Série proher trvá, z derby s Havířovem bere Slezan alespoň bod

• středa 01. března 2023
  • Jan Šimek

Moc toužili uspět a doma v souboji s havířovským rivalem ukončit šňůru porážek, opavští hokejisté to však nezvládli. V zajímavém utkání vedli, AZet pak sice skóre otočil, ale domácí s ním opět dokázali srovnat krok. V nájezdech ovšem byli úspěšnější hosté, Opava tak do tabulky zapisuje jeden bod.

38. kolo, středa 1. 3. 2023

3:4sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 10. Stuchlík (Káňa), 33. Kadula (Věntus, Malina), 54. Rousek (Štěpánek, Šindelář) – 10. Kratochvil (Kunc, Spratek), 30. Ćmiel (Kratochvil, Dudáš), 43. Kratochvil (Ćmiel, Mrowiec), rozhodující nájezd Spratek. Rozhodčí: Čech – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 502. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Sotlar (65. Piták) – Pachula, Thiel, Vojtovič, Štěpánek, Ludvík, Šindelář, Věntus – Beránek, Káňa, Kadula, Buršík, Rousek, Malina, Vašenka, Horný, Stuchlík, Štindl, Krupa, Danielčák.

Šindelka (46. Štipčák) – Kolarz, Havlík, Kunc, Mrowiec, Hudec, Kuboš, Dudáš – Kratochvil, Spratek, Tvrdý, Zdeněk, Pastor, Mrva, Antoníček, Ćmiel, Apolenář, Pavlík, Pawliczek, Haas.

Opavští se v úvodu derby museli bránit přesilovce AZetu po faulu Kaduly, ale oslabení přežili. Pak dostal trest na 2+2 minuty Thiel, horké chvilky pro domácí nezačaly vůbec špatně, když Káňa s Kryštofem Stuchlíkem ujeli do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný po kostrbatém zpracování puku dokázal zamířit pěkně pod horní tyčku – 1:0.

Těsný náskok Opavy se ale rozplynul hned po 17 sekundách, kdy si rozjetý Šimon Kratochvil nabruslil na pravý kruh, prudkou střelou propálil gólmana Sotlara a bylo srovnáno. Úvod druhé části patřil Slezanu. Nejprve Káňovu pumelici zneškodnil pozorný Šindelka, krátce nato Vojtovič neuspěl s dorážkou po nahození Věntuse od modré. A tak udeřilo na opačné straně. Agilní Kratochvil mezi kruhy našel Matouše Ćmiela, jenž nadvakrát procpal puk pod Sotlarem do branky, a Havířov poprvé v utkání vedl.

Ani hosté se ovšem v trháku dlouho neudrželi. Uběhly necelé čtyři minuty, když v přesilovce vypálil od modré Věntus, Šindelka puk vyrazil jen před sebe, kde číhal Kryštof Kadula, jenž pohotově doklepl puk do branky – 2:2. Krátce předtím ještě Rousek prudkým projektilem zazvonil na horní tyčku. Tentýž hráč pak mohl vrátit Opavě vedení poté, co při přečíslení dva na jednoho pálil po nahrávce Stuchlíka. Gólman Šindelka ovšem AZet opět podržel.

Hned v úvodu třetího dějství se opět radovali hosté. Ćmiel nabil na levý kruh Šimonu Kratochvilovi, který ranou bez přípravy propálil Sotlara a Havířov opět vedl. O chvíli později sice přišli o spolehlivého gólmana Šindelku, jenž se zranil, a do branky šel Štipčák. Ten svého kolegu ovšem skvěle zastoupil. V přesilovce mohl po chytré přihrávce Vojtoviče vyrovnat Stuchlík, ale střela z první mu nesedla. A tak se Slezan dočkal až v čase 53:04, kdy Štěpánkovu střílenou přihrávku usměrnil za záda Štipčáka Tomáš Rousek – 3:3.

Šlo se do prodloužení, které příliš šancí nepřineslo, a tak vítěze utkání musely určit až nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem hostující Daniel Spratek, jenž si kličkou do forhendu položil Pitáka a svou akci zakončil střelou do odkryté branky. Havířovští tak v Opavě oslavili pátou výhru v řadě, Slezan po čtyřech duelech bez bodu zapsal do vyrovnané tabulky alespoň bod.

Poslední dva zápasy základní části čekají opavský tým v sobotu na ledě Hodonína a příští středu doma od 17.30 hodin s Vyškovem.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): „Už se Znojmem jsme neodehráli špatný zápas, ale porazit ho je těžké. Havířov neprohrál čtyři zápasy za sebou, přesto jsme měli fůru šancí, jenže jsme nemohli dát gól. Oba brankáři soupeře zachytali skvěle. Je to škoda, protože kdybychom v přesilovkách vstřelili o branku víc, zápas by vypadal trochu jinak. Ale je třeba říct, že jsme v utkání tahali i za kratší konec, prohrávali jsme 2:3 a hosté měli také své šance. Bod bereme, ale chtěli jsme ještě jeden. Tabulka sice hraje s námi, ale nemůžeme pořád koukat na ostatní. Potřebujeme si nějaké body uhrát sami. Snad se nám podaří něco urvat v sobotu v Hodoníně.“