Slezan vybojoval první tři body roku 2024, Slíž má čisté konto

• sobota 06. ledna 2024

Opavští hokejisté se v sobotu sice na tři body nadřeli, nakonec si je ale v souboji s Velkým Meziříčím připsali. Nasměroval je k nim ve druhé třetině Radim Štěpánek, jehož nenápadná přesilovková rána otevřela skóre utkání. V poslední části hry Slezan drama nepřipustil, na 2:0 nejprve zvýšil Alex Kotásek a pojistku do prázdné přidal Tomáš Káňa. Marek Slíž si navíc připsal první čisté konto v červenobílém dresu.

27. kolo, sobota 6. 1. 2024

3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

HHK Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 34. Štěpánek, 51. Kotásek (Hendrych), 59. Káňa (Rousek). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Gebauer – Rychlý, Frais. Diváci: 239.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Pachula, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Bílek – Káňa (A), K. Stuchlík (A), Rousek – Häring, Brada, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal

Vejmelka (J. Juda) – Slabý (A), Ambrož (C), Chvátal, Trnka, Vlašín (A), Lašák, Kochánek, D. Dolníček II – Strnad, M. Juda, Doležal – Vedral, Juráň, Paleček – Kotrba, Kuba, Broža – Šantora, Burian, A. Horký. Trenér: Jiří Adam

Sobotní utkání se v Krystal aréně rozjíždělo pozvolna. Hned v úvodu zahrozili párkrát hosté, ale o žádné zásadní příležitosti se nejednalo. Poté postupně začala otěže hry přebírat Opava, ta si ovšem musela hlídat zadní vrátka, jelikož Horáci hrozili primárně z brejků. Jeden takový přišel na začátku osmé minuty, kdy na útočné modré zůstal osamocený Milan Strnad. Ten dostal kotouč do jízdy, tváří v tvář Slížovi však neuspěl. Vzápětí vybídl ke střele z mezikruží Rousek Šindeláře, jenže opavský kapitán zamířil těsně vedle. Potom následovala vyloučení na obou stranách, jenže ani jeden z týmů své početní výhody nesehrál dobře. Před koncem první části hry ještě Tomáš Káňa zblízka trefil spojnici.

Po změně stran jsme na tutovku museli čekat až do 26. minuty, kdy Kryštof Stuchlík v opavské přesilovce vjel do třetiny a rychle vypálil. Lukáš Vejmelka, mladší bratr slavnějšího Karla, kotouč neudržel, byť si myslel, že jej má. Nicméně touš ležel přímo vedle něj a Stuchlíkovi se podařilo jej dorazit, jenže hosty zachránil jeden z obránců, který puk odpálil z brankové čáry. Na branku jsme tak čekali až do času 33:56. Slezan měl na ledě znovu výhodu jednoho muže a Radim Štěpánek to vzal na sebe. Po přechodu do pásma vyslal na branku Velmezu křižnou ránu zápěstím a kotouč skončil v pravém horním růžku – 1:0. Za další minutu mohlo být srovnáno, to ale odmítl Marek Slíž, jenž vychytal unikajícího Doležala lapačkou. Velké Meziříčí pak přežilo ještě jeden závar před vlastní klecí.

Hned na začátku třetí části hry hosté měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku, která trvala třicet sekund. A souběžně s návratem prvního trestance domácí přežili asi nejkrizovější moment. Miroslav Juda zblízka zakončoval na opavskou klec, rána mu ale nesedla a puk se mezi tři tyče nevešel. Slezan od té chvíle byl na koni a šel si za vítězstvím. Pojistka přišla devět minut před koncem. Hendrych vybojoval kotouč v rohu kluziště, poté si to štrádoval směrem na branku a natáhl na sebe bránící hráče. Tím mezi kruhy uvolnil Alexe Kotáska, jehož rána z první se od břevna odrazila do brány. To Opavské uklidnilo a do výraznějších šancí už Slezan soupeře nepustil. Třetí branku pak ještě do prázdné přidal Tomáš Káňa a bylo hotovo. Tečku za utkáním pak ještě udělal Jakub Ludvík, který v pěstním souboji porazil Petra Slabého.

Trenére, dnešní výkon možná nebyl úplně přesvědčivý, o to jsou ale ty body asi cennější.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Je to tak. V Kopřivnici jsme body ztratili, hráli jsme tam dvě třetiny pohledný a atraktivní hokej, tlačili jsme se do brány, bohužel nám to tam nenapadalo. Dneska to byl diametrálně jiný výkon a v Kopřivnici bychom s ním šanci na úspěch neměli. Měli jsme ale to štěstí, že nám soupeř nedál gól, což se nám podařilo potrestat krásným gólem Radima Štěpánka. Ten nás uklidnil, začali jsme hrát mnohem lépe a především třetí třetinu jsme po taktické stránce zvládli skvěle.

Zápas dnes ovlivnilo hodně přesilovek, které ani jednomu týmu moc nešly. Čemu přičítáte to, že jsme v oslabeních Velmez nepouštěli do šancí?

To nevím, ale byl bych samozřejmě rád, kdyby to bylo naší dobrou obranou. Byli jsme rozestavení tak, abychom soupeři znemožňovali přímou střelu a k dorážkám se taky nedostávali. Jsou sice poslední, ale za svůj dnešní výkon se nemusí stydět, dost nám to zkomplikovali. Kdyby měli trochu štěstí, nemuseli jsme všechny body mít.

V posledních utkáních je mimo sestavu Tomáš Krupa. Co se s ním děje?

Tomáš se bohužel rozhodl, že s hokejem skončí, protože dojížděl až z Přerova a obecně jej to přestalo naplňovat. I vzhledem k naší současné marodce je to velká škoda, ale měl jsem s ním několik pohovorů a nešlo jej zlomit.