Slezan smetl Velmez a znovu se v tabulce přiblížil soupeřům

  • neděle 11. prosince 2022
  • Tomáš Chalupa

Opavští hokejisté jedou. V domácím prostředí po Havířovu a Vyškovu porazili i Velké Meziříčí. Horáci kladli odpor jen do 22. minuty, pak je Štindl s Rouskem během dvou minut zasypali tříbrankovou smrští a nebylo o čem. Slezan nakonec divoký zápas zvládl 8:4 a v tabulce si znovu pojistil osmý flek, na sedmé místo navíc už ztrácí jen bod.

21. kolo, sobota 10. 12. 2022

HC Slezan Opava

8:4 (1:0, 4:2, 3:2)

HHK Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 1. Štindl (Wolf, Danielčák), 24. Štindl (Vašenka, Zelenka), 24. Rousek (Krupa, Káňa), 25. Rousek (Káňa, Krupa), 37. Káňa (Rousek), 41. Wolf (Šindelář, Danielčák), 43. Vojtovič (Šindelář, Horný), 52. Kadula (Vašenka, Piták) – 22. Slabý (Střecha, Hasoň), 29. Střecha (Křenek), 47. Strnad (T. Střecha, Křenek), 53. Hasoň (Slabý, Oščádal). Rozhodčí: Šico - Jurčík, Tvrdý. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 209.

Piták (Sotlar) – Ludvík, Pachula, Šindelář (C), Zelenka, Vojtovič, Věntus – Káňa (A), Tomsa, Krupa, Kadula, Vašenka, Vojkůvka, Štindl, Wolf (A), Danielčák, Rousek, Horný. Trenér: Aleš Tomášek.

Juda (Slavíček) – Ambrož (C), Trnka, Slabý, Sedláček, Švejda J., Koželuh – Báňa, Švejda P., Oščádal, Kuba, Doležal, Vedral, Hrnčíř, Maštera, Střecha T., Křenek, Strnad, Hasoň, Střecha F..

Do zápasu Slezan vlétl ve velkém stylu. Už v šestadvacáté sekundě poslal domácí celek do vedení z přečíslení dva na jednoho Jan Štindl, kterého našel Petr Wolf. V následujících minutách si oba týmy vyzkoušely hru v početní převaze, ani jeden z nich však udeřit nedokázal. Opavští byli lepším týmem, jenže brankově se jim převahu vyjádřit nepodařilo, hosty držel dobře chytající Slavíček.

Ani ve druhé části hry se na první gól čekat dlouho nemuselo, bohužel ale z pohledu opavského fanouška vsítil špatný tým. Zadák Petr Slabý si dostal puk na útočné modré, rozhozená defenziva Opavy nestačila zavřít střed hřiště a Piták na ránu nedosáhl - 1:1. O několik málo minut později přišla luxusní pasáž Slezanu. Jan Štindl nejprve dal svou druhou branku v utkání, o pouhých jedenáct sekund později Slavíček nešťastně posunul puk přímo k Tomáši Rouskovi a opavský kanonýr se nemýlil. A v čase 24:32 to byl znovu Tomáš Rousek, který skvělou ranou z první zužitkoval parádní přihrávku Tomáše Káni.

Divoká druhá perioda přinesla ještě další dvě branky. V přesilovce vrátil Velmez do hry ranou od modré Tomáš Střecha, byli to ale Slezané, kteří měli poslední slovo. Rousek získal v útočné třetině kotouč, objel branku a následně puk naservíroval před branku Tomáši Káňovi. Kotouč skončil pod břevnem.

V poslední dvacetiminutovce už se tak řešil jen rozdíl ve skóre. Ve třinácté sekundě hry Danielčák nahrál do nebezpečného prostoru Petru Wolfovi a ten bez přípravy zvýšil na 6:2. Další branku vstřelil Jan Vojtovič, jehož projektil z mezikruží skončil mezi betony brankáře Horáků. Ve 47. minutě Milan Strnad udělal Pitákovi kličku a kosmeticky skóre upravil. Devět minut před koncem uzavřel opavské konto Kryštof Kadula. Lví podíl měl na gólu v oslabení Jan Vašenka, který na vlastní modré vybojoval puk a po dlouhém sprintu svého spoluhráče našel najetého před brankou. O minutu později uzavřel skóre na 8:4 individuální akcí Jan Hasoň. Opava tak doma znovu vyhrála a ve středu může další body přidat v Kopřivnici.