Opava s Valmezem pohodlně vyhrála a třetí místo má znovu na dohled

• středa 17. ledna 2024

Konečně pohodlné vítězství. Opavští hokejisté si ve středu bez větších problémů v Krnově poradili s Valašským Meziříčím. První i druhou třetinu vyhráli poměrem 3:1 a v poslední dvacetiminutovce se tak duel víceméně dohrával. Dvěma góly výhru režíroval Tomáš Rousek, potěší určitě i branka Adama Beránka, který se prosadil poprvé v sezoně. Vzhledem k porážce Hodonína ve Vyškově už navíc Slezan ztrácí pouhý bod na třetí místo.

30. kolo, středa 17. 1. 2024

6:2 (3:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Krejsa (Jak. Ludvík, Káňa), 6. Rousek (Brada, K. Stuchlík), 16. Rousek (Brada, K. Stuchlík), 26. Vašenka (Beránek, Vojtovič), 36. Beránek (Jak. Ludvík, Vašenka), 39. K. Stuchlík (Šindelář, Rousek) – 15. Vaňo (Sviták), 30. Stodůlka (Vaňo, Velikovský). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vojtášek. Diváci: 183.

Slíž (41. Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Adamec, Pachula – Brada, K. Stuchlík, Rousek (A) – Slusarczyk, Káňa (A), Krejsa – Vojtovič, Beránek, Vašenka – Kotásek, Štindl, Hendrych. Trenér: Pavel Zdráhal.

Ševců (Slovák) – Holiš, Liss, Kočí, Sviták, Velikovský, Baroš – Melenovský, Martiník, Finsterle (C) – Lukačka, Vávra (A), Gola – Stodůlka, Vavřík (A), Vaňo – Kozubík, Romančík, Pokorný. Trenér: Lukáš Plšek.

Opava měla s Valmezem luxusní vstup do zápasu a brzy vedla o dvě branky. Po nahození Ludvíka od modré před brankou už v páté minutě tečoval mimo dosah Ševců puk Josef Krejsa. O dalších 90 sekund později Bobři vyrobili ve vlastní třetině hrubku a do mezikruží nahráli přímo na hůl Tomáši Rouskovi. Ten velkorysou nabídkou nepohrdnul a střelou o pravou tyč zvýšil na 2:0. Valmez se do zápasu na chvilku vrátil v 15. minutě dorážkou Romana Vaňa, jenže hned vzápětí Brada před branku nahrál Tomáši Rouskovi a ten pohotovou ranou upravil na 3:1 pro domácí. Tento stav vydržel až do první sirény.

Po změně stran Slezan své vedení zvýšil. Ve 26. minutě vyhrál Beránek vhazování v útočné třetině, před Vojtoviče se puk dostal až na zadní tyč k Janu Vašenkovi a Kryštof Ševců neměl šanci se přesunout včas – 4:1. Bobři pak sice neproměnili početní výhodu, krátce po jejím konci to ale bylo 4:2. Daniel Stodůlka si z levého kruhu sjel blíže opavské brance a puk přesnou střelou dostal za Slížova záda. Valachy tato branka nakopla a mohli se prosadit i potřetí, dvakrát však Slíže zachránila branková konstrukce. Závěr druhé periody tak znovu patřil Opavě. Velká radost vypukla na opavské střídačce v čase 35:34, když parádní křižnou přihrávku Jana Vašenky zužitkoval střelou do poloprázdné kleceAdam Beránek. Centr třetí opavské formace konečně prolomil své střelecké trápení a dočkal se první branky v sezoně. Gólový účet zápasu ještě o chvíli později uzavřel v přesilovce Kryštof Stuchlík, který si kličkou pohrál se svým jmenovcem v brance Valmezu a kotouč zasunul za přední tyč.

Po čtyřiceti minutách tak bylo de facto jasné, že utkání se bude už jen dohrávat. Slezan toho využil k vystřídání brankářů, Marka Slíže nahradil Antonin Nowak. A ten si vedl výborně, poradil si s několika nebezpečnými situacemi a ani jednou neinkasoval. Opava tak zvítězila 6:2.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Konečně jsme dnes odehráli klidné utkání. Párkrát jsme sice soupeři dali možnost vrátit se do hry, Valmez dal nejprve na 2:1 a pak na 4:21, měli tam i několik tyček, ale naštěstí nepřišla branka, která by nás znervózněla. Celkově to ale bylo z naší strany klidné a po dvou třetinách jsme věděli, že to dnes dobře dopadne. Třetí třetinu jsem si konečně mohl užít, jsem taky rád, že jsme ve třetí třetině mohli nechat odpočinout Marka Slíže a dochytal to Tonda Nowak, který se role zhostil výborně. Měli jsme dnes znovu mladé kluky z Vítkovic, první zápas odehráli velice dobře s Markem Bradou, ale v Hodoníně jsme Marka posunuli do první pětky a fungovalo nám to. Proto jsme dnes Krejsu se Ślusarczykem dali do lajny s Tomášem Káňou a myslím si, že ten mix dravého mládí se zkušeností přinesl své ovoce.