Zeď jménem Kořének byla zbourána pouze jednou, Slezan podlehl Vyškovu

• sobota 11. listopadu 2023

Opavští hokejisté podruhé v sezoně na krnovském ledě prohráli. Po brněnské Technice nestačili na další Jihomoravany - z polského příhraničí si tři body odváží Vyškov. Ten k vítězství dovedl především fantasticky chytající Michal Kořének, který svým výkonem frustroval hráče Slezanu, jejichž hra postupem času bohužel upadala. Šanci na reparát mají Opavští ve středu, kdy znovu v Krnově hostí trápící se Kopřivnici.

14. kolo, sobota 11. 11. 2023

1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

HC Vyškov

Branky a nahrávky: 43. Brada (Vojtovič, Štindl) – 7. Janeček (Dluhoš), 32. Janeček (Mikulík), 44. Studený (J. Štefka, D. Vašíček), 47. Lehečka (Mikulík). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Klimek. Diváci: 273.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Lehotský, Ervasti, Štěpánek, Thiel, Jak. Ludvík, Backa – Brada, Káňa (A), Vojtovič – Dobša, Stuchlík, Rousek (A) – Häring, Beránek, Štindl – Krupa, Vašenka, Kadula – Kotásek. Trenér: Pavel Zdráhal.

Kořének (Synek) – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, D. Hohl, Žižka (C), Mikulík – Komínek (A), Krejčiřík, Lehečka – D. Vašíček, Janeček, Sebera – J. Štefka, D. Štefka, Kořenek – Tomajko, Lekeš, Popelka. Trenér: Michal Konečný.

Utkání Opavy s Vyškovem se už od prvních minut hrálo ve vysokém tempu. První branky se téměř tři stovky přítomných fanoušků dočkaly po necelých sedmi minutách hry a kotouč bohužel skončil v opavské síti. Jan Dluhoš se dostal k ráně mezi kruhy, puk sice netrefil úplně ideálně, ale před brankou se k teči dostal Michal Janeček a hosté vedli. V polovině první části hry dostal od Stuchlíka nabito Rousek, jeho dělovka ale skončila jen těsně vedle. Slezan si pak ještě zahrál dvě přesilovky, nicméně vyrovnání se nedočkal. Nejblíže byl Radim Štěpánek, který svou ranou krátce po vhazování trefil tyč.

Po změně stran měli Vyškovští lehce navrch. Už po půl minutě hry obral Káňu Komínek a hosté jeli do brejku. Komínek to vzal na sebe, ale trefil naštěstí Marka Slíže. Pořádné problémy opavské defenzivě v dalších minutách dělal Michal Janeček. Ten se neustále pohyboval před domácí brankou a dařilo se mu tečovat jednu střelu za druhou. Za svou aktivitu byl navíc v čase 31:20 odměněn druhým gólem v utkání. K potrestání Štindlova faulu potřeboval Vyškov pouhých pět sekund, poté se Michalu Janečkovi podařilo tečovat střelu Mikulíka – 0:2. Na konci druhé části hry ještě zaujalo efektní zakončení Sebery, který si strčil při zakončení hůl mezi nohy, Slíže ovšem nenachytal.

Slezan tak ve třetí třetině musel dohánět dvoubrankové manko, domácí střelci ale dlouho neuměli najít recept na neuvěřitelně chytajícího Michala Kořénka. Kouzlo zlínské dvojky bylo odčarováno v čase 42:45. V přesilovce tečoval střelu Vojtoviče přímo do horního růžku Marek Brada. Jenže místo snažení se o vyrovnávací trefu přišla vzápětí studená sprcha v podobě třetí branky Vyškova. Hosté v přesilovce sehráli povedenou kombinaci, na jejímž konci přímo před brankou zakončoval pod padajícího Slíže Adam Studený. O tři minuty později už to bylo 1:4, úspěšnou dorážku si před opavskou brankou připsal Jakub Lehečka. V tu chvíli bylo de facto hotovo. Několik šancí si sice ještě Opava vytvořila, Vyškov ale zápas dohrál bez větších potíží.

Trenére, jak moc dnes o výsledku rozhodl brankář Vyškova Michal Kořének?

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Myslím si, že kdyby dneska nepřijel, tak jsme po první třetině vedli 5:1 a bylo po zápase. Za dvě třetiny toho klukům nemůžu moc vyčíst, snad kromě jednoho faulu. Tři branky jsme ale dostali v oslabení, takže je celkem zřejmé, co zápas rozhodlo. My jsme ale měli nějaké z našich šancí proměnit, první třetinu jsme měli dobrý tlak a soupeře jsme výrazně přestříleli. Vyškov ale hrál na brejky a po našich zbytečných faulech proměnil přesilovky. Mrzí mě, že místo toho, abychom se po brance 1:2 hnali za vyrovnáním, začali jsme dělat z frustrace nesmyslné fauly, což nás stálo zápas. Velké problémy nám dělal Vyškov před brankou, nebyli jsme schopní si s tím poradit.

Zmiňujete zbytečné fauly. Budete to nějak v kabině řešit?

Je čerstvě po zápase, jsem ještě v nějakých emocích. Porážku přijímám, Kořének dnes chytil i nemožné, vadí mi ale, že jsme třetí třetinu prosrali zbytečnými fauly. Nebylo to z naší strany profesionální. Už jsem klukům v kabině něco řekl, ale nechci dělat nějaké předčasné závěry a nechám si to ještě projít hlavou.

Tušil jste už před utkáním, že by Kořénkova přítomnost v brance Vyškova mohla být velkým problémem?

To, že bude chytat, jsem věděl už dopoledne. Říkal jsem si, že to pro Vyškov po několika porážkách bude veliký impulz. Začali jsme skvěle, tak jsem si říkal, že to tam musí padnout, ale chytal opravdu fantasticky. Bylo vidět, že je jistý a prokázal své kvality. Každopádně musíme teď dát hlavy nahoru, protože náš výkon nebyl špatný. Nemáme se za co stydět, ve středu máme Kopřivnici a musíme zabrat.