Divočina ve Vyškově Slezanu body nepřinesla

• sobota 28. ledna 2023
  • Tomáš Chalupa

Brzký sobotní zápas servíroval stovce přítomných fanoušků ve Vyškově pořádnou divočinu. Hlavní rozhodčí v ní rozdal hned devatenáct dvouminutových trestů a k vidění bylo celkem deset branek. Za kratší konec provazu bohužel tahala po celou dobu Opava, která nakonec prohrála 6:4. Šanci na reparát bude mít Tomáškova parta ve středu, kdy hraje od 17:30 doma s Kopřivnicí.

30. kolo, sobota 28. 1. 2023

HC Vyškov

Branky a nahrávky: 14. Kořenek (Studený, Hefka), 15. Popelka (Janeček, Vosátko), 25. Vašíček (Kořének, Žižka), 31. Komínek (Popelka), 39. Komínek (Vosátko, Luža), 54. Komínek (Hefka) – 22. Kadula (Malina, Věntus), 33. Malina (Rousek), 41. Šindelář (Rousek, Kadula), 60. Danielčák (Thiel, Beránek). Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Rozhodčí: Šico – Mikšík, Kučera. Diváci: 102.

Kořének (Šarman) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Vašíček, Dobiáš, Tomajko, Lekeš, Sebera, Janeček, Popelka, Kořenek, Komínek (A), Luža. Trenér: Michal Konečný.

Piták (od 31. Sotlar) – Horný, Thiel, Pachula, Štěpánek, Ludvík, Vojtovič, Věntus, Šindelář (C) – Malina, Káňa (A), Štindl, Vojkůvka, Vašenka, Rousek, Beránek, Buršík, Wolf (A), Kadula, Krupa, Danielčák. Trenér: Aleš Tomášek.

Opavští zápas neodstartovali dobře a už po čtyřiceti sekundách putoval za katr Šindelář. Využít mohl přesilovku Mikulík, kotouč ale v rozhodující chvíli netrefil ideálně. S početní výhodou následně nedokázal naložit ani Slezan. Otevřít skóre mohl po objetí branky Jan Štindl, kotouč se mu bohužel nepodařilo zasunout včas. Opavští nehráli špatně, trápili se ovšem v koncovce a jejich šance likvidoval Kořének. Jeho skoro jmenovec Matěj Kořenek pak na druhé straně otevřel skóre, když se mu podařilo tečovat nahození letící od modré čáry. O minutu později bylo ještě hůř, slabší chvilku si totiž vybral Dominik Piták, který si při střele Adama Popelky neutěsnil bližší tyč. Snížení mohlo přijít z hole Štindla, toho ale opět vychytal skvělý brankář Vyškova.

Po změně stran Opava začala nejlepším možným způsobem. Tečované nahození Maliny vyplavalo u Kryštofa Kaduly, jemuž puk stačilo uklidit do prázdné branky. Záhy mohlo dokonce v oslabení přijít vyrovnání, dobrým forčekinkem hosté dostali před branku kotouč na volného Wolfa, tomu se ale nepodařilo bekhendem kýženou branku vstřelit. A tak přišel trest v podobě třetí branky Vyškova. Nenápadnou střelu Dominicka Vašíčka Piták nešťastně vyrazil do vedle sebe stojícího obránce, od něhož se puk odrazil do branky.

V polovině druhé části hry pak zápas pro Dominika Pitáka zápas skončil. V přesilovce totiž ranou z první udeřil Tomáš Komínek, načež do opavské branky zamířil Ian Sotlar. Ten nejprve sledoval snížení svých spoluhráčů. Konkrétně se o něj postaral Vlastimil Malina, který využil kolize dvou hráčů Vyškova, a podařilo se mu dorazit svou vlastní střelu. Bohužel, ještě před druhou sirénou bylo manko znovu tříbrankové, Vosátko totiž v útočném pásmu posunul kotouč na Tomáše Komínka a domácí snajpr podruhé v zápase udeřil z první.

Začátek třetí třetiny podobně jako v Havířově přinesl brzkou branku naděje. Tu přinesla dorážka Jiřího Šindeláře, ke které se opavský kapitán dostal po odrazu od zadního mantinelu. V minutě 47. mohlo přijít snížení na rozdíl jediné branky, Vyškov ale přežil neskutečnou salvu opavských střel, kterých přilétlo během několika sekund snad pět.

Plány na opavské zdramatizování zápasu se zbortily v čase 53:27. Hefka v přečíslení předal puk Tomáši Komínkovi a domácí snajpr dokonal hattrick. Alespoň kosmeticky se Slezanům podařilo výsledek upravit 29 sekund před koncem. Jan Thiel potáhl puk podél mantinelu, bekhendem pak našel Jozefa Danielčáka a slovenský útočník uzavřel z voleje na 6:4.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Bohužel jsme od začátku zápasu byli o něco horší, ale musím říct, že to byl trošku z naší strany smolný zápas, bylo tam hodně vyloučení... K výkonu rozhodčích se raději nebudu vyjadřovat. Dneska nám chybělo proměňování šancí, trošičku tam byla i smůla, dali jsme si de facto tři vlastňáky. Ale to tak je, v Havířově jsme zase naopak měli trochu štěstí. Vyškov je silný v osobních soubojích, ale nebyli jsme úplně bez šance. Teď máme ve středu doma Kopřivnici, kterou musíme porazit. Tabulka je totiž strašně našlapaná a na osm míst v play-off se tlačí devět mužstev.