Slezan duel v Jičíně nezvládl a vrací se bez bodů

• středa 27. září 2023

Slezan si v nové sezoně připsal první porážku. Zdráhalovi svěřenci dostali na ledě Nového Jičína lekci z produktivity a odváží si porážku 5:1. Základ opavského nezdaru byl položen již v úvodní periodě, kterou Ďáblové ovládli poměrem 3:0. Opavští se ve zbytku zápasu na zvrat nezmohli. Šanci na reparát budou mít v sobotu na ledě ambiciózního Vyškova.

2. kolo, středa 27. 9. 2023

5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. J. Sluštík (Báchor, Květoň), 11. Handl (Hilšer), 20. Hilšer (Handl, Báchor), 21. Flok (Konečný), 26. Berka (Gebauer) – 54. Rousek (Krupa). Rozhodčí: Held – Bartek, Frais. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 353. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Šimonů (Hořejší) – Báchor, J. Holáň, Hruška, Kuboš, Andrýsek, Hladiš, J. Sluštík (A) – Konečný, Flok, Berka – Tarnoczy, Zdeněk, Květoň – Macháček, Gebauer (C), Kafka – Hilšer, Handl, Juříček. Trenér: David Dostál.

Slíž (21. Nowak) – Šindelář, Lehotský, Ervasti, Štěpánek (C), Jak. Ludvík, Thiel, Koblížek – Krupa, Brada, Rousek (A) – Kotásek, Káňa (A), Kadula – Vašenka, Beránek, Häring – Horizral, Hendrych, Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Výsledek vypadá hodně špatně, ale z mého pohledu zápas tak jednoznačný nebyl. Nevstoupili jsme do něj vůbec špatně, myslím si, že jsme místy byli lepší, ale domácí nás potrestali hned v první přesilovce, pak jsme inkasovali i přes solidní výkon v první třetině ještě dvakrát. Po změně stran jsme s tím ještě chtěli něco udělat, ale ve druhé třetině byl náš výkon opravdu špatný a bylo hotovo. Třetí třetina se už pouze dohrávala. Možná je dobře, že jsme si takový výkon vybrali hned na úvod sezony, v sobotu ale musíme být ve Vyškově výrazně lepší.