Další výhra! Slezan ukončil neporazitelnost jižního suveréna

Zápas6.10.2018 | Redakce | FOTO: René Rámiš
Už čtvrtou výhru v řadě si připsali svěřenci trenéra Janečka. Tentokrát Opava zavítala na stadion Žďáru nad Sázavou, který od začátku sezóny neztratil ještě ani bod! Slezan si však z ledu vedoucího celku jižní skupiny odvezl dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. Výkon Slezanů ocenil po utkání i domácí kouč.
8.kolo, sobota 6.10.2018
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Jícha (Peslar, Bureš), 41. Bureš (Jícha) – 30. Peterka (Spratek, Chujac), 50. Malina (Spratek), 62. Šindelář (Černý, Wolf). Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Urubčík. Vyloučení: 5:8, navíc Pleva (Žďár) 10 min. OT, Franek (Žďár) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 752. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Peslar, Kališ – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Jícha, Hasoň, Franek, Stehlík, Wassebauer
HC Slezan Opava: Wanecki – Bijota, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Komentář k zápasu

První třetina nabídla velice svižný hokej z obou stran. Převahu měli domácí hokejisté viditelnou, hosté čekali na svoje šance a pár jich přišlo. Tu největší měl Herman a Rousek. Ten se z levého kruhu dostal před Slámu, ale domácí brankář puk vyrazil. Hermanova střela z mezikruží naopak lízla tyčku. To bylo ze strany Opavy pro první třetinu vše. Plameny tlačily svého soupeře do vlastního pásma a jen díky Waneckému skončilo první dějství bez branek. Obrovskou šanci měl Bureš, jenž dorážel střelu Jíchy, ale hostující brankář se roztáhl na brankovišti a zachytil puk v leže do lapačky.

Druhá třetina pokračovala ve skvělém hokeji, hra se však začala kouskovat četnými vyloučeními na obou stranách. To vyhovovalo více Opavě, alespoň tedy do poloviny zápasu. Díky početním výhodám si Slezan vytvářel nebezpečné šance a Sláma se musel několikrát činit. Na brejk z třicáté minuty ale nestačil, krásnou přihrávku z vlastního pásma vyslal Daniel Spratek a našel na útočné modré Lukáše Peterku, jenž mezi betony prostřelil Slámu – 0:1. Plameny poté vytvořily mohutný tlak, jenž trval až do konce druhého dějství, v brance Opavy ale mistrovsky čaroval Wanecki a když už byl překonán, jako v případě rány Plevy, puk se zastavil o tyčku. Tlak domácích vyústil v přesilovku pět na tři, ve které se ale Opava bojovně bránila a veškeré pokusy domácích znovu vychytal Wanecki. Až při skončení početní výhody vypálil Peslar a jeho střelu tečoval pod horní tyčku Lukáš Jícha - 1:1.

Hned zkraje třetí třetiny rozjásal tribuny žďárských Bouchalek Lukáš Bureš, jenž ze strany dorazil kotouč za Waneckého - 2:1. Plameny pak kontrolovaly hru a vypadalo to, že brzy přidají třetí branku. Opava v polovině třetí třetiny ovšem z ničeho nic srovnala. Nenápadná střela Vlastimila Maliny od modré čáry se po ledě doklouzala až pod betony Slámy a puk zahučel do sítě - 2:2. Do konce zápasu Opava vyhazovala z vlastního pásma jeden kotouč za druhým a hra připomínala spíše prešovský beton, takticky hosté utkání zvládli skvěle.

Zápas dospěl až do prodloužení a v něm se radovali právě opavští hokejisté. Na modré čáře totiž puk získal Jiří Šindelář, jenž zakončil přečíslení dva na jednoho a úspěšně prostřelil Slámu - 2:3.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „Těžký soupeř s velice dobře organizovanou obranou, letos tu takový soupeř ještě nebyl. Myslím, že to byl parádní hokej a vcelku je škoda, že ty soboty nemůžeme hrát kompletní, protože mančaft je zvyklá na čtyři lajny. To není výmluva, ale realita. Opava přijela na čtyři útoky, málokteré mužstvo takhle bruslí. Remíza byla podle mě spravedlivá, gól v prodloužení byl rychlý, tam se zasekli dva hráči a musíme to přijmout, nedá se nic dělat."

Martin Janeček (HK Opava): "Mužstvo nastoupilo odhodlaně postavit se výzvě porazit první tým jižní skupiny a díky obětavosti podpořené Michalem Waneckim jsme jakožto šťastnější tým odjeli ze Žďáru se dvěma body. Před klukama smekám. Dřeli a vzájemně se podporovali."

Filip Lefenda, Ondřej Krásný


Aktuálně na webu