Mise splněna, z Velmezu Slezan veze tři body

• sobota 04. února 2023

Opava to na Velké Meziříčí umí! Slezan porazil Horáky i počtvrté v sezoně a veze si z útulného zimáčku výhru 4:2. Červenobílí zápas rozhodli ve druhé polovině druhé třetiny, domácí už se v posledních deseti minutách dočkali pouze korekce skóre. Lví podíl na výhře mají dvoubrankoví Káňa s Krupou.

32. kolo, sobota 4. 2. 2023

HHK Velké Meziříčí

2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. Juda, 54. Strnad (Juda, Ambrož) – 35. Káňa (Štěpánek, Danielčák), 36. Krupa (Beránek, Thiel), 40. Káňa (Rousek, Vojkůvka), 47. Krupa (Rousek). Rozhodčí: Blaha - Smetková, Vískot. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 318.

Slavíček – Buchal, Ambrož, Trnka, Hort, Střecha, Vlašín, Slabý, Kochánek – T. Střecha, Ludvík, Broža, Burian, Hasoň, Vedral, Juráň, Švejda, Juda, Strnad, Křenek, F. Střecha.

Piták – Šindelář, Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Kadula, Beránek, Vojtovič, Krupa, Káňa, Vašenka, Vojkůvka, Danielčák, Malina, Rousek, Stuchlík.

Úvodní část hry nabídla více než třem stovkám přítomných fanoušků poměrně vyrovnanou podívanou. O něco více ze hry měli Slezané a poslední tým průběžné tabulky se soustředil především na defenzivu, což se Horákům v prvních dvaceti minutách relativně dařilo. I přes pár slibných příležitostí se tak do kabin šlo za stavu 0:0, Dominik Piták zůstával téměř bez práce.

Po změně stran domácí přidali a v prvních několika minutách měli dvě až tři povedená střídání, během kterých se Slezan dostal pod tlak. Zlomové momenty zápasu přišly mezi 35. a 40. minutou. Faul Střechy sice nepotrestala, i po vypršení trestu ovšem hostující zámek pokračoval. Nakonec červenobílí vymysleli pohlednou kombinaci, Danielčák dal křížem kotouč Tomáši Káňovi a gólman Velmezu se nestačil přesunout. Za dalších 41 sekund bylo ještě veseleji. Tomáš Rousek na modré zachytil domácí rozehrávku. Jeho následnou střelu zadáci Velmezu zblokovali, kotouč ale zamířil přímo k volnému Tomáši Krupovi, který puk doklepl do sítě. Dílo domácí zkázy dokonal v čase 39:28 svou druhou brankou Tomáš Káňa, jenž střelou z mezikruží zužitkoval dobrou práci Vojkůvky a Rouska v rohu kluziště.

Třetí třetinu nejprve okořenil pěstní souboj Křenka s Pachulou, ve kterém měl poměrně jasně navrch zadák Slezanu. Záhy také Opava dala čtvrtou branku. Rychlý protiútok táhl Rousek, jehož tvrdou střelu vyrazil brankář Slavíček přímo k dojíždějícímu Tomáši Krupovi a opavský útočník si připsal druhou úspěšnou dorážku. Domácím se ale zápas podařilo zdramatizovat. V čase 47:48 předvedl pohlednou individuální akci zakončenou ranou pod víko Miroslav Juda, šest minut před koncem pak snížil na 2:4 tvrdou ranou Milan Strnad. V závěru to Velké Meziříčí ještě zkoušelo v šesti, Opava si ale tři body tentokrát vzít nenechala.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Přijeli jsme si tady pro tři body a ty také máme. Dvě třetiny jsme hráli přesně tak, jak jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme si zápas nechtěli zkomplikovat, bohužel prosraný zápas s Kopřivnicí nám možná trochu nalomil psychiku. Po první brance jsme trochu znervozněli, nakonec ale všechno dobře dopadlo.