V Havířově Opava neuspěla, Slezan si odváží vysokou porážku

  • středa 25. října 2023
  • Tomáš Chalupa

Překvapení se nekonalo. Opava ve středu v okleštěné sestavě tahala v Havířově za kratší konec a odpověď našla pouze na první inkasovanou branku. Na 1:1 ještě dokázal srovnat Kryštof Kadula, pak ale AZet nasadil tempo, kterému Opavští nestačili. Suverén naší druholigové skupiny nakonec Slezanu vstřelil devět branek, hattrick navíc dal Tomáš Franek. Červenobílí se z porážky musí rychle oklepat, už v sobotu totiž hrají ve Žďáru nad Sázavou.

10. kolo, středa 25. 10. 2023

HC AZ Havířov 2010

9:1 (4:1, 4:1, 1:0)

HC Slezan Opava

Branky a nahrávky: 7. Haas, 12. Pawliczek (Spratek, Bednář), 14. Franek (Kunc, Spratek), 18. Franek (Bednář, Klimša), 24. Pavlík, 26. Franek (Apolenář, Ščurek), 30. Kratochvil (Apolenář, Spratek), 38. Klimša (Franek, Ficek), 57. Apolenář (Kratochvil) – 10. Kadula (Štěpánek). Rozhodčí: Vaněk – Rychlý, Návrat. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1326.

Sachr (Šindelka) – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (A), J. Křivohlávek, Franek – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Pavlík, Haas (C) – Bednář. Trenér: Jiří Raszka.

Slíž (21. Urbisch) – Šindelář (C), Pachula, Ervasti, Štěpánek, Thiel, Jak. Ludvík, Backa, Horizral – Krupa, Stuchlík, Rousek (A) – Kadula, Brada, Dobša – Kotásek, Štindl (A), Hradil – Hendrych, Beránek, Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal

Slezan v Havířově nejprve čelil domácí přesilovce, po jejímž ubránění se překvapivě mohl ujmout vedení. Kryštof Stuchlík se po vzoru Tomáše Hertla snažil Sachra překvapit zakončením mezi vlastníma nohama, nicméně neuspěl. Vzápětí se poprvé rozsvítilo červené světlo na druhé straně. Marek Haas přihrával kotouč před branku, kde se ke smůle hostů od Jiřího Šindeláře hrací předmět odrazil za záda bezmocného Slíže. O necelé tři minuty později však bylo vyrovnáno, pohotovou ranou z pravého kruhu o sobě dal vědět Kryštof Kadula - 1:1.

Bohužel, tato branka se později ukázala ze strany hostů býti jedinou. V čase 11:01 poslal favorita znovu do vedení z dorážky Dominik Pawliczek, za dalších 147 vteřin potrestal Dobšův faul přesnou střelou z mezikruží kanonýr Tomáš Franek. Tentýž hráč se v čase 17:06 v početní výhodě prosadil ještě jednou, do kabin se tak šlo za stavu 4:1 pro domácí.

Trenérský štáb Slezanu se tak do další dvacetiminutovky logicky snažil něco změnit a v brance tak Marka Slíže nahradil Jakub Urbisch, pro nějž se jednalo o první start v sezoně.

Havířov však byl na koni, Slezan navíc po třech odehraných minutách vyrobil chybu v rozehrávce, kterou potrestal bekhendovou kličkou Šimon Pavlík. Pošesté se havířovští fanoušci radovali po pohotové teči Tomáše Franka, která znamenala jediné - hattrick. V čase 29:04 to bylo už 7:1, další branku domácích přidal po rychlé kombinaci Šimon Kratochvil. Na konci druhé části hry si nejprve vysloužil potlesk tribun odvoláním faulu soupeře Kryštof Kadula, poté nicméně Havířov ještě jednou udeřil. Zcela osamocený David Klimša si Urbische položil a bekhendem puk poslal pod víko.

V poslední dvacetiminutovce už se tak řešilo pouze to, jak velký nakonec bude brankový rozdíl. Opava dlouho ofenzivě domácích odolávala a vytvořila si i několik solidních příležitostí, poslední slovo však měl přeci jen nakonec AZet. Konkrétně Jakub Apolenář, který tři a půl minuty před koncem uzavřel na 9:1.