Duel v Brně Opava nezvládla, poprvé s Kometou prohrála

• sobota 05. února 2022

Opavští hokejisté duel na ledě rezervy brněnské Komety nezvládli. Na ledě doposud oblíbeného soupeře inkasovali šest branek a prohráli 6:1. Domácím vyšla už první třetina, hned v úvodu se ujali vedení 2:0. Slezan následně nevyužil dvouminutovou přesilovku, což dost možná rozhodlo. Jedinou branku Opavy vstřelil Kryštof Kadula, který snižoval na 3:1.

36. kolo, sobota 5. 2. 2022

HC Kometa Brno

6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Pigl, 7. Popelka (Moskal, Krejčiřík), 27. Krejčiřík, 32. Studený (Moskal, Havlát), 38. Popelka (Moskal, Krejčiřík), 49. Havlát (Brabenec) – 28. Kadula (Zapletal). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Polesný. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Slavíček (Šembera) – Švejda, Kučera (A), Studený, Kališ, Buchal, Sedláček, Trnka – Kadlic, Brabenec (C), Škvrně, Pigl, Havlát, Krejčí, Soumelidis, Moskal (A), Mokrohajský, Popelka, Krejčiřík Trenér: Jiří Otoupalík

Piták (od 32. Baldik) – Zapletal, Thiel, Šindelář (C), Ficek, Kocián, Zouhar – Malina (A), Peterka, Hoťek, Beránek, Vojtovič, Wolf (A), Rousek, Krupa, Buršík, Häring, Zelenka, Kadula Trenér: Aleš Tomášek

Už od prvních minut se bylo v brněnské hale Rondo na co dívat. Domácí se mohli dostat do vedení hned v úvodu, ale Havláta naštěstí v úniku Piták vychytal. Ve čtvrté minutě už bohužel opavský brankář kapituloval. Opava špatně rozehrála, Pigl vystihl kotouč a nekompromisně vymetl šibenici. Za další tři minuty Slezan inkasoval podruhé, z velkého úhlu opavského brankáře zaskočil Popelka. Dost možná zlomový moment celého utkání přišel o chvíli později. Opavští měli k dispozici celé dvě minuty přesilovku pět na tři, možností vrátit se rychle do zápasu ale pohrdli a Brněnští se relativně v pohodě ubránili. A známé hokejové pořekadlo hovoří o tom, že když tým nepromění přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát.

To se bohužel začalo potvrzovat i po změně stran. Domácí byli i nadále aktivnějším celkem, Slezanu se příliš nedařilo Slavíčka zaměstnávat. Naopak Dominik Piták měl plné ruce práce a v 27. minutě bohužel inkasoval potřetí, tentokrát z hole Krejčiříka. Na jeho trefu sice Opava našla odpověď bleskově, o pouhou minutu později snížil na 3:1 z dorážky Kadula, jenže domácí i nadále hru kontrolovali. Ve 32. minutě navíc Studený přidal čtvrtou branku Komety, což znamenalo změnu v opavském brankovišti. Dominika Pitáka nahradil Jan Baldik. Tomu neprůstřelnost vydržela pět minut, pátou branku domácích dal Popelka.

O výsledku tak bylo před poslední části hry víceméně hotovo. Opava síly na zvrat neměla a Brňané neměli důvod hnát se kupředu. Přesto se ještě jedné branky dočkali. Jedenáct minut před koncem Brabenec naznačil střelu, nakonec ale ještě kotouč předal lépe postavenému Havlátovi a ten trefil odkrytou část opavské branky. Posledních deset minut už se v podstatě jenom dohrávalo. S Brnem tak Opavští padli poprvé v sezoně.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Nedodržovali jsme dnes to, co jsme měli. Brno hrálo naopak výborně, od začátku nám nedalo šanci. Se zápasem jsme ještě něco mohli udělat v přesilovce pět na tři, ta nám ale vůbec nevyšla. Od té doby bylo Brno jasně lepší."