Slezanu to nešlo, Opava Brodu doma podlehla

• sobota 16. prosince 2023

Slezan v domácím prostředí potřetí v řadě padl. Opavští hokejisté šli sice s Havlíčkovým Brodem do vedení zásluhou Kryštofa Stuchlíka, jenže po změně stran vyrovnal v přesilovce Valášek. Ve třetí třetině pak Opavu pohřbil nešťastný odraz od zadního mantinelu, kterého využil Filip Pártl. Červenobílí už ani přes závěrečnou hru v šesti sílu na vyrovnání nenašli.

23. kolo, sobota 16. 12. 2023

1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 20. Stuchlík (Rousek, Káňa) – 24. Havlát (Valášek, J. Novák), 48. Pártl. Rozhodčí: Šico – Vengřín, Voznička. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 213.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Backa, Ervasti, Lehotský, Thiel, Jak. Ludvík, Pachula, Krupa – Stuchlík, Káňa (A), Rousek (A) – Brada, Štindl, Dobša – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Hendrych, Häring.

Maláč (Nedvěd) – J. Novák (A), Čermák, Vala, A. Dvořák, D. Vacík, Benák – Endál, Valášek, Pavelec – Voříšek (A), P. Kuchta (C), Havlát – Holenda, Pártl, Křehlík – Dymák.

Sobotní utkání na ledě Krystal arény příliš krásy nepobralo. Opavští měli už v sedmé minutě dlouhatánskou čtyřminutovou přesilovku po vysoké holi Lukáše Endála, sehráli ji ovšem hrůzostrašně a Maláče vůbec neprověřili. Krátce po návratu z trestné lavice pro hvězdu hostujícího výběru utkání skončilo po faulu Vojtoviče, Endál si zřejmě udělal něco s kolenem. Ale pojďme zpátky k zápasu. Na ledové ploše totiž měli několik šancí Havlíčkobrodští. Valovu ránu vyrazil Slíž, vzápětí opavského gólmana zachránila pravá tyčka při střele Roberta Havláta. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za stavu 0:0, Slezan udeřil. Kryštof Stuchlík v přesilovce nic nevymýšlel, puk z vrcholu pravého kruhu nahodil na branku a Maláč přes shluk těl zřejmě neviděl – 1:0.

Po změně stran ale bylo brzy srovnáno. Tomáš Rousek ve středním pásmu zbytečně podrazil Čermáka a Opava za to pykala. Robert Havlát se také v početní výhodě odhodlal k velice podobné střele jako Stuchlík a taktéž byl odměněn gólovou radostí. Vrátit domácím vedení mohl Štindl, jehož ránu na zadní tyč však Maláč vyrazil. Druhá třetina byla celkově hodně ospalá, ani jeden z týmů se do šancí nedostával.

V podobném duchu se nesla i perioda třetí, ale Bruslaři v ní zasadili rozhodující úder. A to dosti kuriózním způsobem. Jeden z opavských obránců chtěl kotouč poslat za vlastní brankou po mantinelu, puk se ale od hrazení odrazil přímo před branku, kde číhal Filip Pártl. Právem zmatený Marek Slíž nestačil reagovat a forvard Havlíčkova Brodu pohotově puk uklidil pod břevno. Opava se s výsledkem ještě snažila něco udělat, pět minut před koncem měla k dispozici přesilovku, ale prodloužení si domácí nevynutili ani při závěrečné hře bez brankáře.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Je to těžké. Chuť, bojovnost i touha vyhrát, to tam z naší strany všechno bylo, ale jsme zkrátka unavení. Dochází nám šťáva. Bylo to vidět. Hlava by chtěla, ale nohy nejdou, Brod nás pohybem předčil. Marek nám nicméně znovu dal šanci vyhrát a mě jenom sere, že jsme prohráli takovou dementní brankou, kdy se to odrazí od zadního mantinelu. Po druhé třetině jsem věděl, že budeme rádi za bod, ale ani na ten jsme neměli.