Dorostenci porazili Litvínov

• pátek 17. října 2008
  • Daniel Bartonec

Naši dorostenci porazili ve velice vyrovnaném zápase Litvínov. V první třetině se Slezanu příliš nedařilo a nakonec ji prohrál 0:1. Úvod druhé třetiny byl velmi hektický. Nejprve vyrovnal skóre opavský Stloukal, ale hned za dvě minuty poslal hosty znovu do vedení Mašek. Poté dávali branky pouze domácí. Do konce této dvacetiminutovky stihl vyrovnat znovu opavský Stloukal a tři body pro Slezan zařídil v polovině zápasu přesnou střelou Novák.

13. kolo, pátek 17. 10. 2008

3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

HC Chemopetrol Litvínov

Branky a nahrávky: 24. Stloukal (Piskoř), 38. Stloukal (Piskoř, Dufek), 52. Novák P. (Piskoř) - 12. Švarc (Řehulka, Matai), 26. Mašek (Švarc, Kasal). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0,1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Novák J. (Kober) - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Lichý, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Bžezina, Kývala, Otipka, Stloukal, Jaroš.

Malý (Mahdal) - Bittner, Hejhal, Kasal, Mašek, Brettschneider, Kuriljak, Jirák, Eminger - Švarc, Smolka, Ptáčník, Matai, Písařík, Mareš, Průša, Šrámek, Řehulka, Steklý, Račuk.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný. Více ze hry měli hosté a častěji zaměstnávali domácího brankáře Jiřího Nováka. První velkou šanci tohoto utkání si vytvořil v desáté minutě opavský útočník Novák. Jeho střelu však výborným zákrokem zneškodnil gólman Litvínova. První branku inkasovali domácí. Litvínov měl ve 12. minutě výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít. Opavský gólman sice dokázal vyrazit střelu Řehulky, ale na dorážku od Švarce byl už krátký. Do konce první dvacetiminutovky měli oba týmy ještě jednu velikou šanci. Jenže stejně jako opavští, tak i litvínovští ji nevyužili a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty.

Začátek prostřední části byl od obou týmu lepší. Ve 23. Minutě měl Litvínov výhodu přesilovky 5 na 4. O minutu později však jeden z hostujících obránců ztratil puk, kterého se zmocnil Piskoř a do samostatného úniku vyslal svého spoluhráče Stloukala, pro kterého už nebylo problémem vyrovnat. Litvínov však nadále měl výhodu přesilové hry. Opavu zatlačil před její branku a sekundu po vypršení trestu domácích se podařilo jít hostům znovu do jednobrankového vedení. Tentokrát se prosadil litvínovský Mašek, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Hostům pomalu začali docházet síly a Slezan nabíral na obrátkách. Kýženého vyrovnání se dočkal dvě minuty před druhou sirénou. Svým druhým gólem v zápase se prosadil opavský Stloukal.

Třetí část začal Litvínov krátkým náporem. Gólman Opavy však předvedl několik vynikajících zákroků a hlavně díky němu byl stav stále vyrovnaný. Po pěti minutách poslední části hosté ale úplně odpadli, z čehož pramenili šance Slezanu. První velkou ještě Vaněk neproměnil, ale v 51. Minutě se již radoval Patrik Novák, který střelou mezi nohy nedal brankáři Litvínova šanci. Opavští závěr zápasu dohrávali v klidu. Někdy se jim však nepovedla rozehrávka, ale veškeré šance pochytal výborný Novák. Dorostenci si tak připsali do tabulky tři body a příští zápas sehrají zítra proti Chomutovu.