Dorost podlehl Spartě na samostatné nájezdy

• sobota 01. listopadu 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Další zápas extraligy dorostenců svedl proti sobě mužstva Opavy a pražské Sparty. Opavští sice nejdříve prohrávali po gólu Merty, ale vzápětí dokázali nepříznivý stav otočit dvěma brankami ve svůj prospěch. Obě mužstva měla v nohách včerejší těžké zápasy a na ledě to bylo znát, a to jak po herní tak i po gólové stránce. Dvě branky Filipa Vaňka dostaly Slezan tentokráte až do loterie samostatných nájezdů, kde nakonec byli úspěšnější hráči z Prahy, kteří nakonec zvítězili 3:2.

18. kolo, sobota 1. 11. 2008

2:3sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

HC Sparta Praha

Branky: 18. Vaněk (Trčka), 36. Vaněk (Trčka) - 12. Merta (Vítek), 49. Dvořáček (Rubeš), 65. Brzobohatý. Rozhodčí: Trombík - Urbánek, Kopřiva. Vyloučení: 7:9, navíc Novák 10 min., Dufek 5+DKU (oba OPA) - Sobotka 5+DKU (SPA). Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Machovský - Roupec, Dufek, Mosler, Šaur, Lebeda, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák, Jaroš, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal.

Bílek - Sobotka, Kolář, Žovinec, Muller, Dvořák, Vítek, Doležal, Hudec, Brzobohatý, Matějček, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Merta, Hampl.

Počáteční opatrnou hru rozhýbala až 11. minuta první třetiny, kdy se hráč hostujícího mužstva Vítek zbavil opavského obránce, přihrál lépe postavenému Mertovi, který prostřelil Machovského. I dál měli hosté více ze hry a opavští nemohli po inkasované brance recept na překonání pevných obraných řad soupeře. Přesto ale přišla 18. minuta, ve které si sparťanští zadáci vybrali slabou chvilku. Vaněk zužitkoval nahrávku od Trčky při přečíslení dva na jednoho a rázem bylo srovnáno na 1:1.

Na začátku druhé části měl obrovskou příležitost dostat hosty znovu do vedení Hudec, ale jeho jedovatou ránu zastavila lapačka opavského brankáře. Ve 36. minutě se ale hosté nestačili divit, když Vaněk vystřelil z prostoru mezi kruhy a gólmana nechal zostudit střelou mezi betony. Sparta se nenechala ale zaskočit a aktivní hrou dávala jasně najevo, že s dosavadním průběhem se nespokojí. Dlouho jim to ale trvalo, než našli ten správný klíč k překonání opavské obrany.

Krátce před polovinou poslední třetiny využil Dvořáček toho, že Machovský měl zakrytý výhled a střelou zpoza obránce vyrovnal. Oběma mančaftům evidentně v závěru docházely síly a hra nenabídla příliš zajímavého. Utkání dospělo až do prodloužení. Pět vteřin před koncem nastavení se ocitl Vaněk v samostatném nájezdu, ale ke smůle Opavských zazvonila pouze tyč. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. V nich byli lepší hráči Sparty, rozhodnutí padlo z hole Brzobohatého. Bod navíc se připsali na své konto Pražané.

Michal Piskoř (Opava): V zápase jsme vedli a chtěli jsme náskok udržet. Bohužel po chybě jsme dostali branku a potom ten závěr byl z obou stran opatrnější, obě mužstva čekala zřejmě na prodloužení. V něm jsme hráli v závěru tři na tři a zkusili jsme signál, který vyšel. Filip Vaněk se dostal do šance, bohužel trefil tyčku, ale to už je hodně o štěstí. Nájezdy to je vždy loterie, včera jsme byli šťastnější my, dnes nikoliv.

Richard Žemlička (Sparta): Utkání bylo vyrovnané, body si zasloužily obě strany. Zápas skončil smírně, my jsme pak měli větší štěstí při penaltách. Myslím si, že jsme odehráli těžká utkání za sebou. Z nich máme tři body, takže můžeme být docela spokojení. Po zápase ve Vítkovicích nám chyběly síly, ta poslední třetina, to už bylo takové trápení. Proto dva body z dnešního zápasu bereme.