Čtvrtá výhra v řadě! Slezan si poradil i s Novým Jičínem.

• středa 16. listopadu 2022

Fazona opavských hokejistů trvá. Slezané předvedli doma s Novým Jičínem dost možná nejlepší výkon v sezoně a po zásluze byli odměnění třemi body. Výhra se přitom nerodila lehce, hosté dokázali proměňovat své šance a v jednu chvíli dokonce vedli. Ve třetí třetině ale Opavští duel dovedli do vítězného konce a tři body získali díky výsledku 3:2.

15. kolo, středa 16. 11. 2022

3:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Ludvík (Kadula, Wolf), 43. Štindl (Vojtovič, Krupa), 46. Wolf (Šindelář, Štěpánek) – 35. Franek (Lehečka, Konečný), 42. Kafka (Štefka). Rozhodčí: Vaněk – Gancarčík, Peluha. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 332.

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Vojtovič, Kadula, Krupa, Rousek, Vojkůvka, Beránek, Zelenka, Wolf (A), Štindl (A), Horný, Danielčák, Tomsa. Trenér: Aleš Tomášek.

Švančara (Galuška) – Foltýn, Tomeček, Kremnický, Kožený, Váňa, Hruška, Holaň – Franek, Lehečeka (C), Pecha, Handl, Květoň, Konečný, Štefka, Škarka, Kafka, Gebauer, Flok, Sluštík. Trenér: Kamil Gebauer.

První třetina opavským fanouškům rozhodně nabídla radostnou podívanou. Slezan byl v duelu s Ďábly jednoznačně lepším celkem a hosté se první dvacetiminutovkou spíše protrápili. Pojďme ale hezky od začátku.

Otevřít skóre mohli Opavští už hned v úvodu, po devadesáti odehraných vteřinách šli hosté ven za příliš mnoho hráčů na ledě. První početní výhoda sice Opavě úplně nevyšla, po jejím skončení ale nebezpečně pálil Horný, jehož tečovaná rána z mezikruží skončila jen o několik čísel vedle. Na konci sedmé minuty už se ale červenobílí radovali, vyraženou střelu na zadní tyč uklidil svou premiérovou trefou v opavském dresu Jakub Ludvík. O chvíli později Piták vyčapal ránu Štefky. Ve 12. minutě z mezikruží vypálil Jozef Danielčák, Švančaru tentokrát zachránila levá tyč. Hosté vůbec nestíhali, Slezan jasně diktoval tempo hry a Ďáblové mohli být za průběžný stav 1:0 po první třetině rádi.

Herní převaha Slezanu pokračovala i po změně stran. Tomáškovi svěřenci se tlačili za pojišťovací brankou, ta bohužel nepřicházela. První velké šance přišly už v prvních dvou minutách, jenže Šindelář ani Danielčák druhý gól nepřidali. Postupem času si Opavští vypracovali i několik hodně nebezpečných závarů, hosty v zápase držel místy až heroickým výkonem Švančara. V čase 34:39 přišel blesk z čistého nebe. Tomáš Franek projel defenzivou Opavy a bekhendovým zakončením srovnal – 1:1. Opavští si mohli při hře pět na čtyři vzít vedení zpět, jenže faul Květoně nepotrestali.

V poslední části hry přišlo první vedení Nového Jičína. Dominik Kafka si nejprve puk vyměnil se Štefkou a následně propálil Pitáka. Radost Ďáblů naštěstí měla jepičí život, za pouhých čtyřiadvacet sekund totiž srovnal krok Jan Štindl ranou z mezikruží. A na konci 46. minuty Opava znovu vedla, udeřit se ji podařilo v oslabení. Střelu Šindeláře od modré šikovně tečoval metr před brankou Petr Wolf.

V posledních deseti minutách ještě měli hosté k dispozici dvě početní výhody, všechny krušné chvíle se ale Slezanu podařilo ustát. Ďáblům nepomohla ani závěrečná hra v šesti, při které ještě na nervy opavských příznivců zabrnkal netrefenou odkrytou klecí z deseti metrů Tomáš Rousek. Opava ale duel dotáhla do vítězného konce.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Nehráli jsme se soupeřem, který by chyby neuměl využít. S Jičínem jsou to vždycky boje, víme čeho jsou schopní. Diváci dnes byli výborní, povzbuzovali nás, i díky nim nám stoupá sebevědomí. Tři body jsou v domácím prostředí perfektní. Dobře napadáme, kluci si sedli a vědí, co mají hrát. Tím pádem také dáváme více branek. Přesilovky sice nebyly úplně dobré v globálu ale kluky musím pochválit a poděkovat jim za tři body.