Další skvělý výkon! Slezan doma přehrál Havlíčkův Brod

Zápas9.11.2019 | Tomáš Chalupa
Skvělá domácí forma pokračuje! Opavští hokejisté si po bodu se Šumperkem připisují výhru s Havlíčkovým Brodem. Výraznou měrou se na nich podepsal Lukáš Černý, který zaznamenal hattrick.
17.kolo, sobota 9.11.2019
7. Danielčák (Ševěček, Hendrych), 17. Peslar (Černý, Wolf), 23. Danielčák (Štindl, Hendrych), 46. Černý (Cihlář), 48. Rousek (Zelenkov, Šindelář), 53. Černý (Wolf), 60. Černý (Cihlář) – 11. Benák (Třetina, Kliment), 22. Voříšek (Matušík), 25. Semrád (Pospíchal, Mikeš), 56. Vala (Voříšek)
HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Peslar, Ševěček, Chalupa, Zouhar, Zdeněk, Štěpanovský, Šindelář – Rousek, Wolf, Malina, Peterka, Zelenkov, Černý, Danielčák, Hendrych, Cihlář, Kysučan, Štindl, Kovářík
BK Havlíčkův Brod: Holík (Altrichter) – Benák, Semrád, Pospíchal, Krejčí, Vala, Kliment – Holenda, Voříšek, Cachín, Ludvík, Juráň, Kuchta, Třetina, Mikeš, Matušík

V prvních dvaceti minutách se opavští fanoušci dočkali zajímavého hokeje. Skóre otevřel Danielčák, který má do Opavy vyřízeny střídavé starty z Havířova. Poté se Bruslaři dočkali vyrovnání. Po pohledné kombinaci se prosadil Benák. Slezané se ovšem s nerozhodným výsledkem nechtěli spokojit a vrhli síly do útoku. Odměnou jim bylo druhé vedení v zápase. Přesilovkové nahození Peslara se zastavilo až za Holíkem. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1.

Druhá perioda nabídla podobně vyrovnaný hokej. Nejprve vyrovnal na 2:2 Voříšek, pak vrátil Opavě svou druhou trefou v utkání Danielčák. Vedení ovšem nevydrželo Slezanu dlouho, už o dvě minuty později opět vyrovnal skóre v přesilovce Semrád.

Rozuzlení přinesla až třetí třetina, ve které poslal Opavu do vedení po pěti minutách Lukáš Černý. A to Bruslaře dostalo pod deku. Pátou branku Opavy přidal Tomáš Rousek, na 6:3 dával svou druhou brankou Černý a zdálo se, že je hotovo. Havlíčkův Brod se ale ještě vzepřel k odporu. Jiskřičku naděje vykřesal borcům z Vysočiny David Vala, klid Slezanu ale dopřál zkompletovaným hattrickem ranou do prázdné branky Lukáš Černý. Slezan tak potvrdil dobrou domácí formu a bere další tři body.

Ohlasy trenérů

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Podali jsme týmový výkon, využili jsme nějaké euforie, která tady je, a kluci si šli za výsledkem. Chtěl bych vyzvednout nějaká jména, na druhou stranu nechci, aby to vůči někomu vyznělo špatně. Tým funguje od prvního do posledního hráče, někdy to někomu jde líp, někdy hůř."