Slezan třikrát smazal kopřivnické vedení, nakonec jej ale potopila vlastní hrubka

• středa 03. ledna 2024

Zajímavé utkání sledovali fanoušci, kteří při první novoroční středě zavítali na utkání Kopřivnice s Opavou. Domácí hokejisté šli v duelu třikrát do vedení, třikrát však měl jejich náskok jepičí život. Zápas nakonec rozhodlo až posledních pět minut. Vítězný gól Kopřivnice bohužel vstřelil po nepovedené přihrávce kapitána Jiřího Šindeláře Dominik Raška a čtvrtou odpověď už v závěru Slezan nenašel.

26. kolo, středa 3. 1. 2024

HC TATRA Kopřivnice

4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kelnar (Indrst, Hrůzek), 19. O. Sluštík (Raška, Suchý), 29. O. Sluštík (Raška), 55. Raška – 6. Dobša (Brada, Šindelář), 21. Káňa (Rousek), 30. Vašenka. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Klimek. Diváci: 524.

Kubáň (Baldik) – Petrek, Hrůzek, Andrle, Marek, Kelnar, Zeman, Spurný, Fojtík – J. Mach (C), O. Sluštík (A), Kubík – Raška, Indrst, Suchý (A) – Brodek, Pargáč, Pastor – Velecký, Pindel, A. Urban. Trenér: Ladislav Majkius

Slíž (Nowak) - Šindelář, Backa, Štěpánek, Ervasti, Ludvík, Lehotský, Bílek, Pachula - Rousek, Stuchlík, Káňa - Štindl, Brada, Dobša - Vojtovič, Beránek, Vašenka - Häring, Kotásek, Hradil - Buršík.

Opavští do utkání v Kopřivnici nasadili také mladého beka Matěje Bílka, který sezonu rozehrál v Hodoníně. Byla to však bohužel hostující defenziva, která inkasovala jako první. V čase 3:31, jen těsně po vypršení opavského trestu za příliš mnoho hráčů na ledě, se totiž do puku opřel z pravého kruhu Petr Kelnar a Kopřivnice rychle vedla. Tatrovákům ale vedení vydrželo pouhé dvě a půl minuty. Pak totiž dobrou orientaci v předbrankovém prostoru prokázal David Dobša, který přesilovkovou střelu dorazil za záda bezmocného Andrease Kubáně. Po faulu Kubíka mohli jít Slezané dokonce do vedení, ale další početní výhodu nevyužili. A tak si domácí v závěru první periody podruhé vzali slovo. Po střele od modré vznikla před Slížovou svatyní nepřehledná situace, ve které se nakonec puku ujal Ondřej Sluštík a Kopřivnice po jeho zakončení podruhé vedla.

Po změně stran bylo však znovu srovnáno. Formu z konce kalendářního roku si přenesl veterán Tomáš Káňa, který úspěšně dorazil Rouskovu střelu z mezikruží. Pak byly k vidění šance na obou stranách a bohužel to byli do třetice domácí, kteří se znovu ujali vedení a znovu se tak stalo po dorážce. Tentokrát vyrazil Marek Slíž Raškovu střelu k osamocenému Ondřeji Sluštíkovi. Jenže Opava znovu bleskově upravila skóre. Hosté získali kotouč v rohu útočné třetiny a poslali jej před Kubáně, který se záhy ocitl mimo ideální postavení. Toho dokonale využil bekhendem Jan Vašenka - 3:3. V čase 31:28 se Slezan radoval z další branky. Rouskovi ale zakončení do prázdné branky úplně nevyšlo, čehož využil ke skvělému zásahu hokejkou na brankové čáře Andreas Kubáň. Rozhodčí k nelibosti hostující střídačky usoudili, že byl ještě puk ve hře. Chvíli poté ještě Vojtovič orazítkoval z levého kruhu tyč.

V poslední části hry Kopřivničtí převzali otěže utkání a byli aktivnějším týmem. Několik obrovských šancí Slezan přežil i díky výborně chytajícímu Marku Slížovi, Raška navíc v úniku napálil tyčku. Když už se zdálo, že zápas pomalu míří do prodloužení, přišla v 55. minutě pro Slezan pohroma. Jiří Šindelář rozehrával zpoza vlastní branky, při přihrávce ale kotouč netrefil vůbec ideálně a puk se jen došoural přímo před opavskou klec. Tam pohotově hrací předmět za záda překvapeného brankáře Opavy uklidil Dominik Raška. Čtvrtou odpověď už Slezan ani přes závěrečnou hru šesti proti čtyřem nenašel a tři body tak zůstávají v Kopřivnici.

Trenére, výkon dnes nebyl dvě třetiny vůbec špatný, ale zápas skončil dost nešťastně…

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Čtyřicet minut jsme byli jednoznačně lepším týmem, většinu času jsme strávili v útočné třetině. Dělali jsme ale chyby z přemíry snahy, z toho jsme dostávali branky. Je škoda, že nám tam nepadnul ten gól na 4:3, kluci říkali, že to bylo za čárou, ale rozhodčím to nemám za zlé, takové situace jsou strašně těžké. V poslední třetině byl soupeř lepší, aktivnější a přehrával nás. Vzali jsme si šest minut před koncem timeout, ale bohužel jsme vyrobili obrovskou hrubku, nahráli jsme soupeři před branku a gólman byl bez šance. Za mě to dnes bohužel jsou ztracené body.

V obraně za nás dnes nastoupil dvacetiletý Matěj Bílek, který hrál naposledy v Hodoníně. Jak se jeho příchod upekl?

Přišel teprve včera, dneska po zranění Backy odehrál jen třetí třetinu. Potřebuje se s týmem nejprve trochu sžít a uvidíme, co nám přinese. Zatím jsme s Hodonínem domluvení na hostování do konce ledna.