Paráda! Slezan vyloupil Hodonín a upevnil si místo v elitní osmičce

  • sobota 03. prosince 2022
  • Tomáš Chalupa

Výborně! Opavští hokejisté zvládli důležitý duel na ledě konkurenta v tabulce. V Hodoníně Slezan zvítězil v těsném utkání 3:2 a upevnil si tak osmou příčku v tabulce, navíc si udržel kontakt i s týmy před sebou. Lví podíl na výhře Slezanů má především dvoubrankový Jozef Danielčák, vítězný gól pak chvíli před koncem vsítil Daniel Pachula. Už ve středu hrají červenobílí opět doma, do cesty se jim postaví Vyškov.

19. kolo, sobota 3. 12. 2022

SHKM Hodonín

2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

HC Slezan Opava

Branky a nahrávky: 9. Charvát (Dufek, Škápik), 51. Škápik (Krejčí, Dufek) – 7. Danielčák (Věntus, Rousek), 48. Danielčák (Rousek), 54. Pachula (Rousek, Káňa). Rozhodčí: Vaněk – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 789.

Šurý (Zollpriester) – Kučera, Němec, Polesný (A), Vyrůbalík, Šmach, Kališ, Škápik (A), Rauš – Medek, Štědrý, Krejčí, Charvát, Matějka, Romančík, Bartes, Dufek (C). Trenér: Aleš Bachánek.

Piták (Drabčík) – Šindelář (C), Černý, Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus- Rousek, Vojkůvka, Horný, Štindl, Káńa (A), Danielčák, Wolf (A), Vašenka, Krupa. Trenér: Aleš Tomášek.

Slezan na svého soupeře vyrukoval pouze s devíti útočníky, ještě větší problémy musel řešit domácí stratég Aleš Bachánek, který měl k dispozici dokonce pouze osm forvardů. I tak se ale od začátku hrálo v poměrně vysokém tempu.

Opavští navíc šli rychle do vedení. V sedmé minutě hráli už svou druhou přesilovku, v níž se ke střele dostal Věntus. Do jeho rány ještě vložil hůl Jozef Danielčák a na změnu trajektorie kotouče brankář Michal Šurý zareagovat nestačil. Jenže hned vzápětí hosté faulovali a také oni v početní nevýhodě inkasovali. Na konci hodonínské kombinace stál těsně před brankou Matěj Charvát, který dokázal nadvakrát procedit kotouč za záda Pitáka. Ve zbytku první části hry ještě Slezan musel čelit dalším třem přesilovkám, ty však červenobílí ubránili.

Po změně stran domácí svůj výkon stupňovali a defenziva Opavy musela čelit neustálým atakům ze strany Hodonína. K vidění bylo opět po dvou početních výhodách na obou stranách, speciální formace obou týmů ale góly neslavily. Nejlepším hráčem prostřední části hry byl bezpochyby brankář Slezanu Dominik Piták, který měl především ve druhé polovině plné ruce práce. Skóre se ale ve druhé dvacetiminutovce neměnilo.

Třetí tercie přinesla rozuzlení sobotní zápletky. Slezanu sice spíše škodila hra v pěti proti čtyřem, v rovnovážném počtu hráčů na ledě ale Opavští udeřili. Tomáš Rousek zatáhl kotouč do útočné třetiny, před brankou na vzdálenější tyči našel osamoceného Jozefa Danielčáka a slovenský forvard ve službách Opavy neměl problém do poloprázdné klece vsítit svou druhou branku v utkání. Jenže po třech minutách bylo opět vyrovnáno, přihrávku zpoza branky zužitkoval zadák Ĺubomír Škápik. Ten Pitáka prostřelil z pár metrů na bližší tyči. Definitivní rozhodnutí přišlo v čase 54:00. Ihned po buly nahodil kotouč na domácí branku Daniel Pachula a Šurému přes změť puk zapadl přímo do horního rohu. Baník to v závěru zkoušel v šesti, navíc proti pouhým čtyřem hráčům Opavy, vyrovnání už se ale nedočkal.


Ohlasy trenérů

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Bylo nás dnes málo, vepředu jsme vzhledem ke zraněním a nemocem hráli na tři pětky. Musím pochválit soupeře, není náhoda, že se jim v poslední době daří. My jsme ale hráli zodpovědně, všechno vzadu podpořil dobrým výkonem Pity. Mrzí mě, že nám nešly přesilovky, ve kterých jsme si neuměli vytvořit žádný tlak, na druhou stranu jsme dobře bránili oslabení. Vzhledem k vývoji v tabulce jsou pro nás tři body strašně důležité a jsme za ně šťastní.