Opava si z Kopřivnice veze bod, divočinu rozhodl čtyřmi góly Suchý

• středa 14. prosince 2022

Tak to bylo něco! Středeční zápas Slezanu v Kopřivnici nabídl téměř čtyřem stovkám přítomných fanoušků pořádné drama. V prvních dvou třetinách diváci viděli pět branek na obou stranách, v poslední dvacetiminutovce se hra trochu uklidnila a nakonec dospěla přes prodloužení až k nájezdům. V dovednostní soutěži byli lepší Tatrováci, kteří tak získali bod navíc. Opavu sestřelil především autor čtyř branek Dominik Suchý, za Slezan se dvakrát prosadil Jozef Danielčák.

22. kolo, středa 14. 12. 2022

HC TATRA Kopřivnice

6:5sn (3:2, 2:3, 0:0 - 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Pargáč (Mach), 9. Ficek (Suchý), 13. Suchý (Ficek), 31. Suchý (Ficek, Sluštík), 34. Suchý (Ficek, Sluštík), rozh. náj. Suchý – 4. Věntus (Wolf, Káňa), 18. Štindl (Danielčák, Vašenka), 21. Danielčák (Šindelář, Wolf), 33. Krupa (Rousek, Káňa), 36. Danielčák (Ludvík, Káňa). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Hladík. Vyloučení: 3:3, navíc Rousek (OPA) neproměněné TS. Využití: 2:1. Diváci: 395.

Slíž (Kubáň) – Bail, Marek, Ficek, Kyselý, Bartošák, Hlaváč, Dluhoš – Velecký, Fojtík, Pavlík, Gola, Pindel (A), Pargáč, Sluštík (C), Urban, Brodek, Suchý (A), Mach. Trenér: Ladislav Majkus.

Piták (Sotlar) – Pachula, Vojtovič, Věntus, Šindelář (C), Ludvík, Černý – Kadula, Zelenka, Vojkůvka, Rousek, Wolf (A), Káňa (A), Vašenka, Štindl, Tomsa, Krupa, Danielčák. Trenér: Aleš Tomášek.

První třetina přítomným fanouškům servírovala na ledové ploše pořádnou divočinu. Opavští se prosadili jako první, při ráně Dominika Věntuse v přesilovce před brankou Kopřivnice odvedl kus práce stínící Kryštof Kadula. Vedení hostů ale vydrželo pouhé tři minuty, pak totiž Slezan po buly zaspal, Mach kotouč vyhrál přímo na Pargáče a ten kotouč Pitákovi zasunul přímo mezi betony.

V čase 8:14 přišel další problém, tentokrát v podobě Danielčákova podrážení. A Opava znovu inkasovala hned po vhazování. Kopřivnici na tečovanou střelu Dominika Ficka stačilo pouhých šest vteřin. Pak mohl z úniku udeřit Petr Wolf, jeho ránu bohužel Slíž přečetl a tak o chvíli později naopak přišla třetí branka Kopřivnice, která byla poněkud kontroverzní. Dominik Suchý totiž tečoval nahozený kotouč zhruba v úrovni břevna, i přes opavské protesty ale rozhodčí nakonec gól uznali. V tu chvíli to se Slezanem nevypadalo vůbec dobře, naštěstí ale ještě před první sirénou červenobílí snížili. Danielčák před brankou mezi kruhy posunul puk na Jana Štindla, jehož rána pod víko skončila v síti.

Přestřelka pokračovala i po změně stran, už po sedmadvaceti sekundách bylo srovnáno po nahození Šindeláře, které tečoval Jozef Danielčák. Posléze byly k vidění šance na obou stranách, Wolf na jedné, ani Mach na druhé ale neuspěli. Skóre se znovu měnilo v čase 30:32. Slezan sice přežil oslabení, ale čtyři vteřiny po konci Věntusova trestu dostal až příliš prostoru na střelu Dominik Suchý. Radost Kopřivnických trvala minutu a půl. Pak totiž přišla souhra tří Tomášů. Rousek Rousek odvedl kus práce za brankou, po Káňově bekhendu se puk odrazil k Tomáši Krupovi a tomu stačilo v pádu hrací předmět uklidit do poloprázdné branky – 4:4.

Potřetí šla Kopřivnice do vedení ve 34. minutě, v přesilovce se podařilo ranou zblízka dovršit čisty hattrick Dominikovi Suchému. Ale ani tentokrát na sebe odpověď nenechala dlouho čekat a při signalizované výhodě totiž narýsoval před branku Ludvík parádní přihrávku pro Jozefa Danielčáka. Tomu stačilo pouze šikovně nastavit hůl. Od této branky Opava soupeře mačkala, do kabin se ale šlo za stavu 5:5.

Ve třetí třetině se hra přeci jen trochu uklidnila a šancí bylo o něco méně. Jednu velkou měla Kopřivnice ve 46. minutě, Pitákovi vypadl po střele kotouč a k dorážce už se tlačil Gola, na poslední chvíli naštěstí ale Opavští nebezpečí zažehnali. Na druhé straně se podobným způsobem a se stejným výsledkem snažil doklepnout puk Káňa. Domácí měli o něco více ze hry, jenže zápas nakonec došel až do prodloužení. V něm Slezan hrál přesilovku, Kopřivnici skvělými zákroky do prodloužení ale dotáhl Marek Slíž. Jednou jej při střele Šindeláře zachránila i tyč, Rousek navíc neproměnil trestné střílení.

Rozhodnutí tak musely přinést až nájezdy. V nich byli jednoznačně lepší domácí, prosadili se hned tří ze čtyř exekutorů. Na straně Opavy se neprosadil ani jeden. Vítěznou penaltu proměnil Dominik Suchý.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Směrem dopředu jsme byli výborní, směrem dozadu jsme měli i trochu smůlu, protože dva góly jsme si dali vlastní. Největší problém jsme měli s přesilovkami domácích, které Kopřivnice hraje velmi dobře a dostali jsme v nich branky. Bod je ale samozřejmě super a bereme jej všema deseti. Daří se nám držet šňůru dobrých výsledků, za což jsme rádi a chceme to potvrdit ještě v sobotu ve Žďáru, kde nás nic jednoduchého nečeká. Mohli jsme ale mít body i dva, v prodloužení jsme měli přesilovku a několik šancí. Kluky ale dnes chválím.