Úleva! Slezan loupil ve Velkém Meziříčí, tři body vystřelil Šindelář

• sobota 05. listopadu 2022

Konečně! Opavští hokejisté ukončili zdánlivě nekonečnou sérii sedmi porážek a podruhé v sezoně získali tři body. Opavští přitom ve Velkém Meziříčí prohrávali 1:0, díky brankám Radima Štěpánka a kapitána Jiřího Šindeláře se jim podařilo duel otočit.

12. kolo, sobota 5. 11. 2022

HHK Velké Meziříčí

1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Juráň (Sedlaček, Dupljaku) – 33. Štěpánek (Šindelář, Štindl), 57. Šindelář (Wolf, Vojtovič). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Čech – Čelechovský, Kučera.

Slavíček (Juda) – Švejda, Sedlaček, Koželuh, Ambrož (C), Slabý, Báňa, Trnka – Dupljaku, Oščádal, Střecha F., Juráň, Burian, Vedral, Maštera, Strnad, Křenek (A), Škvrně, Doležal, Střecha T.. Trenér: Jozef Zavadil.

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Thiel, Pachula, Štěpánek, Kocián, Ludvík, Věntus – Kadula, Wolf (A), Horný, Vojkůvka, Beránek, Zelenka, Tomsa, Štindl (A), Vojtovič, Rousek, Krupa, Buršík. Trenér: Aleš Tomášek.

Duel dvou týmů ze zadních pozic začala Opava ranou zadáka Martina Kociána, po které si Slavíček připsal svůj první zákrok utkání. O poznání obezřetnější musel být gólman Velmezu o chvíli později, když hráli Opavští svou první početní výhodu duelu, nakonec však žádnou svízelnější situaci řešit nemusel. První třetina obecně nenabídla příliš velkých šancí, k vidění byl spíše bojovný hokej. Oba týmy si zkrátka uvědomovaly, že se hraje de facto o šest bodů. Do kabin se tak odcházelo bez branek.

Těch se přítomní fanoušci dočkali ve druhé části hry. Ve 24. minutě ještě Slezan přežil velký závar před vlastní kasou, Slabého projektil vytáhl Piták, v polovině zápasu ale Velké Meziříčí šlo do vedení. A pomohl jim k tomu i kopec štěstí. Střela Marcela Juráně sice byla sražená, ovšem tak nešťastně, že se kotouč vymrštil do vzduchu a nakonec spadl za záda nic netušícího gólmana Opavy. Nešťastný moment ale na hostech výraznější stopy nezanechal. Už za pár vteřin totiž přišla početní výhoda, na jejímž samotné konci napřáhl k bombě Radim Štěpánek a bylo vyrovnáno. Slezan byl rázem na koni a tlačil se za druhou brankou. Ta mohla přijít patnáct sekund před druhou sirénou, domácí ovšem v tu chvíli podržel brankář Slavíček, který se při opavském náporu roztáhl po celé brance a zabránil vedoucímu gólu.

V poslední tercii ovšem Slezan přeci jen zápas na svou stranu strhnul. Ale nepředbíhejme. Nejprve totiž Slezané přežili po faulu Rouska oslabení, v tu chvíli jim bylo asi nejhůře a Horáci měli několik zajímavých střel. Poté bylo k vidění ještě po jedné přesilovce na obou stranách, leč bez úspěchu. A tak si slovo necelé čtyři minuty před koncem vzal kapitán Jiří Šindelář. Ten vyslal od modré takové nenápadné nahození, jenže Slavíček přes hráče obou týmu neviděl vůbec nic a kotouč skončil v síti – 1:2. V závěru to ještě Velmez zkoušel bez brankáře, kýžený efekt ale naštěstí nepřišel.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Tři body máme díky bojovnosti a také tomu, že jsme dodržovali hru, kterou jsme chtěli hrát. To znamená, že jsme dobře bránili střední pásmo, díky čemuž jsme si vytvořili nějaké šance, ty jsme bohužel opět nedali. Dvakrát ale beci od modré nahodili puk a spadlo nám to tam. Měli jsme ale i trochu štěstí, domácí měli chvíle, kdy nás mačkali. Zaplaťpánbůh za tyto tři body, v poslední minutě jsme se o ně při jejich powerplay báli. Dvě nebo tři nebezpečné střeli tam měli, přežili jsme to, a teď doufáme, že se to celé otočí.