Dorostenci v Pardubicích neuspěli

• pátek 19. září 2008
  • Filip Lefenda

Opavští dorostenci zavítali na východ Čech, kde na mužstvo Slezanu čekal tvrdý oříšek v podobě domácích Pardubic. A jak se později ukázalo, pomyslný oříšek se rozlousknout nepodařilo.

5. kolo, pátek 19. 9. 2008

HC Moeller Pardubice

6:3 (3:0, 3:1, 0:2)

Opavští dorostenci zavítali na východ Čech, kde na mužstvo Slezanu čekal tvrdý oříšek v podobě domácích Pardubic. A jak se později ukázalo, pomyslný oříšek se rozlousknout nepodařilo. Domácí naprosto ovládli úvodní dějství, které vyhráli poměrem 3:0. Nebylo to však ze strany perníkářů vše, neboť hned z kraje druhé dvacetiminutovky se Pardubice radovali už ze čtyřbrankového vedení. Opava dokázala vsítit první gól ve 23. minutě, kdy se po přihrávce Jakuba Saura trefil Petr Beránek. Ovšem reakce na sebe nenechala dlouho čekat a domácí opět zaúřadovali, když se do sirény ohlašující konec třetiny prosadili ještě dvakrát a vedli tak po dvou třetinách už 6:1. Slezan však nesložil zbraně a vydal se na sympatickou stíhací jízdu, která v závěrečné třetině přinesla alespoň radost v podobě dvou branek. Nejprve se v 56. minutě trefil Petr Stloukal, o minutu později jej napodobil také Martin Dufek, který tak zároveň udělal gólovou tečku za tímto duelem. Slezan tak odjel z města perníku s prázdnou. Domů se však hráči ještě nevrací, neboť hned v sobotu odehrají v Praze zápas proti Spartě.