Famózní podívaná! Slezan otočil ztracený duel se Žďárem a má další výhru

• sobota 12. listopadu 2022

Slezan je tým, který má koule! Svěřenci kouče Aleše Tomáška byli v první třetině za stavu 0:3 doma se Žďárem nad Sázavou na odpis. V čase 48:00 pak hosté zvýšili na 2:4 a zdálo se, že je hotovo. Omyl. Opavští nesložili zbraně, předvedli mocný finiš a během minuty a půl svého soupeře zasypali třemi góly. Pojistku do prázdné na 6:4 v závěru přidal Tomáš Rousek, který dokonal hattrick a bylo hotovo. Opava vyhrála už potřetí v řadě a ve středu si znovu doma budeme zuby brousit i na Nový Jičín.

14. kolo, sobota 12. 11. 2022

6:4 (0:3, 1:0, 5:1)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 37. Vojtovič (Štindl, Štěpánek), 48. Rousek (Černý, Beránek), 54. Danielčák (Beránek, Věntus), 55. Kadula (Wolf), 56. Rousek (Věntus, Černý), 60. Rousek – 3. Kaplan (Rohlík), 8. Kaplan (Rohlík), 13. Gregar (Pilný, Grauer), 49. Pilný. Rozhodčí: Held – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 319.

Piták (Sotlar) – Thiel, Ludvík, Černý, Šindelář (C), Pachula, Štěpánek, Zelinka, Věntus – Beránek, Horný, Buršík, Wolf, Danielčák, Kadula, Rousek, Vojkůvka, Zelenka, Vojtovič, Štindl, Krupa. Trenér: Aleš Tomášek.

Nečas (Sláma) – Vašíček, Pleva, Macek, Grauer, Svoboda, Půža – Čejka, Pilný, Štola, Wasserbauer, Rohlík, Vaňkovský, Michalčuk, Gregar, Bureš, Kaplan. Trenér: Martin Sobotka.

Leckdo čekal, že by Opava mohla do utkání vkročit po dvou tříbodových výhrách plná sebevědomí a soupeře zmáčknout. Opak byl ovšem pravdou a dění na ledové ploše bylo v první třetině z opavského pohledu doslova hrůzostrašné. Už po necelých třech minutách šly Plameny do vedení brankou Robina Kaplana. Odpověď mohla přijít hned vzápětí z přesilovky, jenže tu Slezan sehrál tragicky. A tak přišel další direkt z hole Robina Kaplana. V čase 13:00 byli červenobílí zralí na ručník, už na 0:3 totiž zvyšoval Martin Gregar. Opavským v tu chvíli nevycházelo vůbec nic a za tříbrankové manko mohli být po dvaceti minutách ještě rádi.

Po změně stran se hra Opavy začala zlepšovat, dokonce začaly přicházet první šance. Hostující fauly v podání Štoly a Plevy nicméně zůstaly nepotrestány. Plameny se snažily hrozit především z brejků, které naštěstí nevyústili v další branku. První vlaštovka z opavské dílny přilétla v čase 36:28. Jan Vojtovič vzal zodpovědnost na sebe a poprvé v duelu přelstil Nečase. Za stavu 1:3 Slezan v poslední části hry čekala stále kupa práce.

Na dostřel Tomáškovy ovečky přiblížil ve 48. minutě Tomáš Rousek. Sotva se Opavští doradovali z branky, znovu bylo jejich manko dvougólové. Radek Pilný v rohu vybojoval puk, najel si před branku a kotouč Pitákovi zasunul mezi betony – 2:4. V tu chvíli už ve výhru věřil jen málokdo z více než tří stovek přítomných fanoušků.

Jenže na opavském zimáku se začaly dít věci. V čase 53:49 odstartoval závěrečnou kanonádu Slezanu Jozef Danielčák, slovenský forvard se prosadil hned ve svém prvním vystoupení v opavském dresu. Na jeho branky navázali Kryštof Kadula s Tomášem Rouskem, Opava během minuty a půl zápas otočila na 5:4 a tribuny hnaly své miláčky hlasitým povzbuzováním kupředu. Opaření hosté už se na odpor nezmohli, v závěrečné powerplay navíc Tomáš Rousek zkompletoval hattrick trefou do opuštěné klece. Opava už potřetí v řadě vyhrála za tři body, čtvrtý korálek může doma navléknout už ve středu s Novým Jičínem.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Vůbec nechápu, co se tady dnes dělo. Před zápasem jsme věděli, že přijedou na tři pětky, my jsme hráli na čtyři. Plánem bylo hrát opatrně zezadu, ale začali jsme stejně, jako s Kopřivnicí. To znamená, že jsme udělali chyby a soupeř nás za to trestal. Hráli jsme v první třetině jalově, ve druhé třetině už jsme se do toho dostávali a měli jsme i šance. V poslední třetině jsme dali na 2:3, pak nám ale z rohu vyjel hráč a dal to Pitymu mezi nohy. Úplný nesmysl. Pořád jsme ale do nich tlačili a vůlí jsme zápas otočili. Máme tři body, Rousi dal hattrick a velmi dobře hrál Slovák Danielčák. Od pondělí s námi trénuje a už je náš hráč. Známe jej už z minulosti, má velmi dobrou střelu, takového hráče jsme potřebovali. Obrovsky dnes musíme poděkovat fanouškům, fandili i za nepříznivého stavu, hráči chtěli hrát a tribuny se chytly. Výhry si obrovsky ceníme.