V Jičíně Slezanu zvlhl střelecký prach a po osmi kolech je Opava bez bodů

• středa 11. ledna 2023

Každá série jednou končí. Ta opavská skončila ve středu na ledě Nového Jičína. Tomáškovi svěřenci na ledě Ďáblů padli 2:0 a po dlouhých osmi kolech tak do tabulky nezapíší ani jeden bod. Výhru domácích vystřelil už v první třetině Viktor Konečný, ve druhé části hry se v přesilovce pět na tři prosadil i Robin Gebauer. Opavští střelci naopak na Daniela Šimonů recept nenašli. Šanci nastartovat novou šňůru bude Slezan mít v sobotu, kdy se představí ve Znojmě.

26. kolo, středa 11. 1. 2023

2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Konečný (Maliník), 38. Gebauer (Květoň, Franek). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Rozhodčí: Vaněk – Klimek, Peluha. Diváci: 325.

Šimonů (Hořejší) – Hruška, Váňa, Holaň, Hladiš, Adámek, Sluštík – Handl, Škarka, Konečný, Kafka, Gebauer, Hilšer, Štefka, Flok, Květoň (C), Franek, Lehečka, Maliník. Trenér: Petr Macháček.

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Černý, Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Wolf (A), Buršík, Malina, Rousek, Káňa (A), Kadula, Vašenka, Vojkůvka, Štindl, Horný, Danielčák, Krupa. Trenér: Aleš Tomášek.

Opavští neměli úplně špatný nástup do zápasu a vypracovali si několik nebezpečných střel, nicméně žádná z nich výrazněji Šimonů nevystrašila. Domácí poprvé růžky vystrčili v páté minutě, Frankův únik ovšem ještě brankou neskončil. Trefa přišla až v čase 10:22 a hned se navíc stala vítěznou. Opavští ztratili kotouč na útočné modré, následoval rychlý kontr a na střelu Viktora Konečného Piták nedosáhl. Opavu inkasovaný gól viditelně opařil, naopak Ďáblů byl plný led. Slezan měl velké štěstí na konci 18. minuty, kdy po tečované střele zvonila za kasou červenobílých tyč.

Po změně stran se hra hostů mírně zlepšila a dokonce mohlo přijít i vyrovnání. Z výborné pozice mezi kruhy vypálil Tomáš Káňa, branková konstrukce se bohužel rozezvonila i v tomto případě. Kýžená branka nepřišla ani na konci třicáté minuty, kdy kotouč Opavští do branky dotlačili až po odpískání hry.

Následně měli Ďáblové k dispozici početní výhodu, tu se hostujícímu celku nakonec podařilo přežít. Nabídnutou přesilovkou pohrdla i Opava, diváci se druhé trefy do černého dočkali až na konci druhé části hry. A k velké radosti více než tří stovek novojičínských fanoušků kotouč ze své sítě i v tomto případě lovil Piták. Na početní výhodu pěti proti třem potřebovali Ďáblové pouze 29 sekund, poté se jim podařilo před branku kotouč dostat na Robina Gebauera, který nekompromisně zavěsil.

Opavští zkrátka v Novém Jičíně ve své kůži nebyli a nic na tom nezměnila ani poslední dvacetiminutovka. Šance dlouho nepřicházely, naopak domácím se dařilo pravidelně hrozit z přečíslení. Šance na kontaktní branku si hosté vytvářeli až v posledních deseti minutách, když už se jim ovšem nebezpečně podařilo zakončit, vždy byl proti výborně chytající Daniel Šimonů. Slezanu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Opavě tak po osmi kolech zbyly pouze oči pro pláč.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Nezasloužili jsme si dnes vyhrát. Zápas nám nesedl, po celou dobu nám odskakovaly puky. Obecně nám z nějakého důvodu nesedí ani Jičín. Nedali jsme gól, domácí bohužel byli lepší i v osobních soubojích. Bez branek se holt vyhrát nedá. Na druhou stranu po naši sérii se prostě mohlo stát, že podobný zápas přijde.