Černý den opavského sportu neodvrátil ani Slezan, který podlehl Technice

• sobota 21. října 2023

21. říjen 2023 se rozhodně do análů opavských sportovních fanoušků nezapíše zlatým písmem. Nejprve totiž fotbalový Slezský FC prohrál doma s Táborskem, následně o pár set metrů vedle prohráli také basketbalisté s Nymburkem. Čest opavského sportu se nepodařilo zachránit ani Slezanu, který v Krnově překvapivě padl s brněnskou Technikou fotbalovým výsledkem 0:1. Vyrovnání nepřinesla ani závěrečná hra šesti proti čtyřem. Na vlastním ledě tak červenobílí padli poprvé v sezoně.

9. kolo, sobota 21. 10. 2023

0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 27. Tomaník (Kališ). Vyloučení: 5:8. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Škach - Vengřín, Návrat. Diváci: 350.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Pachula, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Backa, Buršík – Krupa, Stuchlík, Rousek (A) – Dobša, Brada, Kadula – Vašenka, Štindl (A), Beránek – Kotásek, Hendrych, Horizral. Trenér: Pavel Zdráhal

Šembera (Nešpůrek) – P. Vašíček, Kališ, M. Dufek (C), Kubica, Úlehla, K. Holík – Benýšek (A), Bartes, Kaukič – Masař, Pospíšil (A), T. Pigl – Tomaník, Picka, Račický – Harmim, Vyroubal. Trenér: Jiří Rech

Opavští byli od prvních minut v krnovské Krystal aréně aktivnějším celkem a bylo vidět, že by rádi přidali ve svém domovském stánku pátou výhru. Výraznějších šancí však bylo v první části hry k vidění poskrovnu. Jak Šembera, tak Slíž odchytali úvodní část hry spolehlivě a skóre se v ní neměnilo.

Druhá třetina začala vyloučením opavského Kaduly, jehož podražení mohl na samém konci početní výhody potrestat zblízka Karel Benýšek. Marek Slíž ovšem skvělým zákrokem vedení Techniky odmítl. Po chvilce si početní výhodu vyzkoušel také Slezan. Ideální možnost jít do vedení, zdálo by se...

Jenže naopak přišel šok. Červenobílým kotouč utekl z útočné třetiny, čehož využil Pavel Tomaník. Ten se v souboji jeden na jednoho natlačil před Davida Dobšu a následně přelstil také Marka Slíže. Kdo by to byl v tu chvíli čekal, že jeho branka v oslabení se později ukáže býti vítěznou? Slezan sice svého soupeře v dalším průběhu druhé třetiny výrazně přestřílel, leč bez výsledku.

Obraz hry se nezměnil ani v poslední tercii. Obrovskou šanci měl po třech odehraných minutách před brankou zcela volný Martin Buršík, přelstít Šemberu se však nepodařilo ani jemu. Mezi 50. a 56. minutou měli Opavští k dispozici tři přesilovky v řadě, střelecké prokletí ale bohužel bylo v sobotu silnější. Štěstí nepřinesla ani závěrečná hra šesti proti čtyřem a Opava tak v Krnově poprvé prohrála.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Celý zápas se hrálo na jednu branku, ale bez branky se vyhrát nedá. Měli jsme asi pětačtyřicet střel a minimálně jeden gól jsme dát měli. Na tréninku je naše střelba špatná, hráčům to vytýkáme. Tam je zásadní problém celého zápasů. Hodně jsme dnes trefovali prvního hráče a puky létaly vedle branky. Další věc, která se nám neustále opakuje, je ta, že dostáváme góly ve vlastních přesilovkách, nebo si soupeř minimálně tvoří šance. Na tom musíme zapracovat. Takový je ale holt hokej. V Havířově budeme těch šancí mít ve středu daleko méně a pokud tam chceme pomýšlet na body, musíme je proměňovat.