Dorostenci zvládli páteční zápas v Plzni

• sobota 25. října 2008
  • Martin Kubánek, Vladimír Jícha

Výsledek utkání s Plzní se nerodil snadno. Slezan otočil vývoj zápasu ve druhé třetině a díky převaze v přesilovkách dokázal konečné vítězství přetáhnout na svou stranu. A to ještě Roupec nevyužil možnost dostat hosty do vedení z trestného střílení v polovině utkání. K výbornému výkonu se postupně rozehrál Dominik Piskoř, který svým hattrickem zajistil Opavě všechny body. Série venkovních zápasů pokračuje v sobotu zápasem v Karlových Varech.

15. kolo, pátek 24. 10. 2008

HC Plzeň 1929

2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: Culek (TS), Erben (TS) – Piskoř (Vaněk, Novák), Piskoř (Stloukal, Vaněk), Šaur (Vaněk), Piskoř (Novák, Dufek). Rozhodčí: Šindler – Pešek, Brejcha. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Makarovič – Špaček, Blumentrit, Kvapil, Karpíšek, Varačka, Mrázek – Noga, Hájek, Erben – Vizinger, Culek, Mainer – Černý, Beran, Faschingbauer.

Machovský – Hájek, Roupec, Dufek, Moler, Šaur, Lebeda, Opálek – Jaroš, Trčka, Vaněk, Piskoř, Novák, Březina, Kývala, Otipka, Máj, Stloukal.

Do zápasu vstoupily lépe hosté. Už ve druhé minutě ujel plzeňské obraně Vaněk a domácí mohli děkovat pouze pohotové lapačce Makaroviče. Opavský útočník poté svůj tým oslabil faulem. Domácí ale nabídnutou šanci zahodili. Kombinace byly nepřesné a k ohrožení opavské branky vůbec nedošlo. Stejně naložili domácí is další přesilovkou v patnácté minutě. Další velká šance přišla až v závěru třetiny. Na modré se šikovně uvolnil Culek. Svůj nájezd ale gólově nezakončil, protože byl faulovaný. Dostal tedy šanci na zopakovaný nájezd z trestného střílení, které proměnil střelou pod víko po forhendové kličce. 18:40 – 1:0.

Druhá třetina začala velkou šancí domácích. Nejprve sám proti opavskému gólmanovi neuspěl střelou mezi betony Erben a následná dorážka Nogy mířila mimo. Domácí si poté situaci značně zkomplikovali několika vyloučeními. V polovině třetiny se dokonce museli bránit dvojnásobné přesilovce. To sice zvládli, ale pokračující standardní přesilovku se již hostům podařilo využít. Ve skrumáži poslal napříč brankovištěm puk Vaněk a Piskoř překonal bezmocného Makaroviče. 11:37 – 1:1. Ve 35. minutě to s modrobílími vypadalo ještě hůř. Mrázek podrazil opavského útočníka, který se tělem protlačit od mantinelu před něj a rozhodčí Šindler nařídil trestné střílení. Jeho exekuce se ujal Roupec, ale střelou mezi betony na plzeňského gólmana nevyzrál, i když ten se ohlížel a nebyl si jistý, zda mu puk neproklouzl. Za pouhých 10 vteřin ale bylo vše naopak. Opavské obraně ujel Erben. Bekhendovou kličkou sice Machovského nepřekonal, ale protože byl v nájezdu seknutý, další trestné střílení bylo na světě. K němu se postavil sám faulovaný Erben a chladnokrevně prostřelil ostravského gólmana. 34:13 – 2:1. Hostům se ale opět podařilo srovnat. Po dobře sehraném přečíslení zůstal sám před brankou Piskoř a střelou do vzdálenějšího rohu nad lapačku nedal Makarovičovi šanci. 35:52 – 2:2. Domácí poté znovu doplatili na nedisciplinovanost. Kvapil fauloval a hosté využili druhou přesilovku v řadě. Po Vaňkově přihrávce se trefil Šaur. 38:11 – 2:3.

Soji asi největší šanci k vyrovnání měli hosté v 46. minutě při vlastním oslabení. Erben, Hájek a Blumentrit obléhali opavskou branku, ale dosáhli pouze faulu opavského kapitána Roupece. Jenže přesilovky se dnes domácím hrubě nedařily. Plzeňáci promarnili i další početní výhodu a v útoku se proti dobře bránícímu soupeři nedokázali prosadit a vytvořit si tlak. V 59. minutě mohlo západočechům pomoci oboustranné vyloučení. Hosté tak mohli hrát powerplay 5 proti 4. Ale také tato početní výhoda dopadla stejně jako všechny ostatní. Navíc Piskoř pojistil po dlouhém lobu výhru Opavy gólem do prázdné branky. 59:41 – 2:4. Opava dnes Plzeň přehrála hlavně díky mnohem lépe sehraným přesilovkám.