Dorostenci porazili ve vyrovnaném zápase Vítkovice 3:2

• pátek 09. ledna 2009
  • Daniel Bartonec

34. kolo extraligy dorostu mezi domácí Opavou a hostujícími Vítkovicemi nabídlo velice zajímavé utkání a spoustu krásných akcí. Z vítězství se po tuhém boji radoval domácí Slezan, když dokázal přežít i závěrečný nápor Steelu. Za opavské vstřelili postupně branky Piskoř a dvakrát se dokonce prosadil kapitán Patrik Novák. Příští utkání sehrají naši dorostenci zítra na ledě Hradce Králové.

34. kolo, pátek 9. 1. 2009

HC Vítkovice

Branky a nahrávky: 7. Piskoř (Hájek), 39. Novák P. (Opálek), 48. Novák P. (Beránek, Stloukal) - 4. Řehák (Kameníček), 29. Němec (Pastor). Vyloučení: 4:7, navíc Novák P. (OPA) - Hudeček, Grubr (VIT) všichni 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Novák J. (Kober) - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Novák P., Bžezina, Jaroš, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal, Beránek

Bartošák (Ďuriš) - Hudeček, Klimíček, Řehák, Kilnar, Starmann, Gonda, Němec - Grubr, Šebesta, Stránský, Walker, Kameníček, Holý, Mareček, Bail, Pastor, Pavelka, Hanulík

Domácí vstoupili do začátku zápasu lépe, ale z branky se jako první radovali vítkovičtí. Po parádní individuální akci se prosadil Adam Řehák. Slezan se po obdržené brance soupeře nezalekl a nadále hrál svoji hru. V 7. Minutě bylo srovnáno. Po nahození Hájka tečoval puk do hostující svatyně Dominik Piskoř. Slezan se jakoby s nerozhodným výsledkem spokojil a pomalu ztrácel na tempu. Z toho pramenili šance hostí, ale ani velice aktivní Řehák na Nováka v domácí brance nevyzrál. Po první dvacetiminutovce tak platil stav 1:1.

Začátek prostřední části byl z obou stran velice opatrný, proto k vidění nebyly skoro žádné šance. Zlom přinesla až 28. minuta. Jeden z opavských beků sestřelil ujíždějícího vítkovického hráče. K nařízenému samostatnému nájezdu se postavil autor první branky hostí Řehák, ale nedal. Od této chvíle se střídali šance na obou stranách. Za ani ne dvě minuty již Steel vedl. Po přihrávce Pastora prostřelil Nováka Erik Němec. To však nebylo vše. Šance měl i Slezan, ale Piskoř s Beránkem své šance nedali. Zahozené šance na domácí straně napravil až kapitán Patrik Novák, který se nejlépe zorientoval před Bartošákem a zasunul puk za jeho záda. Také po druhé třetině tak byl stav nerozhodný, tentokrát však 2:2.

Poslední dvacetiminutovka byla také velice zajímavá. Šance k vidění byly, ale již ne v takovém množství. Rozhodující okamžik celého zápasu nastal ve 48. Minutě. Po přihrávce Beránka se podruhé v utkání prosadil Patrik Novák. Tlak Vítkovic sílil, ale pořádný nápor přišel až pět minut před koncem. Novák však svůj tým podržel a hlavně díky němu se tak mohli domácí radovat ze zisku důležitých tří bodů.