Slezan znovu zkolaboval ve třetí třetině a Novému Jičínu odevzdal tři body

• středa 15. února 2023

Série frustrujících domácích utkání pokračuje. Po zápasech s Hodonínem, Kopřivnicí a Žďárem nad Sázavou Opavští ve třetí třetině ztratili další dobře rozehraný zápas. S Novým Jičínem byla Opava po dvě třetiny jednoznačně lepší, v poslední dvacetiminutovce ale přišla o vedení 2:1 a nakonec prohrála 2:5. Slezané tak promarnili ideální příležitost k pojištění účast v play-off a o další body budou bojovat v sobotu v Havlíčkově Brodu.

35. kolo, středa 15. 2. 2023

2:5 (0:0, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 34. Štindl (Stuchlík, Štěpánek), 39. Šindelář (Rousek, Malina) – 23. Květoň, 43. Maliník (Lehečka, Květoň), 46. Maliník (Lehečka, Květoň), 59. Maliník (Konečný), 59. Konečný (Flok). Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šutara – Bartek, Veselý. Diváci: 270.

Piták (Sotlar) – Holík, Štěpánek, Thiel, Ludvík, Šindelář (C), Pachula, Věntus – Vojtovič, Beránek, Káňa (A), Kadula, Rousek, Malina (A), Vašenka, Horný, Stuchlík, Štindl, Krupa, Danielčák. Trenér: Aleš Tomášek.

Šimonů (Hořejší) – Hruška, Holáň D., Kožený, Adámek, Váňa, Hladiš, Holáň J. – Handl, Flok, Gebauer, Hilšer, Juříček, Škarka, Květoň (C), Sluštík, Konečný, Maliník, Lehečka. Trenér: Petr Macháček.

Opava do důležitého utkání vlétla jako uragán a první dvě minuty svého soupeře pořádně přitlačila. Její střely ale končily v náruči Daniela Šimonů nebo těsně vedle branky. Nebezpečně vypadal rychlý kontr třetí pětky, který zakončoval Krupa, jenže trefil jen výstroj hostujícího brankáře. Nový Jičín si svou ojedinělou šanci ale také vytvořil, bylo tomu tak v osmé minutě. Po skrumáži před opavskou kasou puk vyplaval před Davidem Juříčkem, jehož dorážka gólem neskončila. Hlavní rozhodčí Šutara rezolutně rozpažil. Poté už hru znovu ovládal Slezan.

Jenže opavský tlak nepřinášel to, co je v hokeji nejcennější – a sice branky. Změnit to mohl Kryštof Stuchlík, který se po přihrávce zpoza branky zjevil před Šimonů zcela sám. Jeho bekhendový blafák se ale neujal. Gólem neskončila ani první početní výhoda Slezanu z konce první třetiny a hosté mohli být hodně rádi, že po dvaceti minutách světelná tabule ukazuje stav 0:0.

Opavské trápení z posledních dvou zápasů nejlépe zdokumentoval začátek druhé části hry. Slezanu byla po Gebauerově vyhození kotouče mimo hrací plochu doslova na zlatém podnose nabídnuta téměř dvě minuty dlouhá přesilovka pět na tři. Její výsledek? Světe div se, vedoucí branka Nového Jičína. Slezan totiž po vyhození totálně zpackal založení útoku, a kotouč na útočné modré vystihl David Květoň. Zkušený útočník zvolil bekhendové zakončení mezi Pitákovy betony a Opava prohrávala 0:1.

Šokovaná Opava se deset minut hledala, pak ale konečně udeřila. Stuchlík s Janem Štindlem jeli do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný žabičkou přehodil padajícího obránce a druhý jmenovaný neomylně trefil z první – 1:1. Kýžená vedoucí branka přišla v čase 38:03. Po nepřesné střele z buly se k mantinelu odrazil k Jiřímu Šindelářovi, který nic nevymýšlel a jeho rána z otočky překvapivě skončila až v síti.

Jestli byla Opava šokovaná po vedoucí brance Nového Jičína, pak lze těžko hledat slova pro dění ve třetí třetině. V čase 42:07 Opavě ujel Roman Maliník a nejprve to sice vypadalo, že Piták jeho únik levým betonem zlikvidoval, pak ale kotouč skončil v brance. Za další čtyři minuty Ďáblové dokonce vedli, stalo se tak znovu po trefě Romana Maliník, který u pravé tyče Pitákovy svatyně zakončil přesilovkovou kombinaci. Opava byla v tu chvíli psychicky na dně. Několik náznaků šancí si ještě sice vytvořila, o nic převratného se však nejednalo. A tak došlo na hru v šesti, kterou nejprve proměnil ve svůj hattrick Roman Maliník. Pátý hřebíček do opavské rakve zabil minutu před koncem Viktor Konečný a Slezan tak doma ztratil ve třetí třetině už třetí dobře rozehraný zápas.

Vladimír Holík (asistent trenéra Opavy): Očekávali jsme velice těžký zápas, Jičín byl pod námi. Připravovali jsme na to hráče, první třetina byla vynikající, soupeře jsme přestříleli.. Udělali jsme ale chybu, která nemůže přijít. V pět na tři uděláme fatální hrubku a dostaneme na 0:1. Pak se nám vývoj konečně podařilo otočit. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát aktivně, hráčům jsme říkali, že máme dobré brejky, ale nehráli jsme vůbec dobře. Dostali jsme blbý gól z protiútoku, bum, gól z přesilovky a už jsme se jen trápili, dohrávali jsme v křeči. Možná, že se na nás pořád podepisuje zápas s Kopřivnici, kdy jsme to v závěru nezvládli. Mentálně se připravuje, ale mám pocit, že v hráčích pořád něco je. Musíme se každopádně od toho v závěru sezony oprostit, je to všechno jen o nás.