V Krnově i nadále stoprocentní! V Krystal aréně neuspěl ani Valmez

• středa 18. října 2023

Opavští hokejisté zůstavají v Krnově neporažení. Opava bere i ze čtvrtého klání v Krystal aréně tři body, tentokrát si zuby v dočasné opavské pevnosti vylámali zuby Bobři z Valašského Meziříčí. S těmi Slezan vedl už od třetí minuty a nakonec vyhrál 4:2. Drama po snížení Valachů odmítl na konci při soupeřově hře v šesti Tomáš Rousek. Opava hraje doma znovu v sobotu, Zdráhalovo komando přivítá Techniku Brno. Vstupné na utkání hrané od 17:00 je zdarma.

8. kolo, středa 18. 10. 2023

4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Dobša (Štindl, Šindelář), 15. Krupa (Stuchlík, Rousek), 26. Brada (Štěpánek, Stuchlík), 59. Rousek – 18. Kozubík (Holiš, Melenovský), 58. Romančík (Andris, Liss). Rozhodčí: Šutara - Gančarčík, Návrat. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 209.

Slíž (6.-7. Nowak) – Šindelář (C), Koblížek, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula, Buršík – Rousek (A), Stuchlík, Krupa – Kadula, Brada, Dobša – Vojtovič, Štindl (A), Vašenka – Hendrych, Beránek, Kotásek. Trenér: Pavel Zdráhal.

Pavlíček (Ševců) – Holiš, Velikovský, Martiník, Liss, Kočí, Sviták – Melenovský, Vávra, Kozubík – Andris, Romančík, Vaňo – Kuchařík, Vavřík (C), Stodůlka – Martinec, M. Urban. Trenér: Lukáš Plšek.

Opava vstoupila do utkání velice aktivně a už po necelých dvou minutách ji poslal do vedení Jan Vojtovič. Tedy alespoň na pár sekund. Rozhodčí totiž jeho rychlou střelu neuznali kvůli blíže nespecifikovanému prohřešku na vhazování. O dvě minuty později už se ale domácí radovali. Vteřinu před koncem početní výhody se odražený puk dostal na levou stranu k Davidu Dobšovi, proti jehož pohotové ráně se Pavlíček přesunout nestačil. Následně se na chvilku vzhledem ke Slížovým problémům s výstrojí dostal Nowak, červenobílé to však nerozhodilo. V deváté minutě ještě zůstalo vynikající střídání první opavské pětky nevyužito, v čase 14:14 už to ale bylo 2:0. Stuchlíkovu ránu z osy hřiště srazil Pavlíček k připravenému Tomáši Krupovi, který se nemýlil. Bobři ještě v první třetině ale přišli s reakcí. V přesilovce vymyslel parádní teč při nahození Holiše David Kozubík.

Po změně stran se na čtvrtou branku utkání čekalo lehce přes pět minut. Poté se potřetí k radosti opavských fanoušků radoval Slezan. Kozubíkem se inspiroval Marek Brada, který překrásnou tečí za vlastními zády umístil nahození Radima Štěpánka. Poté byly šance k vidění na obou stranách, tvrdě pálil například Michal Romančík, jenže skóre se neměnilo. Na straně Opavy měl ve zbytku periody největší šanci Stuchlík, který vložil hůl do dalšího nahození Radima Štěpánka. Do kabin se šlo za stavu 3:1.

V poslední části hry málem Opavští brzy inkasovali. Domácí obrana zaváhala a frnknul ji David Kozubík, jehož kličku naštěstí přečetl Marek Slíž. Kouč Slezanu Pavel Zdráhal reagoval na nepovedený vstup svých svěřenců do třetí třetiny oddechovým časem, při kterém zvýšil hlas. Čtvrtou branku mohli Slezané vstřelit po třetím faulu Martiníka, ale hosté krizovou chvíli přežili. Zhruba od 50. minuty Opava začala hru zjednodušovat a vypadalo to, že relativně v pohodě duel dohraje. Jenže v čase 57:23 přišla kontaktní branka. Michal Romančík ujel opavské obraně a nadvakrát puk procedil za Slížova záda. Valmez to pak ještě zkoušel v šesti, na konečných 4:2 však naštěstí brzy uzavřel Tomáš Rousek.

Trenére, tým dnes uhrál tři body, na vás je ale vidět, že k úplné spokojenosti máte daleko...

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Ani jednu z třetin jsme nezačali dobře, bylo to jako přes kopírák. Nejhorší byla ta třetí. Vedeme 3:1 a místo toho, abychom měli klid na hokejkách, začneme zmatkovat a děláme chyby. Byli jsme rozhození a viděl jsem, že si hráči nevěří. Vzali jsme si proto time, paradoxně jsme pak ale hráli snad ještě hůř. Opět nás dnes podržel Marek Slíž. Nechci úplně někoho vyzdvihovat, ale druhá útočná řada dnes byla ve velmi dobrém pohybu a díky ní jsme byli v tempu, v zápase. Body beru, protože v Hodoníně jsme hráli dobře a přesto to nevyšlo, dneska jsme naopak tak dobře nehráli, ale body se nám vrátily.

Až na tribuně bylo slyšet, jak jste po hráčích během oddechového času řval, aby se vzpamatovali. Pokolikáté jste letos takto vypěnil?

Ve Vyškově jsem měl takový podobný výstřik. Jsem výbušný typ člověka a jsem trošku nervák. Chování hráčů mě občas dovede naštvat. Myslel jsem si, že po timeoutu půjdeme hlavama nahoru, to se ale nestalo. Naštěstí jsme to ale ukopali a já jsem za to na mužstvo hrdý. Ne vždycky se daří a o to je to vítězství cennější. Někdy to utáhne první pětka, někdy druhá, třetí nebo čtvrtá. Je potřeba, aby se na ledě všichni doplňovali, což nám funguje.

Kdyby přišla za stavu 3:1 čtvrtá branka, asi by bylo po zápase, co říkáte?

Přesně, jak říkáš. Bylo by to v pohodě, nám to tam ale i přes řadu šancí nespadlo. Obával jsem se kontaktní branky, tu jsme ale naštěstí dostali až dvě a půl minuty před koncem a pak už jsme to dotáhli do vítězného konce.