Otočku v Havířově režíroval Radim Štěpánek, Slezan má dva body!

• středa 25. ledna 2023

Výborně! Opavští hokejisté podruhé za sebou berou dva body. Tentokrát se ovšem výhra rodila ještě složitěji, než doma s Hodonínem. V Havířově totiž po čtyřiceti minutách prohrávali 3:1 a nic moc nenasvědčovalo tomu, že by měl do slezské metropole proběhnout nějaký bodový export. V poslední dvacetiminutovce ovšem nejprve snížil Káňa a čtyři minuty před koncem vyrovnal Pachula. V prodloužení o výhře Slezanu rozhodl svou druhou brankou v utkání Radim Štěpánek.

29. kolo, středa 25. 1. 2023

3:4p (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Ćmiel (Mrva, Kratochvil), 24. Kratochvil (Kolarz, Ćmiel), 35. Mrva (Ćmiel) – 20. Štěpánek (Danielčák, Štindl), 41. Káňa (Vojtovič, Štindl), 57. Pachula (Malina, Rousek), 61. Štěpánek (Rousek, Danielčák). Rozhodčí: Škach – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Navíc Zdeněk (HAV) v 55. minutě neproměněné TS. Diváci: 582.

Šindelka (Šembera) – Dudáš (A), Mrowiec, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz (C), Havlík – Antoníček, Spratek, Pawliczek – Apolenář, Zdeněk, Haas – Mrva (A), Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Pavlík, Pastor Trenér: Jiří Raszka.

Piták (Bartošák) – Štěpánek, Pachula, Vojtovič, Ludvík, Thiel, Horný, Věntus – Vojkuvka, Buršík, Malina, Rousek, Káňa (A), Kadula, Vašenka, Beránek, Štindl (C), Wolf (A), Danielčák, Krupa Trenér: Aleš Tomášek.

Zápas na ledě AZetu začal poměrně opatrně z obou stran. V prvních deseti minutách si oba týmy sice zahrály početní výhodu, prokázaly v nich však pouze to, že jsou společně v této disciplíně v celé soutěži nejhorší. Postupem času ale Havířov začínal přebírat iniciativu a jeho převaha se zhruba od nějaké dvanácté minuty začínala stupňovat. Apolenář ještě sice z mezikruží nedokázal po dobré přihrávce Zdeňka vypálit nebezpečně, ale domácí se dočkali v 16. minutě. Jakub Mrva na pravé straně zatáhl kotouč do opavské třetiny, bekhendem kotouč nahodil do jízdy Matouši Ćmielovi a vytáhlému forvardovi se kotouč podařilo umístit nad beton Pitáka. Opavští v těchto chvílích měli velké potíže ve vlastním pásmu, nakonec je vysvobodil až zbytečný faul Zdeňka. Ten byl navíc potrestán. 22 sekund před první sirénou propadlo nahození Radima Štěpánka až za záda Šindelky a bylo srovnáno.

Po změně stran byli domácí aktivní i nadále, bohužel se jim relativně brzy převahu podařilo přetavit ve druhou branku. Mrvova střela a následná dorážka Ćmiela pro Slezan budiž varováním, jenže Opava se nepoučila. V čase 23:42 červenobílí mezi kruhy nechali zcela volného Šimona Kratochvila a ten se po přihrávce Kolarze nemýlil – 2:1. V prostřední části třetiny hrála Opava dvě přesilovky, Havířov jednu, oba brankáři ovšem byli pozorní. Skóre se tak měnilo až v 35. minutě, kdy hosté nesmyslně zahráli puk za vlastní branku, kde hrací předmět sebral AZet, dostal jej před branku a proti ráně Jakuba Mrvy se Piták nestačil přesunout. V závěru ještě Opavští úspěšně ubránili půl minuty dlouhou početní nevýhodu pět na tři.

Opavští tak do poslední části hry vstupovali s vědomím toho, že budou muset dohánět. A začali nejlepším možným způsobem, už ve 41. minutě zblízka zakončil pohotově mezi betony Šindelky Tomáš Káňa. Na další vzrušení přišlo deset minut před koncem základní hrací doby. Defenzivě hostů ujel aktivní Ćmiel, Slezan ovšem od pohromy zachránil Piták. O dvě minuty později byl k vidění i únik Vašenky, jenže opavský útočník dopadl stejně, jako jeho soupeř. A do třetice nájezd, tentokrát dokonce trestné střílení. To jel za domácí v čase 54:16 Jiří Zdeněk, opavskému brankáři ale dal puk jen do levého betonu. A tak přišel necelé čtyři minuty před koncem trest. Daniel Pachula nahazoval od modré, před Šindelkou byl hustý provoz a domácí brankář nestačil na letící kotouč zareagovat – 3:3. V samotném závěru ještě Slezan sehrál přesilovku, ve které sice několik solidních střel měl, šlo se ovšem do prodloužení.

Zápas v něm vyvrcholil poměrně bizarním způsobem. Tomáš Rousek na útočné modré čáře s kotoučem ztratil balanc, čehož už se chystali využít všichni tři hráči AZetu k přečíslení. K nevíře všech ale opavský kanonýr puk udržel, na druhou stranu jej předal Radimu Štěpánkovi, jehož pumelice z mezikruží zápas duel rozhodla.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Havířov byl dnes do stavu 3:1 lepším týmem. Nám se naštěstí hned na začátku třetí třetiny podařilo dát na 3:2, soupeř se potom zatáhl a to byla voda na náš mlýn. Začali jsme více hrát, oni začali dělat chyby, z čehož vznikaly naše přesilovky a podařilo se nám na konci vyrovnat. V prodloužení jsme měli i štěstí, Štěpec dal dva góly přesně tím stylem, jakým to dnes padá.