Opava otočila zápas ve Žďáru a bere dva body

• sobota 17. prosince 2022

Nevypadalo to dobře, ale Slezan veze dva body! V posledním utkání kalendářního roku Tomáškovi svěřenci po první třetině ve Žďáru nad Sázavou prohrávali 2:0, postupem času však jejich výkon šel nahoru. Ve druhé části hry na dostřel Opavu přiblížil Jakub Ludvík, vyrovnání přišlo v 52. minutě z hole Štindla. V prodloužení pak v přesilovce rozhodl Petr Wolf a Opavští mohli slavit.

23. kolo, sobota 17. 12. 2022

SKLH Žďár nad Sázavou

2:3p (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Čejka (Prokš, Půža), 17. Kotlík (Chlubna) – 35. Ludvík (Danielčák, Wolf), 52. Štindl (Wolf, Štěpánek), 61. Wolf (Káňa, Štěpánek). Rozhodčí: Kohoutek – Kalina, Štěrba. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 222.

Vít (Sláma) – MaceK, Ludvík, Lojek, Pleva (C), Půža, Grauer – Čejka, Chlubna, Jícha, Rohlík, Prokš, Pilný, Vaňkovský, Bureš (A), Gregar, Kotlík, Kulhánek, Kunstmüller. Trenér: Milan Řehoř.

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Vojtovič, Pachula, Ludvík, Zelenka, Štěpánek, Věntus – Rousek, Káňa (A), Wolf (A), Kadula, Vašenka, Vojkůvka, Štindl, Krupa, Danielčák, Horný. Trenér: Aleš Tomášek.

Na první vážnější příležitost se na Bouchalkách čekalo do konce šesté minuty. V tu chvíli opavská defenziva nezachytila přečíslení Prokše s Pilným, domácí útočníci naštěstí situaci nevyřešili dobře a skóre se tak neměnilo. Bohužel o pět minut později už Opavští tolik štěstí neměli. Marek Prokš vybojoval puk, zavezl jej pod brankovou čáru a následně mezi kruhy našel neobsazeného Jakuba Čejku. Proti ráně z voleje byl Piták bez šance. Odpověď mohl z holí Slezanu přijít záhy, jenže přesilovka Opavě nevyšla. A tak přišel druhý trest. Podobně jako u prvního gólu mezi kruhy zůstal Dan Kotlík a ani on se nemýlil – 2:0.

Po změně stran tempo hry lehce upadlo a oba brankáři byli víceméně bez práce. To se změnilo až v polovině zápasu, kdy mohlo přijít snížení. To měl na holi Jan Štindl, který za brankou Plamenů zmátl domácí beky a s kotoučem pak vybruslil do výhodné pozice. Střelu z otočky mu ovšem vychytal dobře lapající Vít. V čase 34:04 už se Opava radovala, do hry ji vrátil přesnou střelou zadák Jakub Ludvík. Slezan vstřelený gól nakopl a výkon hostů šel nahoru, nic na tom nezměnilo ani zakončení Čejky z brejku, protože Piták se výborně roztáhl na vlastní čáře a domácím gól ukradl.

Do třetí třetiny tak Opavští šli s jasným cílem – minimálně vyrovnat. To se jim dlouho nedařilo, navíc po faulu Petra Wolfa museli přežít padesátisekundové oslabení. Velice zajímavou střelu měl po své kličce na střed hřiště Rousek, zařízení však o několik čísel minul. Kýžená branka nakonec přišla v čase 51:55. Wolf udělal kličku obránci, na druhé straně dal puk do jízdy Janu Štindlovi a ten hrací předmět procedil přes Víta do sítě. V posledních minutách základní hrací doby pak byla Opava o něco lepší, rozhodnutí však nepřišlo. Toho se Slezané dočkali až v prodloužení, v přesilovce se totiž Káňovu ránu z pravého kruhu podařilo dorazit Petru Wolfovi.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Po tom průběhu jsou pro nás dva body zlaté. V první třetině jsme byli horší a zaslouženě jsme prohrávali, postupem času jsme se do toho začali dostávat a náš výkon šel nahoru. Po naší brance ve druhé třetině se hra trochu změnila, nevím, jestli jsme šli my nahoru, nebo oni dolů, ale začali jsme se dostávat na koně a byli jsme nebezpečnější. Poté se nám to podařilo dotáhnout na 2:2 a v prodloužení vyhrát. Za stavu 2:0 ale měli domácí taky několik šancí, zápas se mohl vyvíjet i jinak. Bodů si hodně vážíme.