Tristní závěr zkazil 58 minut výborného výkonu, Slezan má pouze bod

• středa 01. února 2023

Tohle se nemělo stát. Opava předváděla po 58 minut doma s Kopřivnicí zřejmě nejlepší výkon v sezoně. Svého soupeře přehrávala a zdálo se, že zápas za stavu 2:0 dovede do vítězného konce. Opavští ale vedení trestuhodně ztratili, velké vášně vyvolal Brodkův gól v čase 59:59. Otřesená Opava nakonec prohrála i nájezdy a z luxusně rozehraného zápasu bere pouze bod.

31. kolo, středa 1. 2. 2023

2:3sn (0:0, 1:0, 1:2 - 2:3)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 37. Malina (Káňa, Rousek), 44. Rousek – 59. Brodek (Suchý, Ficek), 60. Brodek (Brodek, Dluhoš), rozh. náj. Indrst. Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 315.

Piták (Sotlar) – Ludvík, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Věntus, Buršík, Holík – Káňa (A), Vašenka, Štindl, Vojkůvka, Vojtovič, Rousek, Beránek, Malina, Wolf (A), Kadula, Krupa, Danielčák. Trenér: Aleš Tomášek.

Kubáň (Baldik) – Bartošák, Kyselý, Petrek, Ficek, Marek, Dluhoš, Kelnar – Pargáč, Gola, Indrst, Suchý (A), Urban, Kleniar, Pindel (A), Velecký, Sluštík (C), Fojtík, Brodek, Mach. Trenér: Ladislav Majkus.

Opava do utkání vstoupila velice aktivně a tlačila se za vedoucí brankou už od prvních sekund. Ideální šanci ke skórování měla při brzkém vyloučení Bartošáka. Její přesilovka sice nevypadala vůbec špatně, gólem však neskončila. Od osmé minuty se začal opavský tlak stupňovat. Tomáš Rousek si vzal kotouč, nabral rychlost a z mezikruží vypálil jen těsně vedle. Akce Opavy pokračovala a přišlo dalších několik velice nebezpečných střel, v první třetině ovšem výborně chytal Andreas Kubáň v brance soupeře. Ten si ve 14. minutě poradil i s trestuhodně nepohlídaným Wolfem a následnými dorážkami. Slezan svého soupeře přehrával, kýžená branka ale nepřišla ani po tečované ráně Ludvíka. Hosté hrozili sporadicky a se stavem 0:0 mohli být po dvaceti minutách určitě spokojenější.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Už po patnácti sekundách mohl konečně skóre otevřít zblízka Štindl, jenže Slezanu prostě přáno nebylo. Trest mohl přijít na druhé straně při opavském vyloučení. Velecký v dobré pozici naštěstí trefil jen dobře vyjetého Pitáka. Ve 28. minutě byli domácí znovu ve čtyřech, ale byli to oni, kdo mohl skórovat. Wolf totiž na útočné modré obral o kotouč hráče Kopřivnice a jel na Kubáně sám. Zkušený brankář má očividně dobře nasledovány highlighty Dominika Haška, situaci totiž vyřešil pohotovým skokem pod brusle opavského útočníka.

Důležité momenty utkání přišly ve druhé polovině prostřední části hry. Hosté červenobílým poskytli více než půl minuty dlouhou přesilovku pět na tři, kterou už Opava dokázala potrestat. Rousek od modré posunul puk na Káňu, ten z první na druhé straně vyzval Vlastimila Malinu a centr domácích prázdnou kasou nepohrdl – 1:0. Celku z města automobilů lehce tekly nervy a Pargáč si za řeči vykoledoval dvě minuty. Prosadit se tak mohl i po chytré žabičce svého spoluhráče Kadula. Forvard Slezanu mířil ze svého pohledu k levé tyči, těsně ovšem minul.

Ve třetí části hry se děly věci. Tomáš Rousek nejprve předvedl neskutečné sólo, na jehož konci si pohrál i s Kubáněm a bylo to 2:0. V oslabení mohl přidat další pojistku Kadula, jenže domácím se to nepovedlo. Opava postupem času svou hru zjednodušovala a soustřeďovala se hlavně na to, aby dostávala puky ze třetiny. Klíčové momenty přišly v posledních třech minutách. Po vyloučeních na obou stranách hráli hosté bez brankáře přesilovku pět na čtyři. V čase 58:37 přišlo snížení z hole Jiřího Brodka, který přesně zamířil z mezikruží. Bohužel se nejednalo o poslední gól utkání. Hosté to zkusili bez brankáře ještě jednou a v čase 59:59 dorazil kotouč po odrazu od zadního mantinelu znovu Jiří Brodek. Šlo se tak do prodloužení.

V něm jsme vítěze nepoznali a v následných nájezdech se lépe vedlo exekutorům Kopřivnice. Vítěznou penaltu proměnil Filip Indrst.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Co k tomu říct... Osmapadesát minut jsme hráli výborný hokej, bohužel se nám nedařilo proměňovat šance, zápas jsme mohli dohrávat úplně v pohodě, byť Kopřivnice samozřejmě také své příležitosti měla. Na poslední dvě minuty jsme nasadili to nejlepší, co máme, vůbec jsme to ale nezvládli. Můžeme se vymlouvat na rozhodčí a jiné věci, pravda je ale taková, že jsme si zápas zkazili sami. I vzhledem k vývoji k tabulce je to samozřejmě obrovská škoda.