Opava v Hodoníně neudržela vedení, nakonec má bod

• sobota 13. ledna 2024

Souboj o třetí místo nezklamal. Více než tisíc diváků na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně sledovalo zajímavou bitvu, která musela bavit. Slezan v duelu sice prohrával, góly Rouska a následně také Šindeláře v oslabení ale zápas otočil. Jenže v početní nevýhodě inkasovali i Opavští, kteří v závěru neproměnili několik tutovek a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm rozhodl z úniku Matěj Mach a Slezané tak vezou bodík.

29. kolo, sobota 13. 1. 2024

SHKM Hodonín

3:2p (0:0, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Mat. Novák (M. Mach), 38. Riedl (Luža, Dobiáš), 64. Weintritt (P. Krejčí, D. Rauš) – 26. Rousek (Šindelář, K. Stuchlík), 31. Šindelář (Rousek). Rozhodčí: Čech – Smetková, Vískot. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1005.

Piták (Dolíška) – Riedl, D. Rauš (A), Sedláček, Vyrůbalík, L. Stuchlík, J. Švejda – Hložánek, Luža, Dobiáš – Mat. Novák, M. Mach, Sajdl (C) – Bachánek, Weintritt, P. Krejčí (A) – Štědrý. Trenér: Aleš Bachánek.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Bílek – Brada, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Kotásek, Häring, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Wendelín, Štindl, Buršík. Trenér: Pavel Zdráhal.

Zápas o třetí místo od prvních minut bavil a Marek Slíž už po čtyřiceti sekundách musel řešit přečíslení Baníku. Následovala vyloučení na obou stranách, žádný z týmů si však výraznější šanci nevytvořil. Skóre mohl v sedmé minutě otevřít Jan Štědrý, jeho střela na zadní tyč ale skončila jen na tyči. Opava na první tutovku čekala do patnácté minuty. Tomáš Rousek získal puk v útočné třetině, od pravého kruhu si sjel až k brance a snažil se kotouč přehodit nad levým betonem Pitáka, záměr mu ale nevyšel. Po dvou dalších vyloučeních se tak do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Ten se po změně stran velice rychle změnil. Po Bradově střele vznikla před brankou Hodonína obrovská skrumáž, hosté ale puk za brankovou čáru nedotlačili. A tak přišel trest. Mach na pravém kruhu uvolnili Matěje Nováka, který si kotouč potáhl směrem na Slíže a vzápětí opavskému brankáři povedenou ranou nedal šanci – 1:0. Vyrovnáno bylo o dvě a půl minuty později. V přesilovce nabil Šindelář Tomáši Rouskovi a na ránu z voleje Dominik Piták nestačil zareagovat. V polovině zápasu šel Slezan dokonce do vedení, přičemž střelec a asistent první opavské branky si prohodili role. Baník se v početní výhodě zapomněl ve čtyřech hráčích v útočné třetině, čehož využil k dlouhému pasu Tomáš Rousek. Jiří Šindelář si kotouč zpracoval, vjel s ním do pásma soupeře a ranou nad levý beton Pitáka poslal Opavu do vedení. Jenže domácí udeřili totožným způsobem. Taktéž v početní nevýhodě se před branku červenobílých dostal Luža, kterého museli hosté faulovat. Jenže hodonínský útočník ještě vymyslel zadovku pro Vojtěcha Riedla, který pohotovou ranou touš poslal za záda rozevlátého Marka Slíže.

Třetí třetina ve svých prvních deseti minutách příliš krásy nepobrala a diváci sledovali jedno přerušení za druhým, oba celky kupily ofsajdy a zakázaná uvolnění. Až ve druhé polovině třetí tercie byl k vidění opět pohledný hokej, který přinesl několik tutovek Opavy. Ty dvě největší měl Tomáš Rousek. Opavský snajpr nejprve zakončoval přečíslení dvou na jednoho těsně vedle, následně mu v úniku nevyšla klička. A tak zápas i přes další šance Slezanu dospěl do prodloužení.

Tam Slezanu ujel Matěj Mach, který svou střelou vyzrál na Slíže. Druhý bod tak i přes závěrečnou převahu Opavy zůstal v Hodoníně.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Ztracených bodů je škoda. Ve vlastním oslabení jsme se dostali do vedení, my jsme si to pak ale před koncem druhé třetiny nepohlídali a soupeř nám to oplatil stejnou mincí. V závěru třetí třetiny jsme měli spoustu šancí rozhodnout, ale nespadlo nám to tam, což nás mrzí. Příležitosti byly i v prodloužení, pak nám ale Hodonín dal gól de facto z ničeho. Trošku mě štve, že nás teď táhnou dvě pětky, protože to dál není únosné a ti kluci se vyšťaví. Někteří hráči budou muset přidat a týmu pomoct.