Dorostenci podlehli po vyrovnaném průběhu Vsetínu

• pátek 05. prosince 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Mladíci z Valašska vstoupili do utkání rázným krokem a hned po dvaceti sekundách se ujali vedení. Opava se snažila srovnat krok, ale dlouho se jí to nedařilo. Na začátku druhé části se však přece jen na domácí usmálo štěstí a brankou Patrika Nováka srovnali stav. Vše rozhodla až třetí třetina, která Slezanu nevyšla podle představ. Závěrečnou dvacetiminutovku Opavští prohráli 0:2 a přenechali všechny body svému soupeři. Úspěšný reparát mohou složit opavští dorostenci zítra, kdy zajíždí na led Komety Brno.

28. kolo, pátek 5. 12. 2008

1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 23. Novák P. (Vaněk) - 1. Kajaba (Podešva, Kozák), 44. Podešva (Kajaba), 60. Kitzberger (Gromus, Trška). Rozhodčí: Valouch - Langr, Šedina. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Machovský - Roupec, Dufek, Mosler, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Vaněk, Uvíra, Novák, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal, Beránek.

Nechvátal - Žabčík, Hurtík, Trška, Mlýnek, Kovář, Tyralík, Studený, Synek - Ondra, Daněk, Kitzbereger, Bolfík, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus.

Již po dvaceti sekundách se měnilo skóre. Vsetínský Kajaba z tlaku v útočné třetiny vytěžil úvodní branku zápasu. V 7. minutě mohlo být ale srovnáno, když si opavský Uvíra najel až před brankáře soupeře, ale na poslední chvíli mu zkřížila cestu hokejka jednoho z vracejících se vsetínských obránců. Opava postupně začala diktovat tempo hry. Ovšem ve 13. minutě se ocitl v dobré pozici hostující Klimek. Nicméně jeho střela byla na poslední chvíli tečována Machovským pryč. Vsetín byl ale celou první třetinu pasivnější a neinkasoval jen proto, že opavští hráči nebyli schopni před bránou Valachů nic kloudného vymyslet.

Ve druhé třetině se domácí vyjádřili i gólově. Pár minut po začátku prostředního dějství založili domácí protiútok, Vaněk zavezl kotouč do pásma, přenechal ho Novákovi a ten měl dost času na to, aby zakončil. O chvíli později mohl být vývoj pro Slezan ještě veselejší, jenže Novák mířil pouze nad bránu. Ve 38. minutě zase netrefil Stloukal příliš prudkou přihrávku v situaci dva na jednoho. Proto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

44. minuta patřila Vsetínu. Před Machovským se zmocnil odraženého kotouče Podešva a prudkou ranou rozvlnil síť. Hosté se po této brance uklidnili a snažili se kontrolovat blížící se poslední minuty utkání. To se jim dařilo. Ke konci si ještě Opava vzala oddechový čas a odvolala brankáře. Třináct vteřin před sirénou sebral definitivně všechny naděje Opavských vsetínský Kitzberger, který rozhodl zápas gólem do prázdné brány.