Slezan nezvládl poslední třetinu a sezóna pro něj končí

Zápas17.2.2011 | Filip Lefenda, Jan Šimek
K odvetnému duelu čtvrtfinále druhé ligy do Opavy přicestovali šumperští Draci spolu s početnou výpravou fanoušků. Oba tábory se v průběhu zápasu staraly o skvělou atmosféru. Na první branku museli fanoušci čekat až do 45. minuty, kdy prostřelil Šindeláře Tesařík. Hosty vedoucí gól nakopl a po dalších třech přidaných přesných trefách se radují z postupu do semifinále. Pro Opavu tak letošní sezóna skončila, je však potřeba hráčům za odvedené výkony poděkovat!
ČF1, čtvrtek 17.2.2011
0:4(0:0, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 45. Tesařík (Haas), 47. Hulva (Drtil), 49. Ambruz (Vrdlovec), 55. Červenka (Drtil). Rozhodčí: V. Šutara - M. Vengřín, T. Záviský. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Průběh utkání: 0:4.
HC Slezan Opava: Šindelář - Kukol, Tichý, Bednárek, Vrábel, Tůma - Grofek, Měch (55. Kříž), Pavelek - Černý, Mlýnek, Kocián - Herman, Polok, Chalupa
Salith Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Drtil, Navrátil, Novosad, Meluzín, Brunec, Ambruz, Hulva, Vrdlovec, Haas, Velecký, Červenka, Fischer, Cink

Komentář k zápasu

První dějství nabídlo velmi vyrovnanou podívanou, vícero šancí si však vypracovali hokejisté Šumperka. V úvodních několika minutách se hra přelévala ze strany na stranu, gólmani však ze svého repertoáru nemuseli vytahovat žádné extra zákroky. Až teprve ve 12. minutě zasahoval domácí gólman Šindelář i přes značně zakrytý výhled proti tvrdé střele Meluzína a byl úspěšný. V následné hře ve čtyřech se zkoušel z úhlu prosadit hostující Velecký, ale Šindelář byl opět připraven. O zajímavou teč se krátce nato pokusil i exopavský Hulva v dresu Draků, lapačka Šindeláře však byla na místě. Dvě minuty před koncem první tercie pálil Novosad, ale ani jeho projektil z pravého kruhu neohrozil jistého Šindeláře v opavské svatyni.

Do druhé třetiny se vstupovalo za bezbrankového stavu, ale hned po čtrnácti sekundách druhého dějství se to mohlo změnit. Brunec se dostal k odraženém puku v mezikruží, ale Šindelář opět kraloval. Ve 26. minutě napřáhl od modré kapitán Šumperka Holík, ale rozezvučel pouze mantinel za domácí brankou. O čtyři minuty později opět výtečně clonil Hulva a poté se dostal i k dorážce, ale obranná hráz jménem Šindelář byla znovu proti. Z rychlého brejku zahrozila také Opava. Přečíslení dva na jednoho sehráli Černý s Mlýnkem, ale prvně jmenovaný napálil pouze beton Štůraly. Ve 36. minutě se ještě rychlou dorážkou prezentoval agilní Hulva a jen o několik centimetrů minul levou tyčkou opavské klece.

Pokud se daly první dvě periody utkání nazvat jako vyrovnané, o té třetí se to již alespoň co se výsledku týče říci nedalo. Hosté ze Šumperka hned na jejím počátku ohrozili Šindeláře velkým náporem, ale vypůjčený gólman z extraligových Vítkovic ve spolupráci se svoji obranou dokázal požár v pásmu Opavy uhasit. Ve 45. minutě se poprvé rozhoupala síť v brance Slezanu. Puk si dlouho připravoval obránce Tesařík a možná právě proto byla jeho tvrdou pumelice od horní tyčku tak přesná - 1:0. . O chvíli poté dorazil do poloprázdné branky Hulva kotouč, jenž se odrazil o zadní mantinel a rozjásal šumperské fanoušky podruhé. Se Slezanem to v tu chvíli vypadalo opravdu bledě.

Ještě hůře na tom byli domácí v čase 48:47, kdy vstřelil třetí gól svého mužstva Ambruz, čímž vyhnal desítky lidí z opavského zimáku předčasně domů. Opavští hráči byli jako opaření a na zvrat v utkání již neměli psychické a zřejmě ani fyzické síly, hosté tak již hru i své vedení celkem v pohodě kontrolovali. Když pak několik chvil nato vsítil čtvrtý gól Salithu Červenka o vítězi nebylo pochyb. Pro Slezan tak dnes ne zrovna šťastně skončila čtvrtá druholigová sezona s účastí v play - off v řadě, naopak Šumperk vítězí 4:0, v sérii pak 2:0 a postupuje do semifinále druhé ligy. I přesto je třeba opavským hokejistům poděkovat za předváděné výkony po celý průběh základní části a nadstavby.

Ohlasy trenérů

Kamil Glabazňa (trenér HC Slezan Opava):

Hrát se Šumperkem čtyřicet minut je strašně málo, ty dvě třetiny jsme hráli velmi dobře, a já jsem dokonce věřil, že v té poslední třetině vstřelíme první branku, zápas by vypadal jinak. První gól jsme dostali při hře 4 na 4, kdy jsme nechali velký prostor jejich bekovi, který to trefil krásně, druhý gól bohužel naše špatné střídání, které soupeř využil, a pak už vlastně na ledě bylo jen jedno mužstvo. Myslím, že vše rozhodl ten první gól, my už jsme se potom nezvedli a neměli jsme ani tolik síly, aby jsme to proti takovému týmu otočili. Filip Šindelář dnes podal hodně slušný výkon, ale samozřejmě by to bylo veselejší kdyby se vyhrálo.

Radek Kučera (trenér HC Salith Šumperk):

Jsme moc rádi, že jsme dnes vyhráli a ukončili sérii. To čekání na vedoucí branku bylo dlouhé, určitě nás to trochu znervóznělo, ale naštěstí to tam spadlo a zvládli jsme to.


Aktuálně na webu