé části hry to vypadalo, že by se Slezan mohl vrátit do zápasu. Kryštof Kadula totiž ve 26. minutě ve středním pásmu zpracoval těžkou přihrávku, vjel do pásma a ranou na zadní tyč přesně zakončil – 1:3. Bohužel už po minutě byl rozdíl znovu tříbrankový, postaral se o něj Matěj Mach, jemuž stačilo střílenou přihrávku umístit za záda Pitáka. Opavští neskládali zbraně a znovu je přiblížil podobnou střelou jako v případě Kaduly Tomáš Rousek, jenže poté znovu úřadovali Kopřivničtí. Ti se po kontroverzním zákroku svého útočníka na útočné modré dostali do přečíslení tří na nikoho, které uklidil do sítě Dominik Ficek. Tentýž hráč stihl ještě pět minut před koncem druhé dvacetiminutovky jednu branku, když zakončil přesnou ranou rychlou akci svého celku – 2:6.

Třetí tercie nabídla nejprve snažení Slezanu, který měl několik šancí, ale ty přišly vniveč. A tak hosté vstřelily svou sedmou branku, Michal Velecký propálil přesunujícího se Pitáka. Opavští se následně alespoň dočkali třetího čestného úspěchu, který v přesilovce pět na tři přišel díky tvrdé ráně Tomáše Rouska. Jenže osmý direkt přišel v minutě 53., další branku hostů dal Michal Velecký. Více už toho duel nenabídl, Slezan Kopřivnice podlehl jednoznačně 3:8.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Před zápasem jsme si něco řekli, bohužel jsme to neplnili, i když jsme dobře věděli, že Kopřivnice hraje dobrý hokej. Chtěli jsme před vlastními fanoušky udělat body, bohužel jsme byli od první třetiny slabší a dolů nás posílaly i vyloučení. A když už jsme dali gól, tak jsme hned vzápětí inkasovali. Nezbývá, než pracovat dál.