Rvali se statečně, body nemají. Slezan padl se Znojmem

• sobota 26. listopadu 2022

Tenhle zápas i přes porážku bavil. Opavští hokejisté se nezalekli hvězdami nabitého Znojma a předvedli doma dobrý výkon. Dvě třetiny drželi s favoritem krok, po čtyřiceti minutách platil stav 1:2. Ve třetí tercii se ale projevila kvalita soupeře, který třemi góly zápas dovedl do vítězného konce. Opavští ale nezklamali, po zápase se jim tleskalo. Šanci na reparát bude mít Slezan ve středu, kdy doma od 17:30 hostí Havířov.

17. kolo, sobota 26. 11. 2022

1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

HC Znojemští Orli

Branky a nahrávky: 26. Rousek (Kocián, Vojkůvka) – 22. Sklenář (Stránský, Šťovíček), 30. Hruška (T. Svoboda, Jenáček), 43. Mareš (Beránek, Čermák), 49. Špaček (Köver), 52. Köver (Jenáček, Čermák). Vyloučení: 8:7. Bez využití. Rozhodčí: Čech – Bubela, Peluha. Diváci: 382.

Piták (52. Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Kocián, Věntus – Vojkůvka, Wolf (A), Horný, Kadula, Vašenka, Tomsa, Štindl (A), Vojtovič, Danielčák, Krupa, Rousek, Zelenka. Trenér: Aleš Tomášek.

Groh (Žajdlík) – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Čermák, Svoboda O., Špaček, Hruška (A), Svobota T. (C), Pigl, Köver, Adámek, Sklenář, Beránek, Šťovíček. Trenér: Jiří Beroun.

Slezané se hvězdných jmen rozhodně nezalekli a v první třetině předvedli velice dobrý výkon. Několik obrovských šancí si vytvořili hned v úvodu. Hostující obraně v čele s brankářem Dominikem Grohem se však bohužel nápor Slezanu podařilo ustát. První velkou krizi Opavští následně přečkali ve 4. minutě, Remta ujel domácí obraně a orazítkoval svou ranou bližší tyč. Mezi 9. a 13. minutou řešili domácí další problém, čtyřminutovou přesilovku Orlů ale přežili. Hned poté si červenobílí vypracovali pár závarů, kdy to hodně zavánělo gólem, kotouč se do branky ale dopravit nakonec nepodařilo. V závěru první části hry pak hosté kombinovali v opavské třetině, skóre se ovšem už neměnilo.

I po změně stran se bylo na co dívat. Znojemští se sice dostali už po dvou odehraných minutách zásluhou přesné rány do šibenice z dílny Dominika Sklenáře, ale už po čtyřech minutách bylo srovnáno. Šťastného odrazu od mantinelu využil Tomáš Rousek, který byl u opuštěného kotouče dříve než brankář Groh. Poté už jen zbývalo puk uklidit do prázdné branky – 1:1. Tentýž hráč mohl navíc Opavu poslat do vedení, jenže proti jeho ráně z mezikruží parádně zasáhl Groh. Orli tak trestali a vzali si vedení zpět. Podařilo se jim nejprve vybojovat puk v rohu opavské třetiny, následně jej dopravit na Jana Hrušku, který našel škvíru mezi betony Pitáka. Ve zbytku druhé třetiny ještě bylo k vidění několik šancí na obou stranách, Opavu držel dobře chytající Piták a na druhé straně skrumáže gólem neskončily.

V poslední části hry už Znojmo naplno projevilo svou nespornou kvalitu. Hru v oslabení Opava ještě sice přežila, v čase 42:53 ale inkasovala zřejmě zlomový gól. Erik Mareš napřáhl k tvrdé střele a ta se zastavila až v síti – 1:3. O pět minut později využil špatné opavské rozehrávky Marek Špaček, po jehož projektilu byl opavský deficit tříbrankový. Konečný výsledek pak stanovil Jakub Köver, který vlétl po levé straně do třetiny domácích a svou přesnou střelou Pitáka vyhnal z branky. Zbytek utkání dochytal Ian Sotlar, který už neinkasoval.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Něco jsme si řekli, věděli jsme, co nás čeká. Znojmo je mančaft, který dokáže potrestat každou chybu, my jsme naopak dnes naše příležitosti nedokázali využít. Těžko se pak s nimi hraje. Dvě třetiny jsme ale hráli výborně, kluky musím pochválit. V poslední třetině jsme dostali rychle gól, pak si ještě pomohli přesilovkou. Už jsme trochu tahali nohy, Znojmo pak zápas dotáhlo do vítězného konce. Třetí gól celý zápas zlomil, my jsme šli dolů, oni nahoru.