Třetí výhra! Gól v oslabení Slezan nasměroval ke dvěma bodům

• středa 07. prosince 2022

Slezan podruhé za sebou doma otočil zápas z 1:3 na 4:3! Po Havířovu okusil domácí sílu Opavy také Vyškov, jemuž tři branky stačily na jediný bod. Manko Slezanu smazal ve třetí třetině při hře v oslabení Štindl, v prodloužení pak druhý bod vystřelil domácím kapitán Jiří Šindelář. Další body může Slezan přidat už v sobotu, kdy doma od 17:00 hostí Velké Meziříčí.

20. kolo, středa 7. 12. 2022

4:3p (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

HC Vyškov

Branky a nahrávky: 11. Danielčák (Šindelář), 40. Vašenka (Vojkůvka, Vojtovič), 49. Štindl (Wolf, Štěpánek), 61. Šindelář (Rousek, Káňa) – 8. Vašíček (Kořenek), 34. Čuřík (Mikulík), 35. Dobiáš (Kořenek, Vašíček). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Veselý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 219.

Piták (Sotlar) – Pachula, Ludvík, Černý, Šindelář (C), Štěpánek, Věntus – Zelenka, Káňa (A), Tomsa, Rousek, Wolf (A), Vojkůvka, Vašenka, Krupa, Štindl, Vojtovič, Danielčák, Kadula. Trenér: Aleš Tomášek.

Kořének (Micka) – Hefka, Studený, Hohl, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Lekeš, Dobiáš, Sebera, Janeček, Tomajko, Weintritt, Čuřík (A), Vašíček, Popelka, Kořenek, Komínek (A). Trenér: Michal Konečný.

Hned na začátku zápasu měli diváci možnost vidět hru ve čtyřech na obou stranách. Ta vyšla lépe Vyškovu, nicméně převaha byla spíše územní a Piták žádnou zapeklitou situaci hasit nemusel. V čase 7:18 se skóre poprvé měnilo. Z rohu hosté dostali kotouč na Dominicka Vašíčka ten si kotouč potáhl a podařilo se mu také přehodit ležícího Pitáka. Odpovědět záhy mohl Štindl, jeho ránu Kořének ještě však měl. Opavští si museli počkat do 11. minuty na první přesilovku. V ní Vyškov nejprve přežil závar, střela Jozefa Danielčáka z levého kruhu ovšem skončila za zády jejich brankáře. Vrátit vedení mohl hostům Komínek, jenže Piták se skvěle roztáhl na vlastní čáře a téměř jisté brance nakonec zamezil.

Prostřední část hry nabídla také spoustu zajímavých momentů. Hned na jejím začátku mohl Slezan do vedení poslat kapitán Šindelář, v úniku ale svou tvrdou ranou síť nerozvlnil. Následně při Opavě stálo štěstí, když si málem přihrávku Jihomoravanů srazil do vlastní kasy Pachula. Po několika dalších gólových příležitostech se stav měnil až v čase 33:30. Opavskou přesilovku chvíli předtím utnul faul Rouska, což se Slezanu nevyplatilo. Jakub Čuřík totiž nadvakrát přelstil opavského brankáře a hosté podruhé vedli.

Jen o 44 sekund později bohužel vsítili Vyškovští znovu. Piták sice nejprve Slezan zachránil famózním zákrokem proti střele z první Vojtěcha Dobiáše jenže stejný hráč opuštěný kotouč vydoloval a poslal jej do kasy Opavy. Do druhé sirény se Slezanům podařilo alespoň snížit na 2:3. Po dobré práci Černého, Vojtoviče a Vojkůvky kotouč doputoval v útočném pásmu až k rozjetému Janu Vašenkovi, jemuž se podařilo puk uklidit mezi betony.

Ve třetí tercii už tolik šancí k vidění nebylo. Tu ojedinělou měli po sedmi minutách hosté, puk ovšem po střele Hefky a následné skrumáži skončil pod Pitákem. Slezan se vyrovnání dočkal při hře ve čtyřech. Wolf protečoval puk na Jana Štindla a ten z mezikruží vypálil na vyrážečku Kořénka úspěšně – 3:3. Poslední pětiminutovka nabídla pořádnou divočinu. Opavští museli přečkat hru ve čtyřech, rozhodnout mohli ještě v samotném závěru. Nakonec se výhry dočkali až v prodloužení, ve kterém už po osmadvaceti sekundách zblízka rozhodl Jiří Šindelář. Opava tak má dva body.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Při pohledu na výsledek jsem velice spokojen. Co se týče předvedené hry, první třetinu jsme byli takoví zakřiknutí, tu druhou byl jednoznačně lepší Vyškov. Třetí třetina byla vyrovnaná. Řekl bych, že nás dnes hodně podržel brankář, v prodloužení se k nám pak přiklonilo i štěstí, což k hokeji patří. Dva body jsou pro nás skvělé, po Hodonínu ale musím pochválit i Vyškov. Hráli velmi dobře, jejich velkou předností je bruslení. Nastoupil za nás dnes i David Zelenka, chybí nám totiž zranění beci, takže jsme jej využili. Netrénuje s námi, ale měl by naskočit i v sobotu.