Znovu vítězně! Opava veze tři body z Valmezu a škrábe se tabulkou vzhůru

• středa 09. listopadu 2022

Další tři body! Opava po tom Velkém vyloupila i Meziříčí Valašské a odlepila se z posledního místa v tabulce. Divoký zápas Slezan rozhodl až v poslední části hry, kdy utkání zlomil ze stavu 3:3 na konečných 6:3 díky gólům Wolfa a Beránka, pojistku do prázdné pak ještě přidal Dominik Věntus. Slezané se tak v tabulce posunuli z posledního místa na osmé. V sobotu hrají červenobílí doma, od 17:00 hostí Žďár nad Sázavou.

13. kolo, středa 9. 11. 2022

3:6 (2:1, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Kuchařík (Stodůlka, Vavřík), 9. Vávra (Křivohlávek, Kozubík), 47. Ďurkáč (Finsterle) – 5. Štindl (Wolf, Štěpánek), 24. Věntus (Krupa, Štěpánek), 34. Krupa (Štěpánek), 48. Wolf (Štindl, Štěpánek), 53. Beránek (Rousek), 60. Věntus (Beránek, Krupa). Rozhodčí: Škach – Hladík, Bezděk. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 231.

Slovák (Růžička) – Riedl, Báchor (A), Mošnička, Ďurkáč, Holiš, Gabrhelík, Liss – Křivohlávek (C), Vávra (A), Kozubík – Finsterle, Tarnoczy, Andris – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – Pětník Bachánek, Martinec. Trenér: Lukáš Plšek.

Piták (Sotlar) – Ludvík, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Věntus, Černý – Tomsa, Štindl (A), Zelenka, Vojtovič, Buršík, Vojkůvka, Kadula, Wolf (A), Beránek, Krupa, Rousek. Trenér: Aleš Tomášek.

Slezan ve Valmezu odstartoval nejhorším možným způsobem. Bobři šli do vedení už po dvou a půl minutách hry, když si před brankou volný kotouč našel Šimon Kuchařík, posunul si jej na stranu a překonal ležícího Pitáka. Vyrovnáno však bylo hned vzápětí. Opavští dostali možnost minutu a půl dlouhé přesilovky pěti proti třem. Valmez nejprve přežil několik hodně nebezpečných střel, ale kombinace hostů zakončená Janem Štindlem do prázdné se mu stala osudnou. Bohužel branková podívaná pokračovala druhým gólem Valmezu, který Slezan chybami ve vlastním pásmu de facto daroval. Tomáš Vávra dostal nabito mezi kruhy a ranou z první vrátil svému týmu vedení.

Po této inkasované brance jakoby červenobílí znejistěli a začali vyrábět zbytečné chyby ve vlastní třetině, které se naštěstí domácím borcům nedařilo trestat. V závěru třetiny tak mohlo přijít druhé vyrovnání, defenziva Valmez na vlastní modré zapomněl Petra Wolfa, jenže ten se svým ruským blafákem na Slováka nevyzrál.

Po změně stran se však Slezan dočkal. Stalo se tak díky chytré střele Tomáše Krupy, kterou po odrazu od zadního mantinelu za povyjetého Slováka doklepl Dominik Věntus. V podstatě hned z protiútoku mohli domácí opět vést, Piták se ovšem skvěle přesunul proti dorážce z levé strany, čímž zabránil nejhoršímu. Festival šancí pokračoval Slovákem. Wolf zachytil rozehrávku domácích, kotouč potáhl a na druhou stranu jej dal Rouskovi, kterému k zasunutí do branky chybělo pár centimetrů.

V poslední desetiminutovce druhé části hry šli Slezané poprvé do vedení. Nejprve sice museli ubránit oslabení, poté ale Štěpánek na útočné modré zachytil kotouč, mezi kruhy jej předal volnému Tomáši Krupovi a ten jej zasunul Slovákovi mezi betony – 2:3. Čtvrtý gól mohl ranou z kruhu přidat vzápětí Rousek, domácí brankář jej vyčapal lapačkou. Slezan byl na koni a velkou šanci ještě měl Vojtovič, nakonec se však po čtyřiceti minutách odcházelo do kabin za jednobrankového vedení hostů.

V poslední tercii se domácí nehodlali smířit s nepříznivým výsledkem a hnali se kupředu. Slezan jejich náporu odolával až do času 46:56. V té chvíli bohužel Jakub Ďurkáč úspěšně dorážel v předbrankovém prostoru a bylo srovnáno 3:3. Jenže ne na dlouho. Do odražené střely se totiž ze strany opřel Petr Wolf a jeho projektil na bližší tyč se třepotal v síti – 3:4.

Poprvé mohla jít Opava do dvoubrankového vedení deset minut před koncem, nakonec ale byla sama ráda, že z brejku Bobrů neinkasovala. Pátá branka však přeci jen přišla. V přečíslení vzal na sebe zodpovědnost Adam Beránek a Slováka přelstil ranou na zadní tyč. Do velkých problémů se Opava dostala v posledních pěti minutách, kdy nejprve musela ubránit oslabení a následně se dlouho neuměla vymanit z bobřího sevření. Valaši to ještě zkoušeli v šesti, defenziva Slezanů ale byla pozorná a drama nepřipustila. Naopak ještě pojistku do prázdné klece přidal vyhozením přes celé kluziště Dominik Věntus.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Začátek nebyl úplně podle našich představ, prvních pět minut jsme chtěli udržet na 0:0, protože do nás tady hned ze startu vždycky jdou. Od inkasované branky ale náš výkon šel nahoru, šli jsme jasně za tím, že tady nějaké body chceme urvat. Nakonec máme tři, hráčům musím vyseknout poklonu. Chceme bodovat i dál, je třeba to potvrdit doma se Žďárem. Až v případě výhry s nimi bychom se mohli začít bavit o tom, že jsme z nejhoršího venku. Nastoupil za nás dnes junior Vojtěch Černý z Poruby, budeme ho mít i v sobotu. Je to šikovný junior, má dobré bruslení. Potom uvidíme, co dál.