Dorostenci prohráli vysoko na Spartě

• sobota 20. září 2008
  • Daniel Bartonec

Poté co hráči Slezanu prohráli v Pardubicích, vydali se napravit reputaci do Prahy. I zde však vysoko prohráli a rovněž odjeli s prázdnou. Dohromady v obou zápasech inkasovali 12 branek, což je velice špatná bilance.

6. kolo, sobota 20. 9. 2008

HC Sparta Praha

6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Rubeš (Kniazev), 21. Vítek, 25. Hudec (Merta), 28. Hanták (Dvořák), 40. Kniazev (Hrabák), 56. Rubeš (Kniazev) - 36. Vaněk (Saur), 51. Stloukal (Dufek).

Slezan se na Spartě nestačil ani pořádně rozkoukat a hned prohrával. V šesté minutě poslal Sparťany do jednobrankového vedení Rubeš. Hráčům Opavy se naštěstí podařilo v první třetině hru vyrovnat a znovu neinkasovat. Sparťané však vlétli do druhé třetiny ještě lépe než do té první. Již po dvaceti sekundách domácí vedli o dvě branky, gól vstřelil Vítek. Slezan na Spartu vůbec na začátku této třetiny nestčil a ve 25. minutě to už bylo o tři branky. Merta nahrál Hudcovi a ten se namýlil. Tlak domácích nadále narůstal a další gól už na 4:0 vsítil ve 28. minutě Hanták. Opavě se podařilo do konce třetiny alespoň snížit zásluhou Vaňka. Sparta přesto ještě do konce třetiny vedla znovu o čtyři branky. Těsně před druhou sirénou vsítil první gól v tomto utkání domácí Kniazev. V třetí třetině Sparta již polevila ze svého drtivého tlaku, čehož využil v 51. minutě Stloukal. Poslední slovo měli ovšem znovu domácí. V 56. minutě vstřelil šestý gól Sparty Rubeš a stanovil tak konečné skóre 6:2.