Junioři podlehli po jasném průběhu Olomouci

• úterý 28. října 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Domácím se v duelu s Olomoucí staly osudnými hry v oslabení. Všechny branky hostů padly právě v nich, Coufal se prosadil dvakrát. Dlouho byl stav 0:1 a Slezan měl šance na vyrovnání. Jenže deset minut před koncem přišel druhý gól, krátce po něm třetí a bylo po zápase. Ke konci se Opava nezmohla na výraznější odpor a hosté vyhráli zaslouženě. Po dvou výhrách na domácím ledě tak přišla porážka.

25. kolo, úterý 28. 10. 2008

0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 32. Coufal (Malina, Venkrbec), 51. Jedlička (Koryčanský, Coufal), 54. Coufal (Luňák, Krause). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:3.

Trenčan - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Dumbrovský, Martínek, Dohnal - Blaga, Veselý, Čavrk, Vítek, Koschatský, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Slanina, Džemla, Mlýnek.

Slovák - Jedlička, Ustrnul, Koryčanský, Krause, Axman, Trojan, Malina - Prášek, Stromšík, Luňák, Frieb, Málek, Venkrbec, Skácel, Coufal, Rác, Mareček, Pánek, Heža, Böhm.

Po počátečních střelách a oťukávání přišla první šance zhruba ve 14. minutě. Sám před Trenčanem se zjevil olomoucký Böhm, ale nezakončil dobře. O dvě minuty později měli hosté možnost zahrát si přesilovku. V ní se zrodila další příležitost Hanáků, kdy Rác nabral rychlost ve středním pásmu a projel v klidu až k bráně soupeře, kde musel hasit požár až znovu Trenčan. V dalším průběhu měla více ze hry Opava, která nechtěla nechat hrát pouze Olomouc.

Zvýšená aktivita z konce první půle se přenesla na začátek další třetiny. Postupně se dostali do šancí Čavrk s Vitáskem, ale ani jejich pokusy neznamenaly otevření skóre. V polovině utkání se už ale stav na světelné tabuli měnil. Bek hostí Krause se právě vrátil z trestné lavice a tím začala přesilovka Hanáků. Po pár vteřinách si dokázali hosté v třetině Opavy vypracovat tlak, ze kterého vzešla střela od modré Maliny a útočník Coufal dorážkou poslal hosty do vedení.

V poslední části se domácí nevzchopili a promarnili naopak některé ze slibných šancí, které nezůstaly bez potrestání. V 51. minutě si v přesilové hře udělal prostor vedle sebe Mareček a Koryčanského přihrávku zužitkoval na sto procent. O tři minuty později bylo vlastně rozhodnuto, když Coufal tečoval střelu od modré a stanovil tak konečný gólový účet zápasu. Slezan neměl fyzicky ani psychicky na to, aby dokázal s výsledkem něco udělat, a proto odešel nakonec poražen.