Dorost zvítězil po tuhém boji nad Budějovicemi

• pátek 26. září 2008
  • Martin Kubánek

Zápas se začal rýsovat pro opavský tým slibně. Již po první části hry vedli hráči Slezanu 2:0, kdy se trefili Uvíra a Trčka. Poté ovšem nezvládli uhlídat některé situace před vlastní bránou a výsledkem bylo srovnání skóre na 2:2. Za tohoto stavu nechtěl nikdo udělat chybu, následující minuty tedy nebyly příliš pohledné pro oko diváka. Opava ale přesto v závěru utkání začala stupňovat opět svůj tlak a minutu před koncem řádné hrací doby rozhodla o svém vítězství! Rozhodující trefu zaznamenal Dominik Piskoř. Další utkání je na programu zítra, kdy Slezan přivítá na svém ledě celek Písku. Zápas začíná v pravé poledne.

7. kolo, pátek 26. 9. 2008

3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

HC Mountfield

Branky a nahrávky: 15. Uvíra (Roupec), 19. Trčka (Vaněk, Stloukal), 59. Piskoř (Novák P., Roupec) - 26. Babka (Přibyl), 48. Babka (Bernat, Švihálek). Rozhodčí: Klapetek - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Machovský - Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Kývala, Harazim, Otipka, Stloukal, Beránek.

Bláha - Jirků, Heřmánek, Kolařík, Předota, Prokop, Cifreund - Babka, Koblasa, Přibyl, Sedlák, Sekera, Bernat, Švihálek, Rousek, Zvoník, Pesjak, Homolka.

Od počátku zápasu měli více ze hry domácí. Do první větší šance se dostal Novák, ale jeho sólo přes půl hřiště zabrzdil až gólman Bláha. V prvních minutách byl také hodně vidět útočník Uvíra, který si počínal hodně aktivně, co se týče hry dopředu. Zmiňovaný hráč se také poprvé prosadil v 15. minutě, kdy z brejku překonal budějovickou jedničku mezi tyčemi. Hosté se nezmohli na výraznější odpor, a proto před koncem první třetiny inkasovali podruhé. V přesilové hře Opavy se trefil Trčka.

Druhá třetina začala pro svěřence trenéra Soudka o poznání lépe. Ve 25. minutě snížil Babka na rozdíl jedné branky a hosté se dostali zpět do hry. Opava ale svůj náskok začala bránit a jakoby přestala myslet na útočení. Výsledkem byla hra na přetahovanou, která se nemohla divákům líbit. Střel bylo málo, o větších šancích se vůbec nedalo hovořit. Na další branku se čekalo až do 47. minuty.

Při závaru před brankou domácích se nejlépe zorientoval Babka a zasunul kotouč za bezmocného Machovského – 2:2! Slezan se probral až po vyrovnávací brance a začal zvyšovat obrátky. Zhruba minutu před koncem zápasu jeho tlak dospěl až k rozhodující brance Piskoře, který vytěžil maximum z přečíslení dva na jednoho. Hosté už neměli pak sílu na zdramatizování, a tak se Opava mohla radovat z těsného vítězství.