Doma Slezan opět zabral, Kopřivnici dala Opava pět branek

• čtvrtek 01. září 2022

Opava doma v přípravě zůstává stoprocentní. Svěřenci kouče Aleše Tomáška i ve třetím vystoupení před vlastními fanoušky zvládli vyhrát, tentokrát si poradili s Kopřivnicí. Za stavu 3:0 sice Opavští dvakrát inkasovali, nakonec však po divokém závěru berou vítězství 5:3.

přát., čtvrtek 1. 9. 2022

5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 9. Káňa (Rousek, Šindelář), 23. Káňa (Wolf, Thiel), 27. Tomsa (Horný), 56. Šindelář (Rousek), 60. Beránek (Rousek) – 31. Häring (Brodek, Hlaváč), 50. Pavlík (Mach), 57. Mach (Fojtík)

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Thiel, Kocián, Štěpánek, Pachula, Zapletal, Zelenka – Wolf (A), Káňa, Rousek (A), Vašenka, Beránek, Vojkůvka, Buršík, Štindl, Kadula, Tomsa, Horný, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

Slíž (Baldik) – Fojtík, Ficek, Bartošák, Hlaváč, Marek, Petrek – Gola, Sluštík, Mach, Häring, Pavlík, Brodek, Suchý, Moravec, Fojtík. Trenér: Ladislav Majkus.

Zajímavý duel začal šancemi na obou stranách, hosté v úvodu promarnili početní výhodu. A tak Opava v deváté minutě trestala. Tomáš Rousek dostal kotouč ve středním pásmu, z čehož vzniklo přečíslení dva na jednoho. Křižnou přihrávku pak dostal Rouskův jmenovec Káňa, který puk uklidil nekompromisně pod víko. Odpověď mohla přijít záhy, Pitáka ale při střele z kruhů zachránilo břevno.

Po první změně stran Slezan své zvýšil. Petr Wolf vyslal na Slíže střelu, kterou před kopřivnickým brankářem nechytatelně tečoval Tomáš Káňa - 2:0. Hosté se ihned snažili o kontaktní branku, jenže proti byl výborně chytající Piták, na kterém ztroskotal se svým projektilem i Dominik Ficek. Jenže o chvíli později to naopak bylo už o tři branky. Lukáš Horný našel na červené rozjetého Vojtěcha Tomsu a ten kotouč vší silou napálil přímo do vinklu. V polovině zápasu kapitulovali poprvé i Opavští, Piták nestačil na několikátou dorážku z nepřehledné skrumáže. Autorem branky byl Daniel Häring. V závěru druhé části hry se ještě strhla menší mela před brankou Tatrováků, výsledkem byl menší trest pro zadáka Kopřivnice Fojtíka, který si Opava přenesla do poslední třetiny.

V té však Opava výhodu jednoho muže navíc Slezan zužitkovat nedokázal. A nakonec přišla druhá branka Kopřivnických, o kterou se pokusem z nulového úhlu postaral Šimon Pavlík. Velkou příležitost k vyrovnání měla Kopřivnice pět minut před koncem v přesilovce. Jenže udeřilo naopak na druhé straně. Špatného vystřídání hostující obrany využil Jiří Šindelář, který kotouč procedil bekhendem za záda Slíže. Bohužel hned vzápětí snížil Matěj Mach a drama bylo znovu na světě. Obrana Opavských ale v závěru odolávala v relativní pohodě a definitivní podobu skóre určil gólem do prázdné Adam Beránek.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Zápas jsme zvládli za pomyslné tři body, což se samozřejmě počítá, ale musím říct, že s výkonem úplně spokojený nejsem. Viděli jsme spoustu věcí, na kterých musíme pracovat, góly jsme dostali po individuálních chybách, které by se stávat neměly."